Haragudhat rám emiatt a munkáltató?

Figyelt kérdés
Szerettük volna a 2 baba érkezése közt maximum 2 évet hagyni, de nem úgy jött össze sajnso. Most a kisfiam 2 éves korára töltöttem be az első trimesztert. Most fogok egyeztetni a munkáltatómmal, hogy elkezdhessem kivenni a szabadságokat, majd elmenjek táppénzre, ugyanis terhesen nem tudom ellátni a feladatköröm, a kisfiam pedig nem vették fel bölcsibe. Haragudhat rám emiatt a munkáltatóm? Lehet úgy tűnik erre játszottam, pedig kisebb korkülönbséget szerettem volna.
2019. ápr. 26. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Haragudni? Lehet viszont nem tudnak tenni ellene.Olyan lehet, hogy nem várnak vissza tart karokkal.
2019. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
édesem, nem is kell ellátni a munkaköröd, otthon vagy a naggyal, nem?
2019. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Azért a részért okkal haragudhat, hogy kihasználod a törvényi kiskaput és visszaveteted magad állományba holott eszed ágában sincs dolgozni. A táppénz egy részét ugyanis ő fizeti és ez fájdalmas egy olyan munkavállaló után, akit már két éve nem lát és még ~3 évig nem fog. ;)
2019. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

IGEN!


És pont ez az, amiért sok helyre nem vesznek fel nőt! Jogosan!


HR-esként én sem vettem fel soha nőt, ha volt férfi jelentkező is az adott pozícióra.

2019. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem aprópénz lenne a gyes, akkor talán nem kéne a kiskapu.
2019. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Tehát kb. 2,5 év lesz a korkülönbség. Mi ezzel a baj? Folyamatosan gyeden-gyesen leszel, amíg csedre nem mész újra.

A gyerekvállalás nem olyan, hogy bemegyek a boltba és leemelem a polcról, mert meg akarom venni itt és most.

Vannak, akik 10 évig is próbálkoznak a gyerekkel, mire összejön. Van, hogy első után sokára jön a második. Minden előfordul.

Ne ezen agyalj, hanem várd örömmel a második gyereket is!

2019. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Most olvasom újra.


Neked komolyan az a szándékod, hogy gyes helyett akarsz szabit és táppénzt úgy, hogy egy napot sem dolgozol? Mondjuk ezen teljes joggal akad ki a főnököd. Ezek után meg is mondanám, hogy amint visszajössz, lesz egy átszervezés, ahol a te munkaköröd véletlenül feleslegessé fog válni.

2019. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Ki nem sz*rja le, hogy haragszik-e rád?

Törvényes, amit csinálsz? IGEN. Innentől nem tehet semmit.

Bezzeg akik meg kirúgják a frissen visszatért kismamát, mert szintén megtehetik törvényesen, azt nem kell utálni, csak aki gyereket vállal? Eszem megáll komolyan a kommentektől. Ide szüljél 3-at, 4-et?

2019. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

8.-nak.


Van egy céged. Dolgozik ott 3 nő. 2, rövid időn belül lelép pujázni. Te örülnél, hogy fizetheted utánuk a pénzt, miközben nem melóznak ott? És! Még fel is kell venni valakiket a helyükre, akiknek magyarázd meg, hogy minek törjék magukat, mikor tudják, hogy bármikor ki lehetnek rúgva, ha a csaj visszamegy a pujázásból.

2019. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó: ezekről, amiket leírsz, nem a nők tehetnek, nem direkt csinálják, nem ők alkotják a törvényeket, stb.

A főnöknek meg nincs családja ugyanúgy? A saját felesége is csak nyűg valakinek?

2019. ápr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!