Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam osztálya megint új...

Kisfiam osztálya megint új tanítónénit kapott magyarból. Hogyan gyakoroljunk itthon?

Figyelt kérdés

Az új tanító a harmadik,de elmegy félévkor,akkor megint új jön,és jövőre az ötödik.Most harmadikosok,és szülőin szörnyülködve mesélte,mennyire rosszul áll az egész osztály nyelvtanból,de az olvasás sem megy nekik beszéd gyorsasággal,csak lassan,néha döcögve.Mint utóbb kiderült,elvileg az elsős tanítónénijük szúrta el,azóta minden újabb tanító kínlódik velük.

Hogyan tudnék én itthon gyakorolni vele az olvasáson kívül,nyelvtanból?

Elég az a sokféle füzet,amit a könyvesboltokban kapni?Vagy tudnátok ajánlani speciális,esetleg netről nyomtatható feladatokat?

Most kb. második év közepi szinten állnak a gyerekek.A helyesírásuk csapnivaló,lemaradnak ékezetek,sokszor egybe írják a szavakat,Mondat eleje,vége (nagybetű,írásjelek) elmaradnak,nem tudják mikor írjanak kettős mássalhangzót,ly/j egyáltalán nem megy.Ez szinte az egész osztályt érintő probléma.Van pár jobb tanuló,de a többi le van maradva.

Én hogyan segíthetnék itthon?


2019. szept. 16. 10:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
64%
Én sem bántanám ezzel. Nem a család dolga, otthon az édesanya legyen édesanya, és játsszon, beszélgessen a gyerekkel, a tanítás az iskola dolga. Max. olvassatok, a helyesírás attól is fejlődik. Ha az egész osztály rosszul áll, nem csak a tied, nekik kell felkötni a gatyát.
2019. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!