Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ceruzafaragás, hogyan?

Ceruzafaragás, hogyan?

Figyelt kérdés

Egyetlenegy ceruzát nem tudunk kifaragni.

Nem tudjuk mi a hiba. Újak, és ahogy faragjuk, kitörik a hegy. Próbáltuk lassan, gyorsan, háromféle faragóval, de mindig ez van. Mit rontunk el?

Most dobtunk ki a kukába 3 újat, mert négy sentinél kisebbek lettek, de az is kitört. Már a faragásnál roppan egyet. Nem feszegetjük hajlítgatjuk, próbáljuk egyenesen tartani.


2019. dec. 4. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél jobb minőségű ceruzát.
2019. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A ceruza minőségével van a baj. A HB ceruzát szokták ajánlani. Az jó.
2019. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A: szar a minosege

B: szallitas kozben megserult es ripityara tort a hegye belul.


Megoldas: masikat kell venni.

2019. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Számít a minőség is, meg az is, hogy mennyit volt "dobálva". Ha lepotyog asztalról, padról, táska mélyéről kerül elő a tolltartó helyett, akkor összetörik belül a hegy.
2019. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ma vettem papírboltban, három különböző, viszonylag jó minőségű, többnyire b, 2b, puha grafitok.

FaberCastel is jó minőségűnek számít, mégis kitörik.

Elektromos faragó jobb lehet? Vagy az asztalra helyezhető tekerőkaros?

Mi pici kézivel próbálkoztunk eddig.

2019. dec. 4. 19:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A hegyező ezer éves (életlen) vagy mostanában vettétek? Nincs beleszorulva egy kitört hegy? A ceruza méretének megfelelő (vékony/vastag ceruzához más hegyező kell).
2019. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos/tekerőkaros hegyezőt ne vegyetek, viszonylag hamar életlen lesz a pengéje, utána töri a ceruzát.
2019. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hegyezom is faber castel. Tenyleg csak selejtes cerkaknal talalkoztam ezzel a jelenseggel. Mondanam a faragodat is, de irod hogy tobbet is probaltatok. Sajnos mindig van selejt.
2019. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül amit előttem leírtak még az lehet hogy túlfaragjátok mindig, ezért egyből kitörik a hegy.
2019. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na én mást mondok. Van egy munkatársam akivel hegyeztetem a ceruzákat, mert nekem is folyton kitörik a hegye. Ő meg simán ugyan azzal a hegyezővel hegyezi ki 3 mp alatt. Szóval lehet veled is a baj. Nem mondom, hogy így van. De én nem tudok pl. hegyezni 🙈🙊
2019. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!