Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha két általános iskola közül...

Ha két általános iskola közül kéne ki melyiket választaná? Többi lent.

Figyelt kérdés
Adott két suli ami szimpatikus. Viszont az egyiknél az a bibi hogy nagy az osztalyletszam és az egyik osztályban jelenleg 1 tanító van. Van esély arra, hogy szeptemberre ez változik, vagy ne kockaztassunk? Semmi esetre sem szerzett volna zsúfolt osztályt, de bontás van így gondolom nincs jelentősége, de mi van ha pont abba kerülünk ahol egyedül van a tanító és szeptemberre sem változik? A másik, hogy mi mindenképp tanítót szeretnénk választani így ez kissé lutri.

2020. febr. 6. 22:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom semmi sem biztos, minden változhat, de szeretném minimálisra csökkenteni a kockázatot, annyira kevés a tanító, hogy nem is biztos hogy lesz valaki, inkább a legrosszabbra készülök.
2020. febr. 6. 22:53
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Le tudod ezt írt még egyszer, csak magyarul?
2020. febr. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az egyik általános iskolában sok a gyerek és egy tanító van a sok gyerekre? Mennyi az osztály létszám? Mit jelent az hogy egy a tanító? Ő tartja az összes órát?

És a másik iskola? Arról nem írtál semmit.


Szerintem nem feltétlen probléma ha nagy az osztály létszám, ha egyébként nincs probléma a gyerekeddel, úgy értem, nem lassú, nincs probléma a figyelemmel, és végig tud ülni 45 percet. Ha kicsit szétszórtabb, lassabban megy neki minden akkor olyan iskolát keresnék ahol kevesebben vannak az osztályban, mert a magas létszámú osztályoknál nem feltétlen várják meg míg a gyerek befejezi az adott munkát pl, bár ez nem mindenhol van így.


Én a sulival beszélnék erről, mondjuk egy nyílt nap jó lehetőség erre.

2020. febr. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kéretik újrafogalmazni.
2020. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem iskolájában minden osztálynak 1 osztálytanítója van. Nem is értem a problémát.
2020. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Állítólag mindkét tanító van délelőtt és du én így értettem. Mivel csoportbontas van.
2020. febr. 7. 08:23
 7/13 A kérdező kommentje:
3-as:30, csoportbontas van.
2020. febr. 7. 08:24
 8/13 A kérdező kommentje:
A másik suli tagozat (matek) miatt annyira nem erőltetnem. Gondolom ott nagyobb a követelmény. Az hogy mennyire lassú nem tudom, viszont egy biztos ha csak 1 tanító marad a 30 fő rengeteg.
2020. febr. 7. 08:33
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

bocsi, hogy nem a kerdesre valaszolok, de miert baj, ha egy iskolaban nagyobb a kovetelmeny?

Emlekszek, anyukamat a tanitoneni akarta lebeszelni, mikor elsosok voltunk, hogy ne irasson be minket zongorara, mert szegeny gyerek hogy fogja birni!! na ezt sem ertettuk...

Egy atlagos felfogasu gyerekkel nem lesz gond. A fenlott eletben is sok a kovetelmeny. Mikor fogja megszokni, ha nem kis koratol lesz termeszetes?

2020. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megprobalom újra megfogalmazni:2 tagozat van. Mindkét tagozatban 2-2 tanító akik délelőtt és du is a gyerekekkel vannak gondolom azért mert itt 30 fős osztályok vannak, így ezáltal csoportbontasban tanulnak. Ez szerintem jó, viszont az egyik tagozatban jelen pillanatban csak 1 tanító van. Ami gondolom azt jelenti hogy így a bontás vagy megvalósíthatatlan vagy passz. Viszont ahova inkább lenne esély az az utóbbi tehát a bizonytalanság, hogy vagy lesz tanító vagy nem, szeptemberig. Ráadásul az előbbi tanító a szuper aranyos tanító az utóbbi nekem kicsit szigorúbbnak tűnt, ami nem biztos hogy baj.
2020. febr. 7. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!