Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nálatok mennyire jött be ez...

Nálatok mennyire jött be ez az online tanítás?

Figyelt kérdés

Nekem 2 gyerekem van, küzdünk, de csináljuk.

Viszont a lányom osztályfőnökétől folyamatosan jönnek a visszajelzések, hogy az osztály nagy része a világon semmit nem csinál. Őszintén nem is tudom, mit tudnak velük kezdeni a tanárok. Meg nem buktathatják a fél osztályt, pláne, hogy van egy csomó jegyük. Persze értem én, hogy a szülők dolgoznak, de fura nekem, hogy ennyire nem néznek rá a gyerekekre. Munkahelyemen is hallottam, hogy több anyuka feladta, azt mondta nem idegesíti magát ezzel. Mi még küzdünk.


2020. ápr. 27. 23:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Az én lányom 8.-as, tehát ők már elég önállóak. Én korábban sosem ellenőriztem mit hogy csinál, most viszont átnézem vele a dolgokat, hogy ne maradjon ki semmi. Ő mindent becsületesen megcsinál és részt vesz az órákon, de ő is mondta, hogy az osztály fele nem nagyon foglalkozik semmivel. Általában 10-től van online magyarázat, mikor kérdezni is lehet, tehát még csak korán sem kell kelniük. Az én lányom is mondta, hogy igazságtalan, hogy ők is ugyanúgy át lesznek engedve. Én erre azt mondtam neki, hogy magának tanul, neki lesz majd lehetősége egy jobb munkára, kényelmesebb életre, sose a többieket nézze. Mondjuk ahol tényleg nem szervezték meg az oktatást, ott elhiszem, hogy pár szülő feladta. De nálunk nagyon jól működik, mégis sokan tesznek rá.
2020. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is kezdek belefaradni. A gyerek motivalatlan, nem érdekli. Természetesen csinálja, hiszen én vagyok az anya, nyilván nem hagyom, hogy ellinkeskedje. De home office mellett nagyon durva. Ötödikes amúgy. Engem az osszevisszasag zavar nagyon, hogy nem egy, hanem 7-8 helyen kell egyszerre figyelni, ki hol küldi a házit, nem egyértelmű sokszor, hol kell visszakuldeni, vagy vissza kell e egyáltalán. Múltkor pld visszakuldtuk április 8-án, de a tanár nem látta, 20-an, miután tisztáztuk hogy nem látja, újra elkuldtuk, utána írta hogy 3-as,mert kestunk 12 napot. Na egy ilyen után gondolkodom sokszor, hogy én is feladom, aztán lesz ami lesz.
2020. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Hat órában dolgozom (eladó), ápolom aput, rendezem az állatokat (kutya, macska, tyúk, disznó) plusz kert és háztartás.

Plusz egy harmadikas, aki szeret linkeskedni és egy túlmozgásos középsős.

Alhatnék most, de éppen főzök.

Mikor bejelentették az online ovit, elsőként jeleztem Katinéninek, hogy "csókolom, ne tessék haragudni, de lesz@@@@rom"

Nem, nem vagyok szuperanya, lassan kiégek, a kávé hajt, híztam, több este boroztam, mint kellett volna, sokat kiabálok.

Oh és a párom Olaszországban ragadt, de lehet, hogy jövő héten hazajut, és még két hét és láthatom (protokoll, hiába esett át a víruson)

2020. ápr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Itt jol mukodik negyedikes es kilencedikes gyerekeknel. Nincs semmi mas csak google classroom. Ahova felkell tolteni dolgokat, vagy ott kitolteni a teszteket. Aki nem csinalja a feladatokat azoknak a szulei felszolitast kapnak, ugy szamoljak mint az igazolatlan orakat.

A kicsinel meg ott kell ulni, segiteni. De igy is ugyesen csinalja. Tobbnyire fuzertben kell irni, fotozni. A tanarja meg elkuldi a javitasat.

A nagyobbnak tobb dolgot kell excell, word, pptben elkesziteni. Itt mar o magatol oldja meg, ha kell segitek neki.

Annyi a szerencsenk, hogy itt nem mindenhol mindent kuldenek, hanem egy oldalon es ennyi.

A tanarjaik segitokeszek, kedvesek. Pl van olyan akinek nincs otthon szamitogepe, tablet se csak telefon. Igy neki is elerhetove tesznek mindent kepeket kuldve el.

Ugy gondolom, itt nem csak a tanarokkal van baj, hanem nagyon sokan rahagyjak a gyerekre. A napkozikben, iskolaotthonban eddig a tanarok tanultak veluk. De most meg ez a szulok dolga lett. A kisebbik osztalyaban is van egy kisfiu aki ket hetig nem csinalt semmit sem mert nem birtak vele a szulei..

2020. ápr. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a gondom vele, hogy nálunk a gyerek nagyon szereti ezt az otthoni tanulást, és motivált is, mindig is önálló és jó tanuló volt, sosem kellett mondani, hogy csinálja, DE...

már most látni, hogy az osztály jelentős része ellinkeskedte/ellinkeskedi az egészet. Ha újraindul a normál oktatás, mi lesz így az osztályban? Kb. 20% tudja normálisan az anyagot, a fele meg semmire, a többiek valamennyit. Szerintem minden újra fognak tanulni, így azok lesznek hátrányban, akik most is rendesen dolgoznak otthon...

2020. ápr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
2 vagyok. De jó Nektek, akiknek csak classroom van. Nekünk classroom, redmenta, kréta, gmail, viber csoport, zoom, okosdoboz, Google felhő, és pár tanárnak saját e-learning oldala van. Már Excelben próbáljuk vezetni, ku, hol mit adott fel.. Egy agyrem az egész nálunk emiatt.
2020. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

online ovi??? hát, erre én is beintettem volna, nyugi...


Azért a tanárok sem piskóták... panaszkodik, panaszkodik, de mikor énekórára új szöveget íratnak egy ismert népdalra, meg tesire le kell videózni a fejenállást pl, meg esszét íratnak az ókori olimpiáról, azért megfordul a fejemben, hogy miért is nincs annyi esze a tanároknak, hogy meghagyják a gyerekek idejét a matekra meg az angolra... és általában ezek a tanárok reklamálnak legjobban, hogy carnak a fejükre... hát, én mint szülő, is ezt tenném.

2020. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az igazgató krétán írt körüzenetet hogy 1-8ik ossztályig jó pár gyerektől semmilyen munka nem érkezik vissza,és hogy emiatt Akár évismétlés is várható náluk.

Nekem első osztályos a fiam,szerencsére elfogadható mennyiségű feladatot kapunk,bár a tesitanár túlbuzgó mert heti szinten 2-3 videót kell küldeni neki a feladatokkal amit épp küld.

2020. ápr. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyre inkább ki akadunk,mert az osztályfele nem tanul semmit nem készíti el időre a feladatokat,így vagy az osztályfele megfog bukni vagy mindenki tovább megy 4 osztályba az sem lesz jobb most harmadik osztályos lányom,ő mindent megcsinál időre mert oda figyelek rá .

De igazából most rendes felméröket sem íratnak tanárok,úgyhogy 4 osztályban lesznek gondok böven.

2020. ápr. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Hol jól,hol meg nem. Annyiból jobb, hogy bármikor tudunk tanulni nincs időbeosztás. Neki is jobban tetszik. De melyik gyereknek ne tetszene. Eddig minden oké. A nehezebb tanagyagot levideózza a tanár ennyi segítségünk van.
2020. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!