Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ötödiktől napközi van-leckeírá...

Ötödiktől napközi van-leckeírással, vagy csak "megőrzés"?

Figyelt kérdés
most lesz a kisfiam felsős. Kérdésem az , hogy hogyan működik ebéd után a rendszer ? Mivel nagy, és közel is van a suli, hazajöhet, de utána meg visszamegy azokon a napokon , amikor edzés van? Van ilyenkor még lecke ellenőrzés? Mi a praktikus, ti hogy csináljátok?
2019. júl. 24. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulószobának hívják, ahol elvileg van közös leckírás, tanulás, bár annyira nyilván nem veszik komolyan, mint alsóban. Ha a fiad jól tanul önállóan, nincs rá szükség, egyébként viszont hasznos.
2019. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bzs03 válasza:
58%

Nem hasznos, nehogy beirasd meg ha jo gyerek akkor sem

Ez mar eleg kotetlen gyakran nem is tanulnak mert kijatszak a tanart, csak telefonoz ak es hangoskodnak zavarnak a gyereked.

Inkabb masoltass neki kulcsit a hazhoz es tanuljon otthon ha valami kerdese van akkor megkerdezi egy osztalytarsatol vagy toled

2019. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy alsóban leckeírás és a tanár leellenőrizte, hogy kész van-e és jól van-e megoldva a feladat, felsőben pedig megírták a leckét és a tanár megnézte, hogy kész van-e. Azt már nem ellenőrizte, hogy jó-e. 5-6. osztályban tanulószobás volt a lányom, írásbeli házi minden nap kész volt, otthon csak szóbelit kellett tanulni (volt amikor azt sem, mert ha volt ideje, megtanulta a suliban). Most megy 7.-ben már tanítás után (még ebéd előtt) hazajön és utána megy vissza majd edzésre.
2019. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulószoba eseten már se gyerekmegorzesrol se tanulásról nem igazan beszélhetünk. Van egy tanár aki felügyeli hogy ne tegyenek magukban kárt. Aztán hogy megírja e a leckét vagy se az a gyerekre van bízva.
2019. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk sajnos elég messze van a suli, így kocsival hozzuk-visszük a gyereket. Nekem felsőben már nem voltak jó tapasztalataim a tanulószobáról, így először nem akartam, hogy az legyen a gyerek. De ugye akkor buszozni kéne. A gyerek teljesen be volt parázva, hogy ő hogy buszozik egyedül, aztán amikor a suliban is mondtam, a tanárai is kiakadtak, hogy ilyen kicsi gyerek, én hogy gondoltam?! Hát, pedig ismerek olyat, aki már alsóban is busszal jár, de mindegy.

Egyébként ritkán van busz fél 4-re ért haza, amíg nem értem semminek neki sem állt. Sok időt nem nyertünk vele, ráadásul teljesen para volt a buszozás miatt. Így végül úgy döntöttünk, hogy akkor maradjon bent a suliban, aztán majd munka után megyek érte.

Nem volt rossz döntés. Ebéd után 1 órát kimennek játszani. Itthon nem menne ki, pláne télen egyedül a friss levegőre, szóval ez kell. De utána kb. 1 órájuk van, hát ennyi idő alatt maximum az írásbelivel végeznek. A tanár figyel rájuk, át is nézi a leckét, segít nekik. De a szóbelire már nem marad idő, az itthonra marad. Igaz, hogy pl. verstanulás, szavak tanulása angolból, azt hangosan szokta, azt úgysem tudná bent. Szóval hazaérünk kb. 5-re, és szinte minden nap még legalább 1 órát rá kell húzni. De ez az ára annak, hogy ebéd után még játszanak egy kicsit. De azt is kell.

Szóval szerintem ha a gyerek önálló és közel van a suli, akkor ne legyen tanulószobás, egyébként meg hasznos. Nálunk legalább nagyjából kész a lecke, sajnos itthon nehezen ül le, nekem meg nincs energiám minden nap azt ellenőrizgetni, van másik gyerekem is.

2019. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Felsoben nem neznek lecket csak egy gyerek megorzokent mukodik
2019. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért ez tanártól is függ, a fiam iskolájában állítólag egyesével kikérdezi még a szóbeli tanulnivalót is a tanszobás tanár. Bár hogy van rá ideje, azt nem tudom.
2019. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem iskolafüggő. Inkább a ti iskolátokba járó gyerekeket, szüleiket faggasd.
2019. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek, akkor valószínűleg hazajön majd
2019. júl. 24. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiaim sulijában 5-6 osztályban tanuló szobán volt lecke írás.
2019. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!