Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beszélhetek az iskolában a...

Beszélhetek az iskolában a folyosón azzal a gyerekkel aki fenyegeti a fiamat?

Figyelt kérdés
Elsős a fiam, 2 hete fenyegeti egy 4.-es. Nem nagy dolog de nem akar leszállni róla. A tanárnő legyint, meg ilyeneket mond, hogy majd meghúzza a fülét a gyereknek stb... de változás nem történt. A fiam nem fél tőle de lelkis, zavarja a dolog. Gondoltam ma megállítom a folyosón és normális megkérem, hogy szálljon már le a gyerekemről. Van ehhez jogom?
2020. jan. 22. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát így semmiképp ne csináld, mert a kiskölök hazudni fog és te leszel beéllítva fenyegetőnek. Max azt tudod csinálni, hogy bemész az óra elején , kihívod a tanárt és a gyereket és úgy beszélsz vele. Legyen tanu! Egyébként ezért is kapni fogsz, én is kaptam a tanártól, hogy a szülők nem szeretik, ha ilyet csinél a másk szülő, de nálunk már vér is folyt sajnos, mégsem tettek semmit. Viszont így senki nem tudott belém állni, mert volt két tanú. A két tanár.
2020. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban be sem mehet a szülő az épületbe...

És ha az igazgatót vagy a gyerek szüleit keresnéd meg?

2020. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarom sem a gyerekem sem magamat bajba keverni, akkor a következő lépés az igazgató lesz. A szüleit nem ismerem, de ha úgy adódik akkor biztos ki tudom deríteni.
2020. jan. 22. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi képp ne a gyerekkel beszélj. Még te jössz ki belőle rosszul! Fordulj a srác ofőjéhez és/vagy az igazgatóhoz
2020. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj időpontot az igazgatóhoz , es kéresd oda azt a gyereket is, önálló akcióba ne kezdj, mert hazudnak , hogy pl megfenyegetted es bajod lehet belőle
2020. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem beszélt azzal a fiúval, aki párszor bántotta a lányunkat.Aztán írt az anyjának hogy tudjon róla. A tanárok semmit se csináltak, és mai napig semmit se csinálnak ezzel a gyerekkel. Mindig kifog valakit az osztályból akit bánt, ver stb... A beszélgetés után a mj gyerekünkről leszállt, nem bántja most már. Szeri tem nyugodtan beszélj vele.
2020. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukám a parkolóban várta meg a gyereket. Egyszer szólt rá, soha többet rám se nézett. Nem bántotta, de egyenesen megmondta neki, hogy ha még egyszer úgy jövök haza, hogy kiejtem a számon a nevét, nagy bajba kerül. Nem részletezte, de apunak van karizmája. Amúgy nem érdekelte, hogy mit szól ehhez a másik szülő. Mindenki védje a sajátját, ez volt a véleménye.
2020. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyerek osztályfőnökével is beszéltél? Ha ott sincs érdemi előrelépés, akkor valóban az igazgató a következő.

A gyerekkel ne állj le beszélni, vitázni, fenyegetőzni, mert csak nektek lehet bajotok belőle.

2020. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megfogadtam, nem kezdtem magánakcióba. Úgy néz ki, hogy magától is megoldódik a dolog, felkészítettem a fiamat, hogy mivel vágjon vissza a fenyegetésre és talán bejött.
2020. jan. 24. 07:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor én alsós voltam (kilencvenes évek eleje), egyszer az öregem bejött beszélni egy napközistársammal, aki piszkálni kezdett, és én azon nyomban el akartam folytani a dolgot. Csak úgy finoman elbeszélgetett vele, normálisan megkérve, hogy ne piszkáljon. A srác utána tett ugyan nekem egy megjegyzést, hogy apukámmal hősködni könnyű, de leszállt rólam.
2020. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!