Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igénylése, ha nincs munkahely akkor is lehet? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok

Fhu légyszi segítsetek mert már teljesen össze kavarodtam a sok papír munka-kitöltése közben.


Szóval nekem van munkahelyem, jelenleg a 3ik babánkat várom.


Páromnak ha nincs bejelentett munkahelye akkor ő nem is veheti igénybe a családi adókedvezményt ugye?


Gyerekek 5 és hamarosan 3 éves lesz a kicsi. Gyes-en vagyok de ki veszem a szabimat és utána elmegyek táppénzre.


Nem hiszem, hogy olyan nagy összeget fogok majd kapni, szóval lehet nem is fedezi hogy 2 vagy a 3(magzat ,vagy ha megszületik) gyerekre vissza tudjam majd igényelni a csp adókedvezményt.


Aki volt hasonló helyzetben vagy aki jártas ebben, feltudna világosítani hogy miként hogyan van ez?

Nagyon Nagyon szépen köszönöm előre is ☺️



2019. márc. 26. 10:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Jövedelemmel kell rendelkeznie annak, aki igénybe szeretné
2019. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jövedelemmel kell rendelkeznie annak, aki igénybe szeretné venni, tehát munkaviszony szükséges.
2019. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ADÓkedvezmény. Ha párod nem dolgozik, nem adózik, miből akarná igényelni?

Gyesből te se tudod.

Táppénzből vonnak szja-t, de csak azt. 3 gyerekre nagyon nagy fizuval kellene rendelkezned, hogy a teljest megkaphasd.

2019. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

1 gyerek netto 10ezer

2 gyerek netto 40ezer

3 gyerek netto 99ezer Ft az adokedvezmeny.


Azert nem kell olyan huha brutto 3 gyereknel sem, h le lehessen hivni, viszont adot kell fizetni, szoval, ha ferjed nem dolgozik Magyarorszagon, akkor le se tud hivni semmennnyit se.

Gyesbol se hinnem h le lehetne....

2019. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Gyes kb 2 hét múlva lejár. Utána megyek el táppénzre. (abból meg már lehet)


Köszönöm akkor a megerősítést, sejtettem h ha nincs bejelentett munka akkor nem lehet neki igényelni.. Szóval csak én tudom majd.:)

2019. márc. 26. 10:51
 6/16 anonim ***** válasza:

És te sem fogod tudni mindet kihasználni a táppénzből.

SZóval minél hamarabb helyezkedjen el a párod, hogy igényelni tudjátok a kedvezményt.

2019. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Dolgozik amúgy..

Nyáron fogja letenni majd a vállalkozóit..

2019. márc. 26. 11:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem el van helyezkednek, csak nem bejelentetten. Az meg ilyen, ha nem adózik, nincs miből igènybe venni.
2019. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Látás sem tudja :( (ha esetleg azt akarja kiváltani.)
2019. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülye autocorrect :) Szóval katás sem tudja
2019. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!