Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6. os fiam nem akar/tud...

6. os fiam nem akar/tud önállóan tanulni. Van hogy felkészültünk egy dogára, sokat tanulunk együtt, mégis egyest hoz haza. Sokat kell kérnem hogy tanuljon, sokat foglalkozom vele mégis rossz jegyeket hoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma is jön oda wc-zés közben hogy akkor tanuljuk a verset. Önállóan nem megy neki. Nem jó ez így. A háziját nem tudja egyedül megírni. Nem tud egyedül verset tanulni. De ha segítek neki(mert ugye kell) akkor is a rossz jegyeket hozza haza. Már tényleg nem tudom mit tegyek. Korrepetálásra sajnos nincs pénzünk.
2019. okt. 28. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadóban jártál vele? Nincs figyelemzavara vagy vmilyen részképességzavara?
2019. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Most már nincs nevelési tanácsadó. Pedagógiai Szakszolgálat van.

Vidd el, kérj időpontot!

2019. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
na jó de a tanárok osztályfőnöknek mi erről a véleménye ? ha sokat foglalkozol vele otthon és teljesit is otthon akkor a suliban miért nem? lehet kipcézéték maguknak vagy elkönyvelték hogy ő egy "rossz" tanuló.. sajnos láttam már egy-két ilyet
2019. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ezt az aggodalmadat mindenképpen meg kellene beszélned az osztályfönökével. Ezzel a tanár látja, hogy téged érdekel mi lesz a gyerekkel.

Menj be hozzá azzal, hogy szeretnél tanácsot kérni, mit is tudnátok tenni...

DE fogaddel a tanár tanácsát.

2019. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Járunk nevelési tanácsadóba és igen, sajnos figyelemzavaros, papírja is van róla de akkor is ez így nem jó. Ez a rengeteg tanulás, mindhiába. Minden nap egy küzdelem és már annyira bele vagyok fáradva.
2019. okt. 28. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Annyiban tudom kiegészíteni,hogy amennyiben az iskola nem javasolná semmilyen ezirányú vizsgálatát,te ne hagyd annyiban.

Személyes tapasztalat. Mintha az én fiamról írtál volna. Ő is ilyen volt. Tucatszor kampányoltam a suliban,mindig az volt a válasz,hogy vannak nála rosszabb tanulók is az osztályban.

Aztán ötödikben kaptunk egy nagyon jó osztályfőnököt,aki végre meghallgatott,és kézbe vette a dolgokat. Kiderült,hogy súlyos fokban dislexiás,disgrafiás.

Akkor tudtam meg azt is,hogy a szülő iskolai javaslat nélkül kezdeményezheti a vizsgálatot. Ha hamarabb viszem,4 kudarcokkal teli évet spórolok meg neki.

Remélem,nálatok nem ez a helyzet,de mindenképp jó,ha végére jártok a dolgoknak.

2019. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Járunk nevelési tanácsadóba és igen, sajnos figyelemzavaros, papírja is van róla de akkor is ez így nem jó. Ez a rengeteg tanulás, mindhiába. Minden nap egy küzdelem és már annyira bele vagyok fáradva."


Van róla papírja... és? Mi van benne? Fejlesztés nem kellene? Esetleg könnyítés valamiből? Vagy egyéb javaslat, ami segítené a fejlődését, órai munkáját?


Persze, hogy hiába tanulsz vele, ha nem képes figyelni rád... vagy hiába tanulja meg, ha nem képes visszaadni az elvárt beszámolási módszerrel.

2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járunk, csak a rendszeres fejlesztés segít, semmi más!
2019. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ez a dolog mióta van így? Csak mert szerintem biztos nem volt eddig sem kitűnő tanuló, voltak problémák. Lassan megy középiskolába, Már sokkal korábban el kellett volna kezdeni a fejlesztést, még ha zsebbe nyúlós is. Ezért kell nagyon sokat foglalkozni, odafigyelni a gyerekre és a tanulmányaira már elsős-másodikos korban, vinni szakemberekhez, ha bármi kétely is van a szülőben. Remélhetőleg megoldódik a problémátok, és találtok megfelelő fejlesztést a gyereknek.
2019. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte lehetetlen így megmondani, mi a gond. Mit mondanak a tanárok, fejlesztő pedagógus / gyógypedagógus?

Otthon is nehezen megy a tanulás, vagy ott tudja az anyagot látszólag?

Eleve meg kéne találnotok, hogy milyen módszerrel és milyen körülmények között tud tanulni. (Ha egyáltalán ezzel van a gond.)

De lehet, hogy az iskolai számonkérési helyzetek okoznak valamiért nehézséget.

2019. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!