Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam elég lassan ír. Van...

Kisfiam elég lassan ír. Van valamilyen módszer, hogy gyorsabban írjon?

Figyelt kérdés

Hiába tudja dolgozatkor az anyagot,kicsúszik az időből,mert lassan ír és olvas,harmadikos.Így a jegyei is rosszak,pedig tudná,de nem ér a végére a dolgozatoknak.

Amúgy is csúnyán ír,külalakja kettes.

Hogyan,és mit gyakorolhatnék vele itthon?


2019. okt. 1. 14:46
1 2 3
 1/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Voltatok vele szakvizsgálaton? Érdemes lenne.
2019. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Hála az égnek, nálunk nem osztályozzák még harmadikban a külalakot. Kisfiam csúnyán és lassan ír, vagyis minél gyorsabban, annál rondábban. De annyira nem lassan, hogy emiatt ne fejezze be. múgy ha így esik valakivel, akkor gyakran előfordul, hogy következő órán folytathatják a felmérő írását.


Az írást gyakoroljátok, hogy minél kevesebbet kelljen gondolkodnia, automatikusan menjen a dolog.

Másoljon, másoljon, másoljon. Nem javítsd, ezesetben nem az a fontos elsősorban, hogy mennyire pontosan másol (ő se nézze vissza, feltételezzétek, hogy jó), hanem az, hogy a betűk alakítása könnyed mozgássá alakuljon.

2019. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Voltunk,azt mondták,nem gyakorolta be eléggé az írást.Gondoltam,hogy gyakorolni kell,de mit?Nem gondolnám,hogy csak úgy össze vissza akármit.

Azért kérdeztem,mert ha van köztetek olyan,akinek a gyermekét valamilyen módszerrel sikerült szintre hozni,az adhatna tanácsot.Hátha mondtok valami "okosságot",amit kipróbálhatnánk.

2019. okt. 1. 15:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gondolnám,hogy csak úgy össze vissza akármit."

Pedig de. vagyis nem teljesen, mert azért a gyerek sem hülye, hogy random szavakat írogasson, bár nyelvtan-gyakorlásnál az is működik.


Vegyétek elő mondjuk bogyóésbabócát és másoljon le belőle egy oldalt. Az 4-5-6 mondatnál nemigen több.

(Én csodakunyhóból másoltatok fél oldalakat, az is kb 6-8 mondat maximum)

2019. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És egy héten hányszor kell gyakorolni,hogy mutatkozzon valamilyen érdembeli javulás?(Nyilván nem a jövő héten,hanem gondolom 1-2 múlva?)
2019. okt. 1. 15:19
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Minden nap csináljuk. Mondjuk én inkább a külalak miatt, nem pedig azért, mert lassú. Utóbbi annyira nem zavar.


Szerintem ez hosszútávú dolog. Nem várok jelentős javulást sem jövő hétre, sem 4 hét múlva, de tökéletes alap arra, hogy a napi rutinba beépüljön és majd legyen egy fix ideje a leckeírásnak, amikor már azt hoz haza (nyilván, ha kell otthon házit írni -nagyon ritkán- akkor nincs más írás-gyakorlás)

2019. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Bármit írhattok. Először olvassa el, aztán írja le. Meséből, újságból, bármiből, ami, érdekli. Ha esetleg van feladva 1-2 mondatos szabály, akkor azt is leírhatjátok, egyszerre tanulja és fejlődik. És minden nap egy kicsit. A napi rendszeres gyakorlástól fog a készség javulni. Illetve játszatok sok finommotorikát fejlesztő játékot. Színes papírt apró darabokra tépkedve képet ragasztani belőle, gyurmázás, ollóval nyirbálás, szemes terményekből kép kirakása. Van az a játék, talán ismered, amit egy db összekötött madzaggal kell játszani, egymás kezéről kell leszedni. Az pl remek, a finom csippentést, a megfelelő tónust (mikor laza, mikor feszes) lehet vele gyakorolni. Csak játékosan, ne gyakorlás jellege legyen, legyen benne öröme.
2019. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Írhat naplót is.
2019. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem a finommotorikájával minden rendben van,mert ember nem legózott,kézműveskedett,vagdosott,mütyürkézett annyit mint ő.

Akkor minden nap gyakorlunk,remélem sikerül felfejlesztenem!

2019. okt. 1. 17:23
 10/22 anonim ***** válasza:

Nálam általánosban a helyesírás jegyeimmel volt gond a tollbamondáskor, szerencsére szüleim észrevették, hogy csak avval volt gondom, hogy nem voltam elég gyors és lemaradtam a szöveggel, sokat gyakoroltak velem ( hallott szöveget kellett írnom, mindig kicsit gyorsabban mondták) és nagyon hamar lett eredménye, azóta is gyorsan írok :)

Szóval gyakolással biztosan rendben lesz ő is! Kitartás!

2019. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!