Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisiskolás gyerekeitek hétközn...

Kisiskolás gyerekeitek hétköznap suli után járnak át egymáshoz?

Figyelt kérdés
Szokás-e felétek iskola után, hogy a gyerekek átmennek egymáshoz játszani? Nálunk 4ig van tanítás és annyira nem tartom jó dolognak, néha még leckét is kell írni, de állandóan hívni szeretne valakit. A másik a pizsiparti. Gyakori ez, hogy egymásnál is alszanak? Ezzel is nyúz, hogy az osztályból x alszik y-nál. Amikor én voltam gyerek hétközben suli után otthon kellett lenni és ha kész volt a lecke, lehetett bàrmit csinálni. A pizsiparti meg ismeretlen fogalom volt. És őszintén nem is hiányzik cseppet sem. Lassan mindennaposak ezért a hisztik és már unom.

2019. márc. 5. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokszor volt a lanyomnal es nagyon szerettek, nekem se volt bajom, szeretem hogy együtt jatszanak!


A fiam is szokott a barátjanal aludni, es az ő baratja is nalunk.

2019. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kislány, akit néha hazaviszünk a suliból, vagy a az én gyerekem megy velük haza. Játszanak még 1-2 órát együtt. Volna még pajtás, akit szívesen látnánk, ott sajnos a szülő nem engedi. De látom, hogy vannak olyan osztálytársak, akik rendszerint csapatosan mennek haza 1-1 szülővel, akár 3-4 gyerek is együtt. Aztán gondolom háznál van a "szétosztás" :)

Ők is 4-ig vannak suliban, de mivel a napköziben tanul, így szerintem simán belefér, hogy 6-f7-ig játék van és vacsi, aztán ha hazament a kispajtás, vagy hazaért a gyerekem, akkor van még kicsi 15-20 perc tanulás.


Pizsipari nincs. Nem jó alvó, nem tudom, mikor fogom nyugodtan elengedni ilyenre.

A suliban tervez egy bentalvós bulit az osztályfőnök, én attól is nagyon tartok.


Másodikos.

2019. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen szokott ilyen lenni most harmadikos a fiam nagyobbnál is van ő 12 éves.

Barátozás suli utan csak csütörtök, péntek, szombat esetleg vasárnap lehet.

Igaz ők 1-2 között végeznek nem maradnak 4ig a suliban de kell tanulni, edzésere járni.

Hétvégéken mindig egyik gyerek nincs itthon de van helyette másik 2 :D

Ez teljesen normális, nem értem miért nem engeded. Ha neked nincs kedved hozzá mond meg a gyereknek mert ezzel egy élménytől fosztod meg.

2019. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy gyerek van. Én kifejezetten szeretem, ha jön haza kispajtás a suliból, mert legalább tudok haladni a dolgommal. Főzni, vasalni, takarítani... vagy csak leülni egy kicsit úgy, hogy közben nem azt hallgatom, hogy ő mennyire unatkozik, és hogy menjek játszani vele (amit természetesen megteszek, de vannak dolgok, amiket muszáj megcsinálni és így csak örök vita van, hogy valami mindig elmarad)
2019. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 4 gyerekem van. Nem hiányzik még plusz 1-2 minden iskolából :) Nekem ez kifejezetten megterhelő és nem segítség, mármint nagyon figyelek rájuk, mit csinálnak, mit játszanak, mégiscsak más gyereke, én aggódom na.

Nekem ez kimerítő. Plusz megbeszéltük, amíg vannak rosszabb jegyek, nincs haverozás hétközben.

Hétvégente úgy havi 2 szer jön vki, vagy megy vmelyik gyerekem (2. , 3 és 5. osztályosak egyébként). Beosztjuk mikor kihez jöhet vki.

Egyébként nem is lakunk közel a sulihoz tehát ez több órás program ha vki jön mert ugye haza is kell vinni, vagy ha az én gyerekem megy , akkor érte kell mennem.


Ha itt lenne a suli 2 utcára akkor más lenne, meg haza is jöhetnének együtt.

2019. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, van ilyen. Átjönnek tévézni is, beszélgetni is kispajtások, meg szoktak ott aludni vagy fiaim alszanak náluk. Nem hívjuk pizsipartinak, persze. De tartottunk pizsipartit is.
2019. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ahol négy gyerek van, oda nem is kell játszópajtás valószínű. Igen, megterhelő. Elsős még csak és úgy elfárad a suliban, hogy egy kis játszás után sem képes már leckét írni, nem hogy este, ha még ide jön valaki. És bizony szokott még lecke maradni. Sokszor itt is vacsorázott már pajtás, szóval nem azt éreztem, hogy semmi gond és eljátszanak, hanem mindent szétpakolnak és figyelni is kell rájuk, és két gyereket etetni, utána pedig romeltakarítás és kapkodás, hogy időben ágyba kerüljön. És nem éri be egy-egy alkalommal, ha megengedem állandóan megy a nyúzás, minden nap hívna mást. Ilyenkor persze arra se jut idő, hogy átnézzük mi volt a suliban, illetve olvasás gyakorlásra, ezért is kérdeztem, hogy ez amúgy általános szokás-e. De ezek szerint igen, gondolom ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz. Legalább nem kell rájuk figyelni annyira.
2019. márc. 5. 11:09
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is sokszor átjáróház van, mindkét fiam (harmadikos és nagycsoportos) szokott ad hoc haverokat hozni vagy elkérezkedni, amikor a különórák engedik. Persze előbb kötelező a kérdés a nagynak, hogy kész-e a lecke, bár olyan is volt, hogy akkor itthon írták meg. Általában örülök neki inkább, de van, hogy egyszerűen nekem sok aznapra és akkor megy a rinya kicsit. Szerintem most, hogy jön a jóidő, már inkább kinti programok lesznek, főleg foci. De alapvetően jó dolog, szülőkkel is közben összeismerkedtünk, néha már a különórákra is tudjuk vinni egymás gyerekeit.
2019. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Nincs gyerekem. De hogy hogy még van házijuk? Nekünk annó napköziben kellett megcsinálni, így otthon nem is tanultunk már. Ennyire leterhelik szerencsétlen gyerekeket?
2019. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk sokszor jön iskola után barát, és hétvégén néha napon van egymásnál alvás is.


Nekem ez kicsit sem megterhelö, szépen eljátszanak és utánna össze pakoltatok velük. Pl tudom, hogy 18-ra jönnek a gyerekért, akkor mondom nekik kb 17:40-kor hogy akkor össze pakolni.

Nekünk egy gyerek néha napján etetése nem megterhelö, föleg, hogy ezek a gyerekek azért elég keveset esznek.

Van,. hogy 2-4 gyerek is jön, az a legjobb, mert akkor nincsen veszekedés ki kivel játszik. Mert nekem 2 lányom van.


Az együtt alvás csak hétvégén lehet, de akkor is van vacsora, reggeli, még sokzsor ebéd is. Egyszer sem gondoltam, hogy nagy plussz dolog lenne ez. De az én gyerekeim is mennek és ök is alszanak máshol.


Nekem ez nem megterhelö dolog. Söt sokszor csinálunk a gyerekek családjával közös programokat is. Az évek során kialakult így egy baráti társaság, mi szülök is össze járunk, pedig elötte nem ismertük egymást. De ha idegen gyerek jön sem baj.

2019. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!