Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Refluxosokat jobban fenyegeti...

Refluxosokat jobban fenyegeti a terhességi vészes hányás?

Figyelt kérdés
Azok akik reflux betegek és teherbe estek sokkal többet hánytak vagy jobban fenyegeti őket a terhességi vészes hányás?Szedhettétek terhesség alatt a savlekötő gyógyszert?
2014. okt. 2. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, mert az akkor van, ha valami olyat ettél, ami a babának rossz.
2014. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem. Én refluxos vagyok elég régóta, terhesség alatt is néha éreztem. De a reggeli rosszullétek teljesen elkerültek, nem hánytam egyszer sem.

A kettőnek semmi köze egymáshoz. A reflux az emésztőrendszer "hibája", a terhességi hányás pedig azoknál alakul ki, akiknek a szervezete a HCG nevű hormonra érzékeny.

2014. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a gyógyszert szedhetted vagy váltani kellett másikra?
2014. okt. 2. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Akiket ismerek es refluxosok azok terhesen sokkal rosszabbul voltak..amugy ha az elejen nem is hanysz a vegen mindenkinek sava lesz ha refluxos vagy meg jobban es hanyni fogsz!!nekem terhesseg elejen alakult ki enyhe reflux ami vegig kisèr tehàt nekem nincs nyugtom az elejen hanytam es omlött vissza a sav szó szerint!!most a 3. Trimeszterben ejjeleket vagyok fent a sav miatt ami tüzeskardkènt èget:))de komolyan!lehet szedni egy gyogyszert amit nőgyógyàsz ir fel,de a regit nem lehet szedni!ja es ez a bogyo egy refluxos kismamanak viszont eleg gyenge:))en még iszok gaviscont is igy van olyan nap,h nem hanyok egesz d.e:))
2014. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, a vészes hányás ugyanis nem a gyomor anatómiájától, kémiájától, hanem a hormonszinttől függ. Nekem soha nem volt refluxom, mégis úgy hánytam két hónapig, hogy egy hajszál választott el a kórháztól. A hcg szintem viszont olyan magas volt, hogy a tesztcsík a nemvárt napján azonnal "világított", egy másodpercet sem kellett várni rá, illetve a kombinált tesztem is nagyon magas hcg-t mutatott.
2014. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten a refluxtól,de sav több termelődik terhesen és lazábbak a gyomor záróizmai..pláne ha refluxos vagy..így feljön a sav!a savtól meg hányni fogsz a hcg-től szintén..tehát elég valószínű,h hányni fogsz mint az állat!!de nem biztos,h vészes hányas alakul ki!
2014. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!