Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek ugy van gyereke hogy...

Akinek ugy van gyereke hogy nem dolgozott még, az rossz anya?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 15:38
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem hiteles mintát csak az tud mutatni, aki élt már annyit, hogy tudja, miről beszél, mit mutat. Az az ember, akinek még soha életében nem volt munkahelye, az élet egy fontos területén semmit nem tud tanítani a gyerekének, legalábbis nem hitelesen. Az anyagi vonzatáról nem is beszélve, de ezt még egy jól kereső társsal lehet ellensúlyozni.
2014. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
69%
Egész egyszerűen azért, mert az emberek túl sokat foglalkoznak másokkal, hamar ítélkeznek mások felett bővebb információk nélkül. Ilyenek vagyunk, emberek, jobban szeretünk mások életében turkálni, minthogy a saját nyomorunkkal szembenézzünk.
2014. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
57%

Sztem a munka dönti el h vki jó v rossz anya. Ha a munkán múlna akkor elvileg szinte mindenkinek jó anyának kéne lennie.



Tessék ott az agárdi család éhen halt a kisgyerek, pedig a szülők dolgoztak és nem voltak szegények.


Aki eszerint dönti el h ki jó és rossz anya... hát...

De nem értem miért kell mindenkinek a másik életébe beleszólni.

2014. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
81%
nem, attól még nem rossz anya. maximum felelőtlen, amennyiben a férjének/családjának sincs meg az egzisztenciális háttere. nullára szülni nem igazán körültekintő dolog, de az, hogy milyen anya lesz, nem befolyásolja. Sőt, talán azok az anyák a legkeményebbek, akik kevésből is felnevelnek egy gyereket. még ha nem is értek vele egyet, hogy valaki mondjuk az oltásokat sem engedheti meg magának és úgy szül.
2014. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
68%
Ennybol nem derul ki, hohy milyen anya. Ami kiderul: felelotlen, hiszen se tgyast, se gyedet ne kap, igy a gyesre es a gyerek apjara -jo esetben, rosszabb esetben a szuleire- szorul. Eselyes, hogy nagyon fiatal is, valoszinuleg vegzettseg nelkul, igy kesobb meg nehezebb lesz neki munkat talalni egy gyerekkel a "nyakaban"
2014. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
Amugy itt van pl az a kerdezo, aki 23 eves, 9 osztalyt vegzett es 3 gyereke van. Rola nem tudom elkepzelni, hogy jo anya lenne. Plane a kommentjei alapjan.
2014. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Hello kedves utolsó! De rég beszéltünk... Gondoltam hogy írni fogsz. Ne haragudj de a te kommentjeid alapján te sem vagy jó anya. Attól még hogy nem dolgoztam igenis jó anya vagyok. Ha tetszik ha nem.
2014. nov. 3. 17:30
 8/59 anonim ***** válasza:
Végülis az, hogy neveli a gyerekeit ebből nem derül ki. De az hogy felelőtlen igen, ki van szolgáltatva teljesen a párjának. Ha meg valami történik a férjjel ott áll nulla munkatapasztalattal amikor a mai világban még gyerek nélkül is nehéz munkát találni.
2014. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
Ez önmagában nem sokat jelent inkább a felelőtlenségét vagy vakmerőségét szebb szóval mutatja.
2014. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Nem értem miért az határozná meg ki milyen anya,hogy dolgozott-e. 15 évesen kezdtem el dolgozni először nyaranta később már év közben is diákmunkák voltak igaz,de lelkiismeretesen dolgoztam,emellett színészkedtem,jártam énekelni,sportolni,tanultam,nyelvvizsgáztam,vezetni tanultam,otthon besegítettem,voltam síelni,nyaralni,cserediákprogramban is részt vettem stb.

Elmentem főiskolára albérletbe két barátnőmmel,ahol saját háztartásunk volt,suli mellett elmentünk egyszer-egyszer dolgozni,év közben nem volt annyi idő,de a nyarat végig dolgoztam szorgalmasan,majd összeköltöztem a párommal,aki a vőlegényem lett közben,és másodéves voltam mikor teherbe estem,meglepi baba volt,pár évvel későbbre terveztük.Megcsináltam a baba születéséig az összes vizsgám,tavasz végén született a fiunk,szeptemberben folytattam az iskolát egyéni tanrenddel,miközben apukám cégénél besegítettem otthon is elvégezhető táblázatokat csináltam,feladatokat hajtottam végre.Fiam 1,5 évesen ment bölcsibe, közben megcsináltam a főiskolai gyakorlatot,tanultam vizsgákra,ezután elkezdtem dolgozni,még a suli mellett,igaz megbízási szerződéssel,vagy határozott idejű szerződéssel,de dolgoztam. 1 év csúszással de lediplomáztam munka mellett,gyerek mellett és most is dolgozom,ahogy a párom is,aki szintén munka mellett csinálta a sulit levelezőn,ezen kívül van szakmája is. Nem hinném,hogy rossz anya lennék,mert így alakult az életem,számos tapasztalatot szereztem,és sok mindent átéltem fiatal korom ellenére,az anyaságra pedig mindenkinek meg kell érnie,igen én tudom,hogy nem voltam hozzá elég érett mikor kopogtatott,de mellette felnőttem és anya lettem,gondoztam,szerettem foglalkoztam vele akkor is és most is,mindent megadok neki amire szüksége van,hiába csak 25 vagyok,akinek nincs 10 év folyamatos munkaviszonya. Hidd el nem ezen múlik mit tudsz nyújtania gyereknek fizikailag,szellemileg,érzelmileg.Csak ha ezt a kérdést felteszed nem vagy biztos magadban.Mondjuk én szeretek dolgozni,nekem szükségem van arra,hogy legyen feladatom használjam az agyam.

2014. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!