Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a tapasztalatotok az...

Coffelia kérdése:

Mi a tapasztalatotok az egésznapos iskoláról? Minden intézmény ebbe az irányba törekszik, vagy ma is működik szimpla tanítás plusz napközi kombó?

Figyelt kérdés

A gyerekkoromhoz képest óriási különbségnek tűnik, hogy míg én sosem voltam napközis, és 2 óra körül szinte mindig eljöttek már értem alsó tagozatban, addig ma már rendelet is szabályozza az iskolai foglalkozások délután 4-ig kihúzását. Tisztában vagyok vele, hogy sok szülő alapvetően sem tudná megoldani, hogy fél 5-5 előtt szabaduljon a munkahelyéről, de korábban a délutáni foglalkozás szerepét betöltötte a napközi.

Az én fiam még csak most kezdi az ovit, de a közvetlen környezetemben több olyan alsós kisgyerek van, akit energiailag kizsigerelt a délutánig tartó aktív foglalkoztatás. Elvesztették a természetes motivációjukat, és halálosan fáradtak voltak már áprilisban, sokkal jobb lett volna 2 körül hazamenniük, de az órarendjükben délután is szerepeltek kötelező tantárgyak, így megúszhatatlan volt.

Szeretném tudni, kinek mi a tapasztalata, vannak-e olyan intézmények, ahol nem tolják túl a foglalkoztatást. Az a határozott véleményem, hogy a gyerekeket hagyni kell merengeni, heverni, egyszerűen egyedül is őket a gondolataikban, és féltem a fiam, hogy egyszer majd őt is túlfeszítik mentálisan.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 1. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam iskolájában van olyan osztály ami hazajárós. 11:40kor vagy 12:35kor vegeznek aki menzas azt meg elkiserik enni. Ide jar a gyerekem is, sokkal pihentebbek a gyerekek, jobb az osztalyatlag is mint a teljes naposoknal
2019. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol anyukám tanit ott napközi van. Ami délutáni "ora" az amire a szülő külön küldi a gyereket. Illetve ami kötelező az talán a néptánc meg a hittan ami délután van, de azért az nem olyan mint egy matek óra(meg ezek már 20 éve is délután voltak). Szóval biztosan van meg ilyen hely. Délután leckét írnak meg kint játszanak.
2019. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán van napközis iskola. Első osztálytól megkérdezik, hogy gényli-e a szülő, vagy hazaviszi.
2019. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó hír! Mi Budapesten lakunk a hetedik kerületben, de ki tudja, lehet, hogy nagyobb lakásra váltunk a suliig.
2019. szept. 3. 06:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nalunk(Pest megye) a nyelvi osztálynak napközi van délután, a lanyomek művészetisek, nekik kerámia, vizuális kultúra, neptanc, sport, dráma van délutánon ként.

Nem fáradt, motivált, szerintem ez az orarendtol, tanaroktol függ.

2019. szept. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A törvényben az van, hogy délután 4-ig kötelező az iskola. Még felsőben is elvileg. Viszont, azt sok iskolában elfelejtik közölni, hogy van valami kormányrendelet (kiskapu), miszerint az igazgató felmentheti a gyereket a délutáni órák látogatása alól. A mi sulinkban év elején hazaküldenek egy papírt emiatt, hogy ki nem kér mapközit.

Nálunk 3-an mennek haza. És próbálják azért úgy megoldani az órarendet, hogy a fő tárgyak reggel legyenek, ebéd után már inkább csak készségtantárgyak vannak. Én most harmadik osztályban általában 1-kor elhozom a fiamat.

De vannak olyan iskolák, ahol nem akarják ismerni ezt a rendeletet, amúgy nem értem, nekik miért lenne zavaró, ha délután kevesebb gyerek van. A lányom iskolájában pl. olyan volt az órarend, hogy még a 8. órában tesi, elsőben, előtte volt leckeírás. Egyáltalán nem értettem, hogy minek, ugyanaz a tanító tanította, aki reggel, szerintem neki is totál szívás volt az egész. Viszont nem lehetett elvinni előbb a gyereket, mert ugye a tesióra is még kötelező óra.

Szóval kérdésedre röviden, van még ilyen iskola, csak körül kell nézni.

2019. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is kezdem látni, hogy az adott tanítónőtől és az órarendtől függ, hogy mennyire lesz a gyerekek számára leterhelő 4-ig ott lenni. Ha 4 után nincs több dolga, és megkapta a napi szabad mozgásadagját, akkor az én kisfiam például nem hiszem, hogy kinyúlna (de persze azég messze van, fene tudja). A kicsiknek rengeteg energiába telik "viselkedni", és megbosszulja magát, ha délután 4-ig tartania kell magát. Az izgalmam abban rejlik, hogy valójában csak a tanév közben fog majd kiderülni, hogy a tanítónéni tudja-e rugalmasan figyelni a gyerekek agyi fáradtsági szintjét, és megfelelő időben lazítani őket, vagy beletöri őlet az előzetes elképzelésekbe.
2019. szept. 3. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!