Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolavaltas a nem megfelelo...

Iskolavaltas a nem megfelelo oktatas miatt?

Figyelt kérdés
Alsos gyerekem van es egyaltalan nem vagyok a digitalis oktatassal elegedett. Kritikan aluli. Nem varok minden tanartol es minden orarol elo skype-ot, de "old meg a tk. akarhanyadik feladatat, ha nem megy, itt a megoldas masold le kuldom a megoldast"-nal tobbet. Okos, ertelmes, szorgalmas, kituno tanulo gyerek kezd szetesni, erdeklenne vali. Pedig az apja es en is tanulnk vele, magyarazunk, mindent megirunk, megcsinalunk, amit a tanar ker, de ez keves. A legnagyobb bajom az, hogy lehet a kovetkezo felevet is igy kezdjuk.Foleg, h most kene megalapozni a tudasat a kesobbiekre. A tanarnak jeleztem, nem fog valtoztatni.Mit gondoltok errol?Koszonom.
2020. márc. 29. 13:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Egy video is megtenne vagy hanganyag. En sem az elore gondoltam.
2020. márc. 29. 17:15
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem reklamálni kellene, hanem szurkolni, hogy a járvány végéig senki se haljon meg a családodból. Nem érzékeled a prioritásokat!
2020. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kényszermegoldás.

Alsóban azért nem csinálnak videóanyagokat, mert nem olyan szintű a tananyag h ezt megkövetelné, a szorzótáblát pl. remélhetőleg minden szülő ismeri és meg tudja tanítani a gyerekének.

A másik ok h hiába csinálna a tanító skype oktató videókat, egyrészt az alsósok azt is csak szülői segítséggel tudnák többnyire megnézni, másrészt a hatékonysága kérdéses, mivel az interakció hiányzik belőle, tehát a tanár nem tudja megkérdezni h érthető volt-e vagy se, a gyerek se tud visszakérdezni, ezért a szülőnek így is, úgy is el kéne magyarázni az anyagot a gyereknek, ami így összességében még több időt venne igénybe.

A skype-os óratartás szintén nem megoldható alsóban, mivel a gyerekek még nem tudnak önállóan skypeolni, ha közben a szülő mondjuk home office-ban dolgozna, akkor már kb megoldhatatlan, vagy ha több iskolás testvér van akkor is...

Nekem most inkább azzal van bajom, hogy még az sem biztos h szeptemberben lesz-e iskola vagy se. Nekem akkor kezdi a kicsi az elsőt, írni-olvasni még nagyobb szívás lesz szülőnek tanítani, mert az azért tényleg nem mindegy hogy hogy csinálja az ember, és ez lesz mindennek az alapja.

Aztán a felsőbb évfolyamokon is, minden osztályban lesznek gyerekek biztos akikkel nem foglalkoztak eleget a szülők, akik emiatt lemaradnak, és ez kihatással lesz az egész osztályra, mivel miattuk nem fognak tudni olyan tempóban haladni... bár ez legyen most a legnagyobb gondunk, és bár már itt tartanánk!

2020. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Utánanéztem az ehhez hasonló spanyolnáthának, 100 évvel ezelőttről, és az valami négy évig rendszeresen visszatért, és évente hosszabb ideig iskola- meg hivatalbezárásokra kényszerült miatta az ország. Aztán mégsem lettek fogyatékosak azok a gyerekek sem. Az életben maradás a legfontosabb, arra kell energiát fordítani.
2020. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
Ugye ez valami rossz vicc.. Szeptemberben nem biztos hogy lesz suli? És mégis mit fogunk csinálni? Itthon kínlódunk majd, aki meg dolgozik hogy oldja meg az online tanítást??
2020. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Ráadásul mi is elsőbe készülünk ugye nem azt várjak majd hogy a tanítók munkáját majd mi pótoljuk? Remalom.
2020. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mi már most is itthon kínlódunk az oktatással...

De sajnos ez a helyzet, a kormany szerint jún-júl körül lehet a tetőzés, tehát korántsem biztos h szeptemberre ez rendeződik. Az h a gazdasággal mi lesz arra a kormánynak kell intézkedéseket hoznia.

Ráadásul amíg nincs védőoltás vagy gyógyszer addig bármikor újra kirobbanhat a járvány, még akkor is ha itt már javul a helyzet. Ehhez elég ha 1 beteg behozza újra... ha újranyitják az iskolákat lehet h minden kezdődik elölről. Sajnos ma még senki nem tudja megmondani hogy lesz. Sok országban csak most kezd felfutni a vírus. Nyáron már okosabbak leszünk, a helyzet mindenesetre nem túl rózsás jelenleg..de kitartás mindenkinek, előbb-utóbb vége lesz.

2020. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a bajom, hogy 2 alsós gyerekem van, (felsős is van) de nekik szerintem nem elég ennyi. Ha nem lesznek meg a jó alapok, hogy fogják ráépíteni a többit? A felsős gyerekem már tanul egyedül, ő ha nem érti az órai anyagot megbeszéli a tanárral.

Nekünk is maximálisan segítőkészek az alsós gyerekeim tanítói, de sajnos 3 gyereket otthon tanítani úgy hogy közben nekem is kellene dolgozni is, + főzni és kis háztartást is vezetni... szóval elég nehéz megoldani. Megcsináljuk az elküldött feladatokat és semmi pluszra nincs már időnk. Szerintem nem kap így tudást a gyerek? vagy nem tudom.

Én már gondolkodok rajta, hogy hogy ismételhetnénk évet. Még mondjuk sok idő van hátra, meglátjuk mi lesz még addig- de ezt a lehetősége sem vetném el a két kisebb esetében. :(

2020. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne válts, mert máshol is ez megy.

Nekem is tele a hőcipóm az egésszel, és szerintem sem így kéne.

Hozzáteszem, hogy tanév 2/3-a lement, ha csak felületesen tanulják meg ezt a részt, akkor sincs semmi baj. Majd szeptemberben átnézik megint. Még nem az egyetemre készülnek alsóban. Azok viszont nagyon megszívták, akik pl. most fognak érettségizni.

Szerintem egyébként ezt most pont hogy jól megtanulják. Hiszen minden feladatot neki kell megoldani, nem az van, hogy felírják a táblára, ő meg félkómásan lemásolja. Minden anyagot fel kell mondania, és telefonnal felvesszük, és átküldjük a tanárnak. Soha az életben nem feleltek így pl. még környezetből. Nekem ez nagyon sok. Semmi másra nincs időm. A felsős gyerekemnek amúgy van classroom, na, az sem sokkal jobb. Mindemellett a férjem főz, mert nekem arra már nem marad időm.

2020. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem aki most iskolás gyermekével otthon tanul. Csak remélni tudom, hogy szeptemberre rendeződik a helyzet.
2020. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!