Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mehet majd iskolába?

Mehet majd iskolába?

Figyelt kérdés
Lányom augusztusban töltötte a 6-ot. A feladatokban már tavaly is jól teljesített, azzal nem lesz gond. Ami miatt aggódok, az a súlya. Azt olvastam, hogy 20-22 kg a követelmény. A lányom csak 15. Valószínű ilyen az alkata, mert a férjem családjában mindenki nagyon vékony. Sajnos mindig is keveset evett. Kipróbáltunk már mindenféle vitamint. Kértünk vérvételt (az is rendben). Az orvos nem mondott semmit. Fizikailag semmi baja. Nem fáradékony, sőt, energiabomba. A társait emelgeti, ereje van bőven. Oviban tornán is jól teljesít. Szeret futó- és akadályversenyre járni. Biciklizik és gyerektornára is jár. Szóval az erőnléttel nincs gond, csak a súllyal. Van valakinek tapasztalata, hogy ilyen esetben engedik-e iskolába?

2019. nov. 12. 06:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát nekem elsőben volt egy osztálytársam aki 18kg volt. Szóval szerintem, ha bementek az iskolába és megmutatod a vérképet, elmondod ezeket amiket ide leírtál, akkor szerintem mehet.
2019. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Az iskolát nem érdekli a vérkép és a gyerekeket sem mérjük a beiratkozáskor. Mehet iskolába.
2019. nov. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
18 kg volt a fiam, mikor iskolába ment (márciusi, 6 évesen ment). Soha senkinek nem volt belőle problémája.
2019. nov. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Az ugyan már nem tegnap volt, de én 13kgosan mentem iskolába. Írtam, olvastam, számoltam. Kicsit nyafogtak rajta, de végül megengedték, hogy menjek.


Szerintem nálatok semmi gond nem lesz.

2019. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Bocs de mint anya nem látod annyira a gyerekedet, hogy nem "hülye" csak kicsi. Barátnöm kisfia májusi gyerekként 14 kg volt amikor kezdte alig 6 évesen az iskolát. Ès ö is látta, hogy a gyerek csak a súlya miatt kicsi de agyilag minden rendben. Ezt persze mind az óvoda mind az iskola alá is támasztotta.


Azt gondolod, hogy az a felnött aki kisebb az nem olyan okos? Vagy érzed anyaként, hogy a gyerekkel nincsen rendben valami.


Oviban nem maradhat 10 éves koráig, így ha nem érzed elég érettnek, kérdés, hogy egy speciális iskolába való lenne-e.

2019. nov. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem 16 kilós volt, amikor iskolába ment. A vizsgálat után az orvos azt mondta: "Az anyuka vigye az iskolatáskát, a gyerek mehet suliba."

Ne aggódj,nem lesz baj! Jövő évig hízhat is egy kicsit.

2019. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

#5

Te jártál iskolába? Az is kisegítő lehetett, mert a szövegértés nem megy.


Kérdező, a barátnőm kisfia most másodikos, és 16 kiló. Nincs vele semmi probléma, simán felvették. Náluk is családi vonás :)

2019. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Megengedik.


Azért van súlyhatár(meg magasság), mert anatómiailag ilyen arányok kellenek ahhoz, hogy ne legyen problémája a piszok nehéz táska cipeléséből.


Ha többet viszed helyette, ezt elkerülheted.

2019. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolat!

5-ösnek: egy szóval sem írtam, hogy a súlyán kívül bármi probléma lenne. Nem is érzem úgy!!!

Csak amikor olvastam a követelményeket, a súlyhatáron megakadt a szemem. Illetve páran riogattak vele.

A táskáját nem kell majd vinni, emiatt nem aggódok, mert jobb erőben van, mint néhány csoporttársa. Tornán is mindig dícsérik, hogy olyanokat meg tud csinálni, amit a többség nem.

Csak azt nem tudtam, hogy mennyire veszik komolyan a súlyhatárt.

2019. nov. 12. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
vėrképben megnéztek hogy nem pl glutėnallergiås vagy valamilyen komolyabb baja van ezt rutin vėrvėtelel nem nėzik .
2019. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!