Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi táppénzt fogok kapni?

Mennyi táppénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés

Valaki segítene kiszámolni? Minden oldalon mást olvasok.

Irodában dolgozom heti 40 órában (nincs túlóra, éjszaka).

195.000 Ft a bruttóm 129.000 Ft nettó +a magzatra adókedvezmény 10.000 Ft és első babával vagyok várandós.

Úgy tervezem, hogy augusztusban már nem jövök (október 8-ra vagyok kiírva). Több éves megszakítás nélküli munkaviszonyom van. Idén még nem voltam táppénzen sem tehát a 15 napom még megvan továbbá van 15 nap fizetett szabadságom is.


Szerintetek, hogy használjam ki, hogy minél jobban jöjjek ki? Hányas kóddal menjek el táppénzre majd?


Októberre a szülés hónapjáig még táppénzen leszek vagy az már GYED lesz? Vagy arányosítva van?


Köszönöm :)


2019. jún. 5. 13:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj még egy kérdés :D Mennyi lesz a GYEDEM?
2019. jún. 5. 13:42
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülés előtt 28 nappal igényelheted a csedet.

Azelőtt meg ha indokolt, az orvos kiír táppénzre. TErhesen nincs betegszabi - mármint egy megfázással nyilván de, de ha a terhesség miatt maradsz otthon, akkor az táppénz.

A szabijaidat is kiveheted, de talán majd nagyobb hasznát veszed, mikor néhány év múlva visszamész majd dolgozni.

2019. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nem szeretném előre felhasználni a csedet.


Ha megbeszélem a dokival, hogy "megfáztam" azért az működik nem?!

2019. jún. 5. 13:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nőgyógyászati indok kell a terhességi táppénzhez. Pl veszelyeztetett terhesség.
2019. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár előre kéred a csedet, akár nem, a letelte után ugyanúgy 2 éves koráig kapod a gyedet, tehát az a kérdés, hogy a táppénzed, vagy a cseded lesz magasabb összegű. Én 35. hétig dolgoztam, 1 hét szabi, majd csed. Így jártam a legjobban.
2019. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam :O

Tehát elmehetek CSED-re már mondjuk szeptemberben ugye az 6 hónap, utána ugyanúgy két éves koráig jár a GYED?!

2019. jún. 5. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:
CsED-em lesz a magasabb egyébként.
2019. jún. 5. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzt a majdani gyed-del kell összehasonlítani, nem a cseddel, mert az fix 168 napig jár. Ha hamarabb indítod 28 nappal, akkor a gyedből kapsz 1 havival többet, ha csak a szüléskor indítod, akkor a táppénzből van egy hónappal több. Kb. 320 ezer Ft-os havi bruttó bér esetén éri meg a csedet a szüléssel indítani,te jobban járnál, ha hamarabb kérnéd. Ha táppénzre mész, mindenképp 9-es kóddal, a betegszabi rontja a csed és gyed számítása alapját. Sima szabi meg jó lesz majd, ha beszoktatod a gyerkőcöt a bölcsibe,oviba.
2019. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!


Akkor ez a célszerű:

agusztusban szabira megyek majd táppénz, ha elfogy a szabi, aztán szept. 10-től mehet a csed?!

2019. jún. 5. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Miért akarod előre kivenni a szabijaidat?Menj augusztustól 9-es kóddal táppénzre, és indítsd el a csedet 28 nappal korábban.
2019. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!