Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha azt veszed észre, hogy...

Ha azt veszed észre, hogy iskolás gyereked egyedül vagy többedmagával szekál egy iskolatársát, mit teszel?

Figyelt kérdés
Vagy teszel-e valamit egyáltalán?

2020. ápr. 30. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy beszélek vele, hogy ilyet nem csinálunk.
2020. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Elbeszélgetek vele, hogy ez csúnya dolog és neki hogy esne. Többet nem tudok tenni
2020. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Elbeszélgetek a gyerekemmel és szólok a többi "nagylegény" anyjának, apjának.

De mire eljut idáig a dolog, addigra úgyis jelez az osztályfőnök is, és leülünk ("szekált gyerek" szülője is) megbeszélni a dolgot.

Iskolaidőben úgyis a pedagógusra marad a feladat, hogy ne eressze össze őket. Én maximum beszélgetni tudok vele a dologról.


(kisiskolásom van, jelenleg csak ebből a korosztályból tudok kiindulni. Persze nagyobb gyerekkel, kamasszal biztosan más a helyzet, ott már lehet szankcionálni is komolyabban)

2020. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Még jó hogy teszek!Helyre tenném,és garantáltan nem csinálna ilyet többet!Bár eleve nem így nevelném!
2020. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz helyzet, és azt gondolom, hogy itt a pedagógus szerepe legalább akkora kellene, hogy legyen, mint a szülőké, hiszen ő van ott, és ő tudná ott helyben kezelni a helyzetet.

Fiamnak van egy osztálytársa, egy kislány, akit az egész osztály bánt. Nem vagyok ott, így nem látom, de annyi azért lejött a történetből, hogy a kislány sem egyszerű eset, hisztis és agresszív, de nyilván ezt a helyzete csak erősíti, tehát minél többet bántják, ő annál durvábban reagál, ami csak táptalaja a további szekálásnak.

Sokat beszélgettem erről a fiammal, elmeséltem neki azt is, hogy milyen volt, amikor engem csúfoltak az osztálytársaim. Ő akkor látom, hogy elgondolkodik rajta, de azt nem várhatom tőle, hogy az osztályban ő legyen a fény az éjszakában.

Már csak azért sem, mert erre a kislányra a tanárok is rászálltak. Többször mondta a fiam, hogy minek sajnálom ennyire Nórit, "hiszen olyan hülye, hogy még a tanító néni is utálja." Ha pedig a pedagógus adja a gyerekek alá a lovat, akkor mit várunk?

Szóval én próbálok megtenni minden tőlem telhetőt, de egy egész rosszul működő közösséget egymagam távolról nem fogok tudni megváltoztatni.

2020. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Elbeszélgetnék a gyerekemmel, megmosnám a fejét, bár nem olyannak nevelem eleve, hogy ilyet csináljon. Azért szólnék a többi gyerek szüleinek is, hogy ők is álljanak le. A sértett gyerek szüleinek is szólnék, hogy álljon ki magáért a gyerek, ne kis mimózának neveljék.
2020. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Szó szerint, "Kiverném belőle a .....".


Bár nálunk szerencsére másképp alakult.

A fiam megvédte egy osztálytársát, erre az a köcsög, homár igazgatója, őt vette elő, és még be is hívatott, hogy agressziókezelésre lenne szüksége, pedig ez volt az első eset, hogy verekedett, ráadásul a kamerán látszott, hogy egyet ütött torokra, és a másik srác egyből leállt.

2020. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp próbálom úgy nevelni,hogy soha senkit ne bántson,főleg olyan miatt amiről nem tehet a másik gyerek. (Pl.kancsal,sánta,szemüveges stb). Elmagyarázom,mekkora kárt lehet ezzel okozni.
2020. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván szólok neki, hogy jöjjön ide, mondja el mit és miért csinált, elmesélném milyen rossz érzés, ha valakit bántanak, megmutatnám filmen, könyvben, megmutatnám videóban.


A gyerekek anyukáinak és az osztályfőnöknek is szólnék.


Az itteni egyik sztoriban feltétlen fel kell keresni a kislány szüleit, hogy tudják, nem csak a gyerekek, de a tanárok közül is szekálják a gyereket!! Biztosan váltanak majd sulit.


Én elvárom a gyerektől, hogy aszerint cselekedjen, amit helyesnek tart, tökmindegy mit gondol a sok birka, tehát igenis álljon ki a másikért. Szerencsére ki is áll másokért egyelőre, de néha rájön az 5 perc(máson vezeti le a feszültséget), ezt amint lehet, elcsípem, de nem tudok mindig mellette lenni.


Amíg alapvetően jóindulatú, csak hirtelen, addig én elégedett vagyok a viselkedésével.

2020. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem egy egyszerű helyzet.

Ez általában egy ördögi kör, amiből elég nehéz kilépni.

Ha van egy agresszor, annak oka van, hogy ő miért lett ilyen. Általában őt is bántották, a többiek vagy otthon. Aztán keres egy gyengébbet, és rajta vezeti le a feszültséget.

A fiam adhd-s és az első osztályban kifogtunk egy nagyon gonosz osztályfőnököt. Konkrétan ráuszította a gyerekre az osztályt, minden nap sírt, aztán nekem meg állította, hogy nem bántja senki. Meg hogy minden előzmény, ok nélkül folyton mindenkinek nekimegy a gyerek. Ő meg nem mesélt el semmit, így itthon is folyton szidtuk, hogy miért viselkedik így.

Iskolát váltottunk, most jobb, de bántják itt is, mert fura. De nem ő az egyetlen az osztályban, van másik fura kisgyerek is. Elég szemét módon bánik vele a gyerekem, mintegy élvezi, hogy van valaki még őalatta is az osztály hierarchiájában.

Mi is folyton mondjuk neki, hogy ő is volt ilyen helyzetben, gondoljon már bele, hogy milyen rossz ez. Tudja. Pont azért csinálja.

Mi tavaly vittük a gyermekpszichiátriára egy bullying táborba, 1 hetes volt, hát nem tudom. Elméletben tudja, de sokszor nem alkalmazza az ott tanultakat. De volt olyan is, hogy sírva jött haza, mert őt szekálták.

Szóval ezek a dolgok nem egyszerűek, meg kell találni az okát, hogy miért. Én nem hiszem, hogy van olyan gyerek, aki már gonosznak születik.

A pedagógusoknak nagyon fontos szerepük van, de sajnos azt tapasztaltam, hogy a legtöbb inkább félrefordul, nem akar ezekben részt venni.

2020. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!