Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolavaltas a nem megfelelo...

Iskolavaltas a nem megfelelo oktatas miatt?

Figyelt kérdés
Alsos gyerekem van es egyaltalan nem vagyok a digitalis oktatassal elegedett. Kritikan aluli. Nem varok minden tanartol es minden orarol elo skype-ot, de "old meg a tk. akarhanyadik feladatat, ha nem megy, itt a megoldas masold le kuldom a megoldast"-nal tobbet. Okos, ertelmes, szorgalmas, kituno tanulo gyerek kezd szetesni, erdeklenne vali. Pedig az apja es en is tanulnk vele, magyarazunk, mindent megirunk, megcsinalunk, amit a tanar ker, de ez keves. A legnagyobb bajom az, hogy lehet a kovetkezo felevet is igy kezdjuk.Foleg, h most kene megalapozni a tudasat a kesobbiekre. A tanarnak jeleztem, nem fog valtoztatni.Mit gondoltok errol?Koszonom.
2020. márc. 29. 13:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg sehol nem megfelelő az oktatás. Ne az online oktatás alapján válassz, mert máshol pont ugyanilyen szr.

A tanítójával egyeztessetek többször, ha kell, online kapcsolatot is tartsatok, hívjátok fel, beszéljen a gyerekkel.


Nálunk is elküldik a feladatot és ennyi. Sokszor még visszaellenőrzés sincs. Én szóvá tettem, azóta jönnek időnként videók, amiben magyarázza a tanár a feladat megoldását. Hatalmas segítség, nemcsak azért, mert nem tudja megcsinálni a gyerek (meg tudná), hanem mert KELL neki a tanítónéni hangja, jelenléte.

2020. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Andi80018 ***** válasza:
Ő, nem értem pontosan, hogy amikor suliba járt, akkor sem voltál megelégedve, vagy csak a távoktatásban? Csak mert a két állapotot nem lehet ugyanazon a lapon említeni. Teljesen más. Nálunk is csak annyi van, hogy elküldik, hányadik oldal, melyik feladata. Én is végig ott ülök másodikos fiam mellett, elküldjük az eredményt, vagy fogalmazást, arra kapunk egy rövid kis értékelést. Semmi video anyag nincs nálunk sem. Pontosan mi a gond nálatok?
2020. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, pontosan így van. Eddig nem volt semmi baj a tanárokkal. És igen, nálunk is ez a helyzet. Elküldik az anyagot wordben vagy pptben. Nem minden suliban van így. Sok helyen komolyan, sőt még komolyabban veszik ezt a távoktatást. A XXI. században egy fővárosi általános iskolától elvárható lenne, ha nem is az élő kapcsolás, de legalább a videó. Én mindenesetre elvárnám, és a többi szülő is. Pár hét még rendben van, de itt hónapokról beszélünk lassan.
2020. ápr. 1. 11:18
 24/24 anonim ***** válasza:

Ah, alsóban nem csinálják sehol.

Mindenhol azt hallom, hogy csak elküldik az anyagot, és a szülők oldják meg a gyerekekkel. Amikor mi szóltunk, akkor annyi volt a tanárok válasza, hogy buzdítsuk őket önálló munkára nem kell ott ülni mellettük. Ja, köszi, akkor se a tanár, se a szülő nem ül ott, a gyerek csinálja, ahogy tudja. Ez ám az oktatás!

A lányomnak felsőben csak az ofő csinálta. Az volt a baj, hogy az osztály 80 %-a lépett be, ő meg behisztizett. Erre a szülők szóltak a dirinek, az meg leállította az egészet. Sok ám a mélyszegénységben élő család, van ahol több a gyerek, nincs számítógép stb. Nem várható el, hogy a gyerek a meghatározott időben ott üljön a számítógép előtt minden nap. Ettől függetlenül, én szerettem volna, és örültem volna neki. De kötelezővé nem tehetik. Nem tudom, ezt miért nem lehet megérteni. Aki teheti, odaül, annak nagy segítség, aki meg nem, az meg felkészül, ahogy tud. De mi így jártunk.

2020. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!