Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisiskolás gyermeked mennyire...

Kisiskolás gyermeked mennyire van leterhelve?

Figyelt kérdés
Elsős, másodikos gyerek, hogy bírja a sulit? Mennyire fáradt? Sok a lecke és a tanulni való? A mi iskolánkban annyi leckét kapnak sokszor a gyerekek, hogy a másfél óra napközi után még itthon is kell egy-másfél órát leckézni. Sokszor sírva írja a leckét még 7 órakor. Fenyegetik őket, hogy akinek nincs kész a leckéje egyest kap, tanszerhiányért is egyest ígérnek. A gyerekem fáradt, idegileg is kivan, az egész hétvégénk csak a hisztiről szól, iskolába utál járni. Amúgy kitűnő tanuló. Mennyire jellemző ez?

2019. dec. 8. 08:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Elsős a lányunk. Nem kapnak házit, a könyveket s füzeteket hét közben haza sem hozzák. Iskolaotthonos suliba jár, 7:30-tól 16 óráig vannak, pénteken 15 óráig. A legtöbb külön foglalkozást is beépítették az órarendbe, tehát letudják 16 óráig. A lányunk keddenként jár egy suli utáni foglalkozásra, ami 17:30-ig tart. Este 20:30 körül alszik el, reggel 6:20 körül kel, nem fáradt.
2019. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

A fiam elsős. Már én is teljesen kivagyok ettől. Nálunk dettó ugyanez. Napköziben elvileg minden házit befejeznek, állítólag a gyerek felelőssége hogy betegye a táskában a könyvet,füzetet amiben a házi volt (én nem mehetek be az osztályba), rejtélyes módon maradnak el házi feladatok, erre kértem az osztályfőnöktől megoldást, de nem volt túl segítőkész.

A gyerekem jó és kiváló értékelést kapott minden tárgyból, ehhez képest a havi szorgalma változó. Nem tudom hogy jött ki ez az átlag. Igaz heti 2x van házifeladat hiány - szeirntem összetéveszti a gyereket vkivel,mert amikor rákérdezek hogy mutassa meg mi az elmaradás, -szinte vállat von, "ja ez megvan."

2019. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
99%
Elsős a fiam. A napköziben minden házit megcsinâlnak úgy, hogy még az udvarra is kiviszik őket. Szeret járni, nincs leterhelve, mégis szépen haladnak az anyaggal. Elsős-másodikos gyereket fenyegetni??? Elég rossz iskolába járhat szegény, egy életre megutáltatják vele a tanulást.
2019. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Általános iskola és általános iskola között óriási különbségek vannak. Mi pont azért nem irattuk versenyistalloba, hogy ne 7 órája legyen mindennap és ne legyen ideje játszani. Az enyém egy közönséges suliba jár, ahol napi 5,6 orajuk van, amiben van rajz, tesi, technika stb. Utána ebéd és játék. Udvaron vagy tornateremben rossz idő esetén. A tanulóido szigorúan nem lehet több mint 1 óra. Az a tapasztalat, h ez bőven elég is. Nem kell otthon tanulni, akinek igen ott más gondok is vannak. Tehát átlagban kijon napi 5,6 óra tanuloidovel együtt.(penteken csak 4 óra van) . Szerintem ez azért vállalható.
2019. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nálunk már tavaly- elsőben is volt lecke itthonra és még szorgalmi feladatok is. Azokat már egyáltalán nem csináljuk meg, semmi kedve hozzá, de volt amikor a napköziben nem csinálhatta meg a házi feladatot, amíg az elmaradt szorgalmit be nem pótolta. Már elsőben ismerte a beírás, szaktanári figyelmeztetés, igazgatói intő kifejezéseket, ezekkel is fenyegették őket. Ez egy kéttannyelvű iskola, így magasabb az óraszám, de az idegen nyelvből nem szokott lecke lenni, a szavakat kell itthon gyakorolni, de nem ez a stresszforrás. Időben fektetjük este, nem ezért van így kifáradva. Úgy látom, hogy nem normális, amit elvárnak tőlük. Első évben már volt leckefüzetük, és tőlük is elvárták/elvárják, hogy ennek megfelelően hozzák haza a könyveket, amiben lecke van. Tavaly pár leckét így le is osztályoztak, akinek nem volt kész egyest kapott. Sok gyerek még most sem ír be minden leckét a leckefüzetbe, így persze mindig van leckehiány és ezért fenyegetik őket. De szerintem egy másodikos gyerektől nem jogos még ez az elvárás és az sem, hogy este még órákat töltsön leckeírással. Sajnos ez a körzetes iskolánk, én sem akartam versenyistállóba vinni. Szerintem ez a suli nem is az amúgy, csak nem éppen gyerekbarát.
2019. dec. 8. 09:11
 6/28 A kérdező kommentje:

És azt nem tudom, hogy normális-e, hogy kivan ettől a gyerek vagy vele van-e a baj, hogy nem bírja.

A szülőkkel nincs kommunikáció, de azt látom a legtöbb gyerek még különórára is jár 4 óra után, amikor vége a napközinek és ezek szerint bírják.

2019. dec. 8. 09:13
 7/28 A kérdező kommentje:

2es válaszoló: tavaly két hónapig tartott, míg az osztályfőnök közzé tette a leckét. Egy elsősnek szerinte magától tudnia kellett volna már szeptemberben is.

Most se mindig írja meg a szülőknek, hogy mi a lecke, így lehetetlen ellenőrizni a gyereket, hogy mindent felírt-e a leckefüzetbe. Azt mondta ez a gyerekek dolga. Biztos igaza van.

2019. dec. 8. 09:17
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok iskolát.
2019. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Megírod melyik ez a suli? Enyémek is kéttannyelvű suliba járnak, a nagynál telt ilyen sok házival az első pár év azért, mert az egyik tanár nem ismerte a mértéket. Amit írsz retorzió, fenyegetés abnormális.

Ha nálatok ez rendszer szintű, nem egy tanár az, aki túltolja a biciklit, elvinném másik iskolába. Mi maradtunk a suliban, este sokszor én írtam meg az A4-es napi írásgyakorlást.

2019. dec. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de ez egy agyrém. Nem csoda, hogy ki van a gyerek. Elsősként ismerkedni kellene magával az iskola rendszerével, nem intőket szerezni. Vedd ki őt minél előbb, ha jót akarsz neki.
2019. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!