Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED Extráról lenne kérdésem,...

GYED Extráról lenne kérdésem, nagyon elakadtam?

Figyelt kérdés

Én GYESen vagyok, párom venné igénybe, hiszen neki van munkahelye. Mivel nem kaphatunk GYESt és GYEDet egyszerre ,így nekem ki kell lépnem a GYESből. Ezt hol kell kezdeményeznem? Mi a menete? Miután kilépek akkor igényelhető csak a GYED Extra,ugye? Azért kérdezem, mert amit kinyomtattam "gyermekgondozási díjra" igénybejelentőt ott van olyan pont ahol azt kérdezik, hogy részesül/részesült-e valaki ellátásban. Ott ha bejelölnénk hogy igen, akkor nem járna. A munkahely küldi el az illetékesnek a gyed extra igénylést?


Bocsánat a sok kérdésért!



2019. jún. 11. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Bocsi, de ez 1. osztályos szövegértés. 1. válaszban ott van KORMÁNYHIVATAL.

Kaptál gyes határozatot, azon rajta van az ügyintezés címe, oda bemész, kérsz egy sorszámot és az ügyintézőnek elmondod, hogy férjed veszi igénybe a gyedet és te lemondanád a gyest.

A gyedes papírokat a férjed munkahelye intézi.

Ja és menj be a navhoz is, jelentsd be, hogy magad után fizetnéd a tb-t, mert így megszünik a természetbeni ellátásra való jogosultságod.

2019. jún. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. jún. 12. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!