Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a fiatalok nincsenek megfelelően tájékoztatva a megtermékenyítésről és a terhességről?

Figyelt kérdés

Miért szorulnak arra, hogy anonim kérdezzenek meg alapvető dolgokat? Miért nem olvasnak többet utána a témának?

Én úgy tudom, minden iskolában tartanak felvilágosítást, még sincsenek tisztában a peteérés, a beágyazódás, a védekezés, és a terhesség fogalmával, sokszor 20-30 évesen sem.

A kérdésemmel nem provokálni akarok senkit, de tényleg nem értem mi ebben a nehéz?



2019. szept. 5. 13:18
1 2
 1/17 jack5 válasza:
19%
Bevannak zárva és csak Fortniteoznak... Ez a mai generáció undorító, elkéne küldeni az összeset kapálni, vagy akármilyen fizikai munkára, akkor megtanulnák ezeket a dolgokat. Az én időmben ez teljesen máshogy volt... Gyülölöm mindet.
2019. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Van felvilágosítás, van internet, csak ennyire nem érdekli őket. A dugás az ösztön, sajnos a tájékozódás nem.
2019. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Én ugyan már befejeztem az iskolát, de húgom most jár középsuliban. Nem volt sem általánosban felvilágosításuk, sem középsuliban mióta odajár. "Akinek kérdése van szünetben keresse meg az iskola védőnőt" ennyi tájékoztatást kaptak.

De visszagondolva nekünk is csak annyi volt annak idején hogy kiosztottak egy kis füzetet és kész...


Pedig nem lenne rossz ha erre lenne egy rendes rendszer. Emlékszem mennyire féltem mikor először mentem méhnyakrák szűrésre, mert fogalmam sem volt arról hogyan zajlik a vizsgálat....

2019. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

32 éves vagyok, nálunk is gyatra volt a felvilágosítás, pedig Budapesten “jo környéken” jártam általános iskolába és gimnáziumba is,


Ugyan fiaim vannak, de őket biztosan fel fogjuk világosítani, és remelem, hogy olyan kapcsolatunk lesz, hogy bármikor fordulhatnak hozzánk ok is és ha igényük van ta majd a baratnoik is.?

2019. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nyolcadikban van, most vagyok 9.-ed. Kb. mondjuk 10 percet beszélt róla a védőnő. Alapból bioszból tanultunk volna róla, csak a tanárunk nem vette velünk az a részt. A szüleimtől, illetve az internetről tájékozódtam leginkább. Akit érdekel, úgyis utána néz a dolgoknak



Bocsi, hogy eltérnek a tárgytól, de azzal sosem értek egyet, hogy a mi generációnak mennyire rossz. Egyrészt ez nem mindenkire igaz, nagyon sok korombeli teljesen normális. Akik pedig nem, arról sem ez a generáció tehet, hanem az előző. Hiszen ők nevelték ilyenre a gyerekeiket.

2019. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
*bocsi a helyesírási hibákért, csak nagyon siettem.
2019. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
5-tok jól leírtad!!!!
2019. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Amit az elso irt butasag. 11 eves fortnite fuggo fiam teljesen tajekozott, raadasul a mostani gyerekeket felvilagositja az internet.
2019. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%
30 éves vagyok, én anno a popcorn és a bravogirl újságokból szereztem az infokat, volt amelyikben még ajándék gumi is volt😅 bioszon volt pár óra ami erről szólt és 11-ben volt egy felvilágosítás, de kb mindenki csak elpoénkodta. Jobb lenne ha az osztályokat kisebb csoportokra bontanák ilyenkor, jobban figyelnének és könnyebb is lenne lezavarni egy ilyen "oktatást".
2019. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Ezersze több infót kapnak, mint mi huszonéve. Egyszerűen buták, mint a tök.
2019. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!