Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a fiatalok nincsenek megfelelően tájékoztatva a megtermékenyítésről és a terhességről?

Figyelt kérdés

Miért szorulnak arra, hogy anonim kérdezzenek meg alapvető dolgokat? Miért nem olvasnak többet utána a témának?

Én úgy tudom, minden iskolában tartanak felvilágosítást, még sincsenek tisztában a peteérés, a beágyazódás, a védekezés, és a terhesség fogalmával, sokszor 20-30 évesen sem.

A kérdésemmel nem provokálni akarok senkit, de tényleg nem értem mi ebben a nehéz?



2019. szept. 5. 13:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%

Én nem hárítanám a felelőséget az iskolára.

Elsősorban az anyának vagy egy női családtagnak kell először felvilágosítania a lányokat és másodsorban kell hogy legyen iskolai felvilágosítás. Persze a 21. században már sok minden megtalálható a neten és ezt tartom a harmadik útnak.

2019. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

4-ben elmondták a lányoknak, mi a menstruáció. Bioszból téma az ember szaporodása. Nekünk elmondták nagyjából. Igaz 8.ban, van akinek akkor már késő.

De ilyet, hogy méhnyakrák szűrés, meg esemény utáni tabletta, ilyeneket nem.

2019. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok.

Az iskolai felvilágosítások és a tananyag nem volt olyan részletes mint az kellene. A fő a menzesz volt meg a védekezés. Volt hogy hozzánk vágtak egy egy füzetet meg pár db betétet, meg szajkózták hogy használjunk gumit ha oda kerül a sor. De mélyebben nem ment bele a tananyag sem, hogy peteérés, vagy beágyazódás. Magam olvastam utána, ahogy felnőttem és aktuális például a gyerek téma.

2019. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

,,Én úgy tudom, minden iskolában tartanak felvilágosítást, még sincsenek tisztában a peteérés, a beágyazódás, a védekezés, és a terhesség fogalmával, sokszor 20-30 évesen sem."


Ez tudod nálunk miből állt? Mikor 5.-es voltam, fogták az 5.-6.-os lányokat, levitték a könyvtárba, ahol volt vagy egy fél óra előadás... A menstruációról beszélgettek csak. Abban a fél órában, meg az is benne volt, hogy egy félbevágot betétet körbeadogattak, meg megmutatták, hogy kell feltenni. Én meg akkor már szinte 2 éve menstruáltam...


A fiúknak még ilyen se volt. Ők 8. utolsó biosz óráján találkoztak a témával először az iskola keretei közt. Akkor vettük az emberi szaporodást.



Az meg ok, hogy van internet, de egy 13 éves (aki már úgy lassan kezd érdeklődni a másik nem iránt), honnan tudja, hogy melyik oldal megbízható? Az internet is tele van f@śzságokkal...


Az olyan YouTube csatornákat mint a hormonmentes vagy a Tanulom Magam meg kevesen ismerik a kisebbek közül.


(19 vagyok most)

2020. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai felvilágosítás egyáltalán nem megbízható. A legtöbb iskolában egy idegen jön előadni, aki hiányosan felsorolja a védekezési módokat, és a nemibetegségeket. Esetleg szó esik az abortuszról. Rosszabb esetben gennyes kelésekkel és Néma sikoly videóval riogatják a kamaszokat. Ebben a korban egyébként is szinte mindenkit nagyon érzékenyen érint ez a téma, ezért hogy a kínos érzést elnyomják, humorizálnak, nevetgélnek. Kérdezni pedig nem mernek.

Sajnos a hatékony iskolai felvilágosítás nagyon ritka.

Nálunk (8-10 éve) csak az óvszerről tettek említést, igen vaskalapos szemlélettel, ami azt jelentette, hogy kizárólag ez a módszer biztonságos. Nem tértek ki olyan gyakorlati részletekre, hogy a spermium hogy juthat el a petesejtig, vagy hogy nemibetegségeket nemcsak hüvelyi szextől lehet kapni. Így egyáltalán nem csoda, hogy aki csak innen tájékozódik, annak olyan zavaros képek élnek a fejében, hogy az első szex alkalmával nem termékenyülhet meg, vagy hogy a ruhán keresztül kézzel simogatástól is teherbe eshet.


Kamaszkorban sokan inkább a társaikra hallgtnak, és mindenféle tévhitnek hisznek, vagy olyasmibe keverednek, amire még nem értek meg. Sajnos sok szülő is kellemetlennek érzi ezt a témát, ezért nem világosítja fel a gyerekét, és még támpontot sem ad, hogy honnan tájékozódhat. Hiába lehet mindent megtalálni az interneten, sok fiatal még nem tudja eldönteni, hogy melyik források megbízhatók, vagy olyan erős a szülői kontroll, hogy nem is mer rákeresni. Sajnos sok szülő tabuként kezeli a szexet, ezért a gyerek akkor sem mer hozzájuk fordulni, ha kétségei vannak, vagy bajba kerül.


Az lenne a legjobb, ha mindenki akkor kezdene el szexelni, amikor már képes önállóan tájékozódni és felmérni a következményeket. Sokaknak még huszonévesen sincs igényük arra, hogy tisztában legyenek a saját testük működésével, de ezen a legpontosabb iskolai felvilágosítás sem változtatna.

2020. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolai "felvilágosítás" inkább csak vicc. A szülők meg sokszor nem mernek beszélni ilyenekről, vagy nincs olyan kapcsolatuk a gyerekükkel. Sajnos inkább ilyen oldalalakat olvasgatnak a fiatalok, nem normális cikkeket, orvosi oldalakat, stb.
2020. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok. Én is tettem fel kérdést. Nem azért, mert nem vagyok tájékozott, hanem mert szeretnék tapasztalatból is ismereteket szedezni.
2020. ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!