Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Városhoz (megyeszékhelyhez) 6...

Városhoz (megyeszékhelyhez) 6 km-re lévő községből a városi iskolába iratnád a gyereked vagy maradnál a faluban, hogy ekkora gyerek még ne ingázzon? Autóval hordanánk.

Figyelt kérdés
A városi iskola jobb színvonalú, de talán írni-olvasni megtanul a faluban is. Vagy szoktassam hozzá már kicsi korában a városi iskolához?
2020. máj. 5. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem gáz a falusi híre (pl. verekedés és hasonlók), csak nem annyira hű-de-erős az oktatás színvonala, akkor hagynám. Szerintem jó, ha a barátait át tudja hívni meg ő is menni hozzájuk bandázni. Felsőtől meg mehet a városiba vagy nyolcosztályos gimibe. Szerintem alsóban az érzelmi biztonság a fontosabb, a többi inkább habitus, szorgalom kérdése (legalábbis az enyémet is most vették át egy híresen erős gimibe egy híresen gyenge általánosból).
2020. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez sokkal inkább a gyerekek összetételétől függ. Ha átlagos gyerekek akkor nyugodtan maradhat. Ha sok a HHH akkor ott nem tanítás lesz, hanem állatkert. Azt meg eldöntheted, hogy ha a 45 perces órából elmegy 30 a fegyelmezésre mennyit lehet ott tanulni. Az egyéb veszélyekről, verekedésről nem is beszélve. Szóval ilyen helyre semmiképpen se falun se városban.
2020. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi megyeszékhelyhez közeli kisvárosban lakunk, a megyeszékhelyen dolgozunk. A helyi iskolával nincs gond oktatási, infrastrukturális szempontból, viszont mivel nincs ittlakó rokon, nagyszülő, aki reggel vinni, délután hozni tudná napközi után, mi inkább bevisszük a munkahelyemtől két sarokra lévő általánosba. Az itteni suli 7:15-től 16:00-ig van nyitva, mi 7:30-tól 16:00-ig dolgozunk, plusz van kisebb tesó is, akit párhuzamosan el kell juttatni az oviba, ill. elhozni. Nálunk végül ez a gyakorlati szempont döntött, bár hajlottam volna a helyi iskola felé, nekünk kivitelezhetetlen.
2020. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Csakis a városiba.
2020. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok híve a kisiskolások messzi iskolába íratásának, de mivel csak 6 km-ről van szó, ami szinte semmi, ezért a jobb iskolába íratnám, ekkora távolságot nem is neveznék rendes ingázásnak, főleg kocsival, ez csak 10-15 perc max.

Szóval a városiba íratnám ha az jobb, ráadásul akkor negyedik után nem kellene váltania és új közösséget megszoknia.

2020. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

En a városi suliba jártam. Öcsémet a falusi a íratták, de sajnos át kellett íratni a városiba. Apám tősgyökeres falusi. Öcsém meg kitűnő volt. Anyám mivel tanár,ki volt akadva, mert egyáltalán nem volt kitűnő a színvonala. Csak ugye nem azt osztályozták, amit tud, hanem, hogy ki az apja...

Remélhetőleg mára már kikopott ez a hozzáállás.

2020. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs alapból semmi gond a falusi iskolába járó gyerekekkel, nincsenek HHH-sok, csak hallottam, hogy pl. idegennyelven meg sem tudnak szólalni 8.-ban és ha elkerülnek másik iskolába, az ott szerzett jegyek köszönőviszonyban sincsenek a falusi iskolában kapottakkal.
2020. máj. 5. 19:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a suli összetétele.

Mi nem falun lakunk, hanem egy Pest közeli kisvárosban, de nekünk is dilemma volt, hogy a helyi - nem kifejezetten jóhírű - iskolába küldjük-e őket, vagy a pesti "elitbe." Végül a helyi mellett döntöttünk, és nem bántuk meg. A kislányom másodikos kora óta egyedül jár, mert olyan közel van a suli, kifogott egy szuper osztályt, és minden barátja itt lakik a közelben. A legjobb döntés volt.

2020. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én ez alapján bevinném a városiba, ha ott ténylegesen jobb a nyelvtanítás. Mert az itt leírtak sajnos jópár városi sulira is igazak. Viszont ha ott van jobb iskola és tényleg csak 6 km-re vagy legalább normális távra akkor ez nem kérdés, vinném a jobb helyre. A 6km gondolom nem a suli távolsága csak a városé, a suli lehet annak a másik végén is, ami csúcsforgalomban nem éppen egy gyors menet.
2020. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi kisvárosban lakunk, a gyerek a megyeszékhelyre jár suliba, 20 km. Nem vészes, 20 perc vonattal, onnan még 15 perc busszal a suli. Összességében nem utazik többet, mint aki a városon belül, de távolabbi iskolába jár.
2020. máj. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!