Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sni-s gyereknek iskolaváltás?

Sni-s gyereknek iskolaváltás?

Figyelt kérdés

A jelenlegi iskolával nem vagyunk elégedettek, mivel a kiírt könnyítéseket egyáltalán nem veszik figyelembe a tanárok.

Viszont azt hallottam, ez mindenhol így van. Tehát csak akkor vinném át másik iskolába, ha ott segítenek neki, ha minden ugyanilyen, mint itt, akkor felesleges. De hogyan tálaljam ezt? Tapasztalatom szerint ha meghallják, hogy sni-s, már eleve elgondolkodnak, pláne akkor, ha anyuka sajátos bánásmódot szeretne a gyereknek. Apa szerint egyszerűen csak említsük meg, hogy sni-s, de ne ragozzuk. Én viszont úgy gondolom, hogy nem akarok cseberből-vederbe kerülni. Ti mit tennétek?

Egyébként a magatartásával nincs gond, szeretik a tanárai.


2019. szept. 21. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból mondom, de inkább örüljetek, hogy van egy iskola, ahol hajlandóak fogadni. Sajnos ez ilyen, akármilyen gázul hangzik :( Nagyon sok sni-s gyereknek 100 kilométereket kell utazni mindennap, mert közelebb nincs iskola, ahová hajlandóak felvenni, még rossz se, nem hogy jó. Annyit tehettek, hogy ti otthon még külön foglalkoztok vele, úgy legalább egy kicsit fel lehet zárkóztatni.
2019. szept. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen könnyítésekre gondoltál?
2019. szept. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Milyen fajta ami hol laktok? Pesten lehet találni több kimondottan sni sulit .
2019. szept. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is sni.-s volt a nagyfiam. Iskolaváltás nélkül végezte el az iskoláit. Nem iskolafüggő,hanem tanárfüggő,hogy ki mennyire veszi figyelembe a könnyítéseket. Nekünk pl.középsuliban pont a magyar tanárral volt a legtöbb gondunk,pedig diszgráfiás,diszlexiás. Sok segítséggel (a részemről) leérettségizett,informatikus szakmát szerzett,és elvégezte az ötödévet is. Most 20 éves. Szóval ne add fel,állj mellette és segíts neki sokat. Sulit meg csak akkor váltsatok,ha tarthatatlan a helyzet,és a gyerek is ezt szeretné. Kitartást neked. Csak az tudja,milyen nehéz egy diszes gyerekkel az iskola,aki ezt végigcsinálja vele,sokszor még a tanárok sem. Írj privit,ha gondolod.
2019. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs sok tapasztalatom ezzel, de szerintem kérdezz rá máshol. Nekem két osztálytársam sni-s (jó hírű gimiről van szó), egyiknek sem veszik figyelembe a papírt, illetve az egyik csajról kiderült, hogy epilepsziás is, na ő már nem az osztálytársam, mert kirúgták, szerintem megrendezetten, legalábbis a jelek szerint. Szóval az ilyenek elkerülése végett inkább érdeklődj, mert ha ugyan az a helyzet, mint amott, akkor nem éri meg a környezetváltás, szerintem
2019. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is voltunk hasonló helyzetben. Nagyon. Nehéz iskolát váltani! El kell menned a kiszemelt iskolába, és befogadó nyilatkozatot kérni. Az Iskola azt mondja nekem ad, csak ha azt kijelöli nemkívánatos a szakértő bizottság. A szakértő bizottság nem jelöli ki, csak ha a suli ad befogadói nyilatkozatot. Nagyon nehéz átvinni másik suliba, az igazgatón múlik, átveszik-e!? El kell menni a suliba nyílt órára, ott látod milyen szinten van az osztály, be tudna-e oda illeszkedni a gyerek.
2019. szept. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy van-e már sni-s az adott osztályban, mekkora a létszám, mivel az sni-s gyereknek kettőnek számít.

Egyetértek az előttem szólókkal, becsüljétek meg ezt a helyet, foglalkozzatok vele ti többet otthon.

2019. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Évek óta kínlódunk ebben az iskolában, nem tudom már megbecsülni.

Attól még, hogy sni-s, nem fogyatékos. Szavalóversenyt, rajzversenyt, szókincsversenyt nyert. Magatartás, szorgalom 5.

Annyi könnyítés van neki kiírva, hogy használhasson dolgozatoknál számológépet, illetve kapjon több felkészülési időt.

A matematika oktatás egy nagy kalap. 6 év alatt 7 különböző tanáruk volt, most egy 70 éves nénike van, aki motyog valamit a táblánál, le sem tudják írni, amit felír, nem ért senki semmit. Heti 4 órájuk van, abból 3 a 3. órában, egy van a 6.-ban, azon mindig dolgozat van, mert már nem akar tanítani 6. órában. Nem veszi figyelembe, hogy a gyerekek akkor már fáradtak? Én, amikor tanítottam, soha nem írattam dolgozatot 6. órában.

Többször beszéltem már vele, nem segít semmit. Jelenleg csak egyese van matekból, úgy hogy sem több időt, sem eszközhasználatot nem engedett neki. Nem akarom, hogy megbukjon.

Itt nincs speciális sni-s suli, csak fogyatékos iskola.

A másik gyerekem is sni-s, vele már váltottunk sulit, igaz, neki jók a jegyei. Szóval azért annyira nem nehéz, van a városban vagy 15 iskola, és 6.-ban már nincsenek sokan, mert a jók elmentek gimibe.

2019. szept. 22. 13:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Teljes mértékben megértelek. Mi is sokszor mentünk be a suliba beszélni a tanárokkal,némelyiknél feleslegesen. Voltak persze,akik figyelembe vették és maximálisan segítettek is,de akadt jócskán ellenpélda is a 13 év alatt. Felőrli az ember idegeit ez az egész. Most a te esetedben az a kérdés,hogy a gyerek akar-e váltani. Őt mennyire viseli meg a mostani iskolája,és az,hogy a tanárok hogy viselkednek vele szemben. Vannak-e barátai,akiket rossz lenne ott hagynia,akik bátorítják és mellette állnak. Ha ő is váltani szeretne,akkor egyetértek itt egy hozzászólóval,mindenképp teszteld le előtte a leendő sulit: nyílt nap,ha van,beszélj az igazgatóval,tanárokkal,esetleg ha van olyan ismerősöd,akinek oda jár a gyereke,kérd ki a véleményét. Ha marad a régi suliban,érezze,hogy ti bíztok benne,segítitek őt,és nagyon-nagyon szeretitek. De ahogy írsz,szerintem ez így is van. Szurkolok nektek.
2019. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ő is váltani szeretne. Év elején nagyon lelkes volt, minden nap tanultunk, hogy javítani szeretne matekból. Erre már van 2 egyese. Most már azt mondja hiába minden, neki megmondta a héten a matektanár, hogy ő már 6.-ban kevés a ketteshez. Ezek után nekem elég nehéz motiválnom, hogy üljön le velem tanulni. A dirihez bemehetnék még, de tapasztalatom szerint az már nem sok jóhoz vezet.
2019. szept. 22. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!