Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászólsz más gyerekére ha a...

Rászólsz más gyerekére ha a tiedet "fenyegeti" esetleg idegesíti, direkt szívatja, bántalmazza? Akkor is ha ott áll az anyja de számára nem üti meg a rászólás mércéjét a dolog?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, jó nem egy mimóza lélek ő sem, nem kell félteni, de nagyobb gyerekek szoktak vele kötözködni. Példákat írok: játszik valamivel, odamegy a nagyobb gyerek kiveszi a kezéből, látja hogy sír érte de nem adja vissza neki, vagy bottal, tárggyal közelít vele, feje fölé emelve amiből ki tudja lesz e odacsapás, nem szeretném megvárni.

Vagy csúnyán beszélnek vele, kiközösítik, kergetik.

Homokot szórnak rá.


2012. júl. 2. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán rászólok. Nem csinálok ebből problémát. Persze normális barátságos hangon.
2012. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szólok, de csak finoman. Pl.: "Kérlek add vissza neki a játékát, látod hogy sír, még kicsi és ő játszott a játékkal"

Vagy: "Ne hadonássz a feje fölött kérlek, mert megijed a kicsi"

2012. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már durvulna a helyzet, és a másik szülő csak áll kukán, sőt még örül is annak, hogy Gézukája más fejére borítja a homokot, akkor igenis rászólok a gyerekre.

De alapvetően inkább csak megpróbálom a saját gyerekemet kivonni ebből (félrehívom, elmondom neki, hogy a másik gyerek nem jót tett, figyelmeztetem mire figyeljen, ha máskor is ez történne).

Amúgy nem is értem egyes szülők miért nem szólnak a saját gyerekükre, ha az csúnyán beszél vagy megver másokat csak úgy...vannak határok azért.

2012. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy rászólok. Csak nem fogom végignézni, hogy szórakoznak a gyerekemmel?! Főleg mikor még ilyen kicsi. 2 évesen még nem tudja megvédeni magát, ez a szülő feladata.
2012. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Velunk egyszer volt ilyen. En raneztem az anyukara, hogy Lassa, nem tetszik, de nem reagalt, ugyhogy mondtam a fiamnak, hogy jatszunk mashol, ez a kislany nem szeret veled szepen jatszani.
2012. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És ha kedvesen rászólva is csinálja tovább? Lepereg róluk minden amit finoman mond az ember? És mindig mi vonuljunk el máshova meg arrébb?
2012. júl. 2. 13:12
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szólsz neki és nem hatja meg a kötekedő gyereket, akkor vagy szólj az anyjának, hogy ő is szóljon rá, vagy pedig ülj a gyereked mellé játszani, akkor talán már csak nem fog tovább szórakozni.
2012. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
és az oké dolog hogy én rászólok a gyerekekre és még a szülőnek áll följebb hogy ha ő ott van akkor ne szóljak a gyerekére, majd ő fegyelmezi? de kérdem én, mikor, ha már meg van a baj?
2012. júl. 2. 13:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg simán beszólnék anyukának. Ha egy eldurvult helyzetre nem reagál akkor az anyuka sem lehet "kerek".
2012. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de épp ez az hogy MÉG nem eldurvult helyzet. mert én nem hagyom hogy eldurvuljon. de nem fogom megvárni míg ténylegesen megcsapkodják, vagy lekevernek neki egyet, vagy fellökik, vagy lerángatják a csúszdáról.
2012. júl. 2. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!