Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi történik ha rövid munkavisz...

Mi történik ha rövid munkaviszony alatt esek teherbe?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne hogy 2honapja dolgozom és teherbe estem. Így szülés végére még nem lesz 1eves munkaviszonyom igyis fogok kapni a cégtől fizetést ha meglesz a baba?

2019. júl. 12. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Előtte sem volt munkád?
2019. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnál? A szülést megelőző 2 évben kell 365 nap munkaviszony, neked nem lesz. Sőt, mivel próbaidőn vagy, máris kirúghatnak.
2019. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizetést senki nem kap cégétől, ha megvan a baba.

Az állam ad ellátást, ha megvan a kellő munkaviszony.

SZülést megelőző 2 évben kell összesen 365 nap.


De próbaidő alatt valóban elküldhetnek indoklás nélkül, és akkor munkád sem lesz terhesen.

2019. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyest kapsz és családi pótlékot. Az közel 40.000 Ft. Ez minden, amit kapni fogsz, ha korábban nem volt munkahelyed, hogy összejöjjön annyi napod, hogy gyed-et tudj igényelni majd.

És valóban, ha próbaidőn vagy, akkor ki is rúghatnak simán, nem vagy védett és az egész terhességed alatt semmilyen ellátást nem fogsz kapni.

2019. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
6 hónap után párod is elmehet GYED re, ha neki megvan a kellő munkaviszonya.. persze mellette dolgozhat és fizetést is kap majd. Ez működik de valamiért nem reklámozzák. 😉 Az első 6 hónap húzós lesz, de túlélhető. Pelust meg jópár dolgot ami tuti kell meg vegyetek meg előre. 🙂
2019. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Mit kéne ezen reklámozni? Nem a semmi munkaviszonyra kéne gyereket vállalni, ennyi a történet. Néha csak kerekedik a szemem amiket olvasok hogy a semmire még mik járnak ha ez meg az van... a másik meg dolgozik 8 évet mire gyereket mer vállalni meg megy vissza annak 2 éves korában 12 órázni - és fel sem merül benne hogy még mi járhat csak úgy...

Na mindegy. Kérdező: GYES, egyszeri anyasági támogatás meg családi pótlék jár neked.

2019. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak mert ennyire kerekedik a szemed Nemetországba születtem tanultam és dolgoztam egészen eddig. Nem tudom itt hogy működnek a dolgok ezért mertem megkerdezmi utána jártam azóta és a Németországi munkaviszonyomat is bele számítják :) azért köszönöm a válaszodat
2019. júl. 19. 06:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Kozmunkabért beleszamoljak?.
2019. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj vissza. Ott jobban járnál.
2019. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze-persze. Először azt írod "2 hónapja dolgozol", aztán hirtelen már külföldi munkaviszonyod is van. Ha ez lenne a helyzet nem azt írtad volna hogy 2 hónapja dolgozol, hanem az lett volna a kérdésed hogy a külföldi x idős munkaviszony beleszámít-e a terhesség alatti juttatásodba ha Mo-on még csak 2 hónapja van bejelentett munkaviszonyod...
2019. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!