Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphat gyest, gyedet, családi...

Kaphat gyest, gyedet, családi pótlékot, ha eddigi életében sosem dolgozott még az anya?

Figyelt kérdés

adott egy 28 éves nő, akinek legmagasabb befejezett iskolai végzettsége az általános iskola, szakmája sincs.


van 5 gyereke, legnagyobb 7 éves, legkisebb 2 éves.


a nő életében nem dolgozott.


de állítólag kap a gyerekek után pénzt.


kaphat gyest-gyedet, családi pótlékot, ha sosem volt munkaviszonya?


és ha igen, 5 gyerek után havonta melyik támogatási formából mennyit?



2019. júl. 7. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyet is alanyi jogon jár 3 vagy több gyerek esetében. A csed és a gyed az, ami munkaviszonyhoz kötött. (Bár ez sem teljesen igaz, mert van diplomás gyed is, de a fent említett esetre persze nem érvényes)
2019. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

elrontottam a kiírásban, a legkisebb 3 éves.


a pasi nem dolgozik semmit, amúgy szomszédaim.


tehát a gyet csak a 3 éves után jár 8 éves koráig, a másik 4 tesója után NEM jár a gyet.


ha jól értem, köszi

2019. júl. 7. 23:35
 13/20 anonim ***** válasza:

Még mindig nem teljesen pontos: a gyet sosem járhat egy gyerekre. Ha csak egy vagy két gyerek lenne, három év után nem járna nekik ez az összeg.

A gyermeknevelési támogatást az a szülő és az a gyám igényelheti, aki három vagy több kiskorú gyermeket nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3 éves korától 8 éves koráig jár.

2019. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
most te értettél félre, értem, hogy többgyerekes szülők kapják, pusztán pontosítottam, h. biztosan jól értettem-e, hogy csak a legkisebb után jár, a másik 4 tesója után nem.
2019. júl. 8. 00:05
 15/20 A kérdező kommentje:

még valami, csak nehogy félreértsem.


25650 forintot írtál gyetre.


a teljes összeg, utánanéztem, 28.500 forint.


de nettó ebből csak az általad írt 25 650 forintot kapja kézhez a család?


köszi

2019. júl. 8. 00:38
 16/20 A kérdező kommentje:

105650 Ft


ha jól számoltam, akkor az egy főre jutó jövedelem ebben a családban 21 130 forint.


ez a szegénységi küszöb alatt van...

2019. júl. 8. 04:59
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
De miért érdekel ez téged ennyire?
2019. júl. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

mert támogatni akarom őket, nem feltétlenül pénzzel, hanem terménnyel, kertjüket sem művelik.


és miért ne érdekelhetne?

2019. júl. 8. 15:58
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Mert mondjuk lehetne jobb dolgod is... ha adni akarsz akkor adj,de ne itt a gyakorin tárgyald már ki idegenekkel,hogy vajon mennyiből gazdálkodnak meg egyáltalán megérdemlik-e a te nagylelkű felajánlásodat.
2019. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

ki vagy te hogy kiosztasz engem, és megszabod, mit kérdezzek?


ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk, anélkül, hogy a hozzád hasonlók beszólnának.

2019. júl. 8. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!