Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mekkora gyerekeknek való a...

Mekkora gyerekeknek való a Legyetek jók, ha tudtok?

Figyelt kérdés
Az iskolából ezt adták föl házinak a 10 éves fiamnak. Engem zavar,hogy magyaráznom kell kik a szajhák ,de belegondolva én is ennyi idősen láttam ezt a filmet.

2020. ápr. 23. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Valamikor el kell magyarázni ;) A feladat miatt most.

Mondhatnám, hogy nem neki szól, kicsi még hozzá... aztán arra gondolok, hogy nálunk az ovisokat vitték a Notre Dame-i toronyőr amatőrszínházas előadásra, a gyerekem meg az egészet nem értette, hiszen az egész arról szólt, hogy "Cigány? Akasszuk fel!"


Szóval ja, valamikor el kell kezdeni, nem lehet agyon-óvni őket.

10 évesen szerintem anno már Hullajót, Kampókezet meg Arachnophobiát néztünk. Igaz, utóbbit részben végigsikítottuk, de megnéztük. Önállóak voltunk, és ha nem tudtunk valamit, elővettük a lexikont, értelmező szótárt, ha még nem volt otthon a szülő, hogy megkérdezzük.

2020. ápr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsi még hozzá a 10 éves, még ha meg is érti a cselekményt.

Egyrészt elég szemléletesen ábrázolnak benne olyan társadalmi jelenségeket, amit persze el lehet magyarázni, de még nem ideális (pl a Leonettát szereti a bíboros).

Másrészt az árnyaltabb dolgok nem érthetők (pl az ördög a szép mór nő kèpében, dilemma az èlvezetekben tobzódó bandita és a polgári élet között, mért lett apáca Leonetta és mit jelent ez).

A főhőst ugye felakasztják, Leonetta szeme láttára....

Illetve a Fülöp atya mint jelenség, többet érdemel annál, hogy egy kedves bácsi.


Nekünk ebben a korban a Tüskevár, a Lassie hazatér, a Pàl utcai fiúk, nem sokkal később az Egri csillagok voltak a kötelezők, mindegyik sokkal egyszerűbb és kevésbé mélyen rétegzett és tragikus (kivéve a Pál utcai fiúk, de abban sem vagyok biztos, hogy minden 10 évesnek való).

2020. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan gyerekkoromban láttam, az nagyon ijesztő amikor szenteltvízzel leönt valakit és csontvázzá válik, erre emlékszem, hogy nagyon megijedtem tőle, amúgy 10 évesen én biztosan nem értettem volna, el kell neki magyarázni.
2020. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Juj, utolsó! Attól én is féltem! Kb.8-9 évesen mindig csukott szemmel néztem. A húgomat kértem, hogy szóljon, ha vége, de a görény előbb szólt 😂

Meg kell nézni? Hát, nem tudom, szerintem a képi világa se ennek a korosztálynak való,(bár nem mindenki fél tőle), meg a mondanivalóját se értik. Én pedagógus vagyok. Nem mondom, hogy nem tudom milyen trauma érné, ha látná, de biztos nem adnám fel kötelezőnek. Nem is értem, miért pont ez? Ha már film, van egy csomó nekik való.🤷

2020. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7. osztály környékén néztük a suliban (13 év körül voltunk). Szerintem az ideálisabb volt, akkor már felfogtuk ezeket a dolgokat benne. 10 évesnek még nem ajánlanám.
2020. ápr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!