Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhességem alatt megszűnik...

Ha terhességem alatt megszűnik a munkahelyem, ahol már több éves folyamatos munkaviszonnyal rendelkezek, akkor ilyen esetben megillet a GYED?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos nem. A szules pillanataban is kell hogy legyen minimum 2 eves munkaviszony.
2019. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha a szülés előtt igényled meg az álláskeresésit, akkor jár a CSED és a GYED is, bár ha jól tudom csak minimálbér alapján. Jól kell időzíteni.
2019. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól időzíted a munkanélkülit, akkor lehet.
2019. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy a kettes mondja. De miert szunik meg? Hatarozott a jogviszonyod?
2019. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

A munkahely csődbe megy? Vagy a munkaviszonyod szűnik meg?

Első esetben ha a szülés előtt 42 (ha jól emlékszem) nappal van munkaviszonyod jár minden.

Ha ez nem járható akkor én is úgy tudom, hogy jól kell megválasztani az álláskeresési járadék igénylésének idejét...illetve a csed-et jó ha a várható szülés előtt 28 nappal igénylef.

2019. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Elso vagyok. Komoly hogy azt aki atesett mar ilyenen es tapasztalatbol ir azt lepontozzak aki azt mondja hogy jah azthiszem,azt hallottam az pedig okes. Nos nem sajnos nem fog jarni akarmit akarhogyan idozitesz,nem hulyek ugyis tudni fogjak hogy nincs munkad, a munkaugyiben is kitorolheted a popod. Ha kifizetesre kerul a sor nem fognak igyekezni. Sajnos en 38 hetes voltam amikor megszunt,csodeljaras miatt,nem kaptam meg sajnos pedig az azt kovetkezo heten szultem...Csak ennyi.
2019. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Holott akkor már mehettél volna csedre. Meg létezik méltányossági igénylés is.


Amúgy meg mindenki le lett pontozva.

2019. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os. A Csődeljárás nem egy nap. Eléggé hihetetlen, hogy fogalmad se volt arról, hogy csődbe megy a cég. Ha meg tudtál róla, el kellett volna menned a 36. héttől CSED-re. Ha valami elképzelhetetlen oknál fogva mégse tudtál róla, akkor rögtön igényelned kellett volna az allaskeresesit, akkor járt volna. Így persze, hogy nem járt, mert a szülés napján nem állt fenn semmilyen jogviszonyod.
2019. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os,ott te rontottad el, plusz a munkaviszony megszűnése után 42 napon belül még igényelhetted volna a csedet. Plusz, a legegyszerűbb az lett volna, ha szülés előtt elmentél volna csedre. A gyed is járt volna, igaz ez utóbbi valószínűleg a minimálbér után, de az is több, mint a gyes.

Kérdező, mikor szűnik meg a munkaviszonyod, mikorra vagy kiírva?

2019. jún. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!