Tpjoci kérdése:

Adókedvezmény!?

Figyelt kérdés
Eddig egy gyerekünk volt, és most a párom ikreket vár. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy az adókedvezményünk ugye eddig havi 10.000ft volt.. most ez gyerekenként változna 99.000-re. De ha tőlem havonta 74.000 ft adót vonnak le, akkor is megkapom pluszban azt a 25000 ftot, vagy azt elbukom és jobban járok akkor ha évente érvényesítem? Párommal nem tudom megosztani.. Válaszokat köszönöm előre is!
2019. máj. 9. 20:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, bocsánat nem gyerekenként, hanem összesen három gyerekre. :)
2019. máj. 9. 20:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nincs annyi adod mint a KEDVEZMENY akkor megis miert kapnad meg? Ez nem segely. Ennyivel kevesebb adot kell fizetned.
2019. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es ebbol a szempontbol lenyegtelen hogy evente kered-e vagy havonta. Annyit tudsz igenybe venni mint az adod. Csak akkor egy osszegben kapod.
2019. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az jutottmeg eszembe higy ebben a 74 ezerben minden benne van? A jarulekok is? Mert arra is ervenyesitheted.
2019. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor végülis lényegtelen mikor veszem igénybe, igyis ugyis annyit kapok.. Hát hónaptól függ, a 74ezret csak egy példának írtam, de igen már minden benne van úgy gondoltam. Köszönöm a válaszod!
2019. máj. 9. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

alapjáraton szja-ból lehet érvényesiteni. viszont akinél 2-3 gyerek van, ott már van járulékkedvezmény. igényelheted év közben is,és jövőre is lehet egy összegben. nem buksz el semmit. ha a járulékod meg az adód kiteszi ezt az összeget akkor megkapod,vagy havonta,vagy adóbevalláskor,akár a fennmaradó összeget.


Sőt,közösen is érvényesítheted a pároddal. ha nincs elég adód,járulékod akkor a párodéból lehet visszaigényelni a többit :)

2019. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Viszont azt írod, a párod ikreket vár.

Magzatra csak a férj vehet igénybe adókedvezményt. Ha nem vagytok házasok, akkor csak szülés után kérheted.


És csak annyit tudsz érvényesíreni, amennyi adó és járulék efihetésed van. Ha nem éri el a 99ezer ft-ot, akkor nem tudjátok kihasználni.

2019. máj. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem írod, mennyi idős terhes a párod, de talán még egy dolog érdekes lehet. A kedvezmény a 91. betöltött naptól jár, viszont ha az adóbevallásban igényled vissza a kedvezmányt, akkor az egész éves befizetett adódat nézik. Tehát ha például most, májusban tölti be a 91. napot, akkor 8 hónapra jár a magasabb adókedvezmény, 4re pedig még a tízezer - összesen (havi 74-gyel számolva, amit írtál) 832 ezer erre az évre. Ebből mind tudod érvényesíteni a kedvezményt, függetlenül attól, hogy májustól csak ennél kevesebb adót és járulékot fizetsz.

Remélem, érthetően írtam.

2019. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 99 ezer Ft teljes havi érvényesítéséhez havi bruttó 310 ezer Ft jövedelem kell. Ha párodnak nincs adóköteles jövedelme és nem vagytok házasok, akkor csak a gyerekek születés után tudod érvényesíteni azt, ami a 3 gyerekre jár. A magzatit jövő évi adóbevallásban tudod érvényesíteni.

Ha házasok vagytok, akkor igénybe veheted most is, ha betöltötte a terhesség 91. napját. Ha a bruttó nem éri el a 310 ezer Ft-ot, akkor lényegében megkapod a bruttó fizud, csak 1,5% munkavállalói járulékot vonnak le 3 gyermekes családi kedvezménynél.

2019. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!