Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Van idén 5.éve bejelentett jogviszonyom.Ez eddig szép és jó, de október 31- ig van munkaszerződésem.Most 6 hetes terhes vagyok.Jól gondolom, hogy hiába van meg az igényléshez szükséges idő, nem vagyok jogosult Csedre, Gyedre? (Mert a szülés időpontjában nem lesz biztositás..) Mi az az összeg, ami így jár?

2019. máj. 10. 14:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én is egészségügyben dolgozom, közalkalmazottként. 4x váltottam munkahelyet mire megtaláltam az igazit, ahol a beosztás is jó és a fizetés is korrekt. Nem kell mindenbe belenyugodni...
2019. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jó a fizetés, jó a beosztás.Csak ugye a határozott szerződés.Nem fog hosszabbítani, amint a terhesség tényét közlöm.
2019. máj. 10. 15:52
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Jól gondolod, ha nem leszel biztosított csak a gyes fog járni. Bár ha terveztétek a babát nyilván ELŐRE tájékozódtál és utánanéztél a lehetőségeknek... De hogy segítsek is: vagy új munkaviszonnyal, vagy egyéni vállalkozással még kaphatsz rendes ellátást is. De javaslom ne itt tájékozódj hanem tb szakértőnél, ha nem akarod elbukni.
2019. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozással hogyan? Azt tudom , hogy szülés előtt 42 nappal ha megszünt a jogviszony, akkor mar jogosult lennék a CSED-re de így sajnos több nap tellik el.
2019. máj. 10. 16:07
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem így kellett volna terhesnek lennem.

A kórházi szobatársam én világosítottam fel szülés után, hogy gyes+családi=37000 ft fog kapni összesen, kb ugyanilyen helyzetben volt.

Ciki ez van..

Fordítva kell. Előbb normális munkahely utána terhesség. Sajna ez egy olyan dolog, amit nem elhanyagolható szempont. Kocsi nélkül lehet gyereket nevelni, de azért évekre normális pénz nélkül maradni csak annak mindegy kb akinek a férje 7 számjegyűt keres...

2019. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A "42 napon belül" az max csedre jogosít 168 naora, gyedre nem.
2019. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Keress egy tb szakértőt, aki segít hogy hogy állj neki az egyéni vállalkozásnak. Annyira nem nehéz. Csak ne katás legyél
2019. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia, fontos lenne, hogy a szuleskor legyen munkahelyed de ez igy nem igaz, ha nincs akkor tuti nem kapsz semmit. Jarj utana, keress meg tenlyeg tb szakertot mert a munkaügyiben is tudsz ugy jatszani, hogy beleszamitson es vegul kapj gyedet. Persze megvannak a feltetelei, amik nem biztos, hogy rad igazak, de ezek bonyolultabb dologk annal, mint hogy megmondjuk itt neked a tutit.


Jarj utana alaposan. Esetleg a fonoknel is beprobalkozhatsz. Nem biztos, hogy nem hosszabit neked. Vannak rendes munkaltatok is.

2019. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! Azt javaslom,hogy mindenképp menj el egy jó könyvelőhöz! Én is az egyéni vállalkozást javaslom,azon belül esetleg ruhák eladásával foglalkozhatsz,az interneten,én is ezt csináktam ezelött 3 éve! De ezt a könyvelő meg tudja mondani!

Mielött lejárna a szerződésed, előtte szeptemberben már kihozhatnál egy vállalkozást! És otthonról dolgoznál,én imádtam,és valószínű én is belevágok újra!

Remélem tudtam segíteni!

2019. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!