Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a kormány az első érettségi hét kiértékelése után fog dönteni arról, hogy megérett e az iskola az újranyitásra?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam, hogy lehet a kormány az érettségit akarja megvárni a helyzettel és annak függvényében fog dönteni arról, hogy megérett e a helyzet a gyerek összecsődítésére.

Szerintetek lehet valami alapja ennek? Elképzelhető, hogy ha az érettségi nem hoz jelentős fertőzés növekedést akkor a kormány úgy ítél, hogy a következő hét hétfőjétől nyugodtan járhat mindenki iskolába? Persze ez csak egy felvetés de kíváncsi vagyok a véleményetekre.



2020. ápr. 28. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha abból indulunk ki, hogy 2 hét a lappangasi idő, akkor az érettségi hatásának május utolsó hetében kell látszódnia, addigra meg már felesleges lenne kinyitni.
2020. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem értem, miért indul ki mindenki abból, hogy lesz nyári szünet...
2020. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
92%
Azért mert valószínűleg lesz
2020. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy lesz.
2020. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Mivel megy az oktatás digitális formában, és haladnak is az anyaggal, természetesen nyári szünet is lesz. Az én gyerekeim mindketten alsósok, de nagyon sok anyagot kapnak, rendszeresen írnak dolgozatot és felelnek is, semmi nem indokolja, hogy ne legyem nyári szünet.

Az igaz, hogy sok szülőnek okoz problémát a gyerekek nyári felügyelete, de azt nem kötelező tanítással, hanem inkább ügyeletekkel fogják megoldani (már ha megoldják bárhogy).

2020. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyitnak már ki.
2020. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesz nyári szünet, hiszen megy az oktatás. Csúnya lenne, ha 2-3 hónapig szívna gyerek-szülő a digitális oktatással, aztán szünet sem lenne. Mivel szünet lesz, így màr pár hétre nem érdemes újranyitni a sulikat.
2020. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez csak találgatás. Lehet még ők se tudják. A bezárás is úgy volt, hogy reggel még fogadkoztak, hogy soha be nem zárják, este meg közölték, hogy akkor lehet átállni digitális oktatásra. Szóval lehet, hogy egy szép pénteki nap arra ébredünk, hogy hétfőtől újra suli lesz, a visszaállást (gyerekétkeztetés, iskolába juttatás) meg oldja meg mindenki ahogy akarja. Ez mondjuk nem volna olyan nehéz, de hogy a suliban a távolságtartás lehetetlen az garantált. Ilyen szempontból nincs is értelme távol ültetni őket. Vagy az udvaron is távolságot fognak tartani? Azok a gyerekek akik nem látták egymást másfél hónapja? Szóval jobban fog terjedni a vírus, csak az a kérdés mennyivel.
2020. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne nyári szünet? Most rendes oktatás folyik, nincs szünet. Tavaszi szünet is volt!
2020. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Édesapámnak februárban volt tüdőembóliája. Ráadásul egyéb betegségei is vannak, többszörösen veszélyeztetett.

Ha nyitnak a sulik, kétségbeesek.

Községben élünk, és van fertőzött itt.

Ausztria azért kezd el nyitni, mert azonnal reagáltak a fertőzés megjelenésére, Tirolt szinte teljesen lezárták.

Mi meg himbilimbiztünk itt egy darabig.

Ha most megnyit hirtelen minden, két-három hét után tömeges megbetegedésekkel, később halálozásokkal számolhatunk.

2020. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!