Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok? Amikor az...

Mit gondoltok? Amikor az iskolába megy gyerek, nem hiányzik neki az oviból a mese? Nem lenne fontos az iskolában is akár heti 1 alkalommal a meseolvasás?

Figyelt kérdés
2020. jún. 6. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan aki mar oviban sem szereti a meseket.

De az iskolaban is meseket fognak olvasni 4-5 osztalyik biztosan.

2020. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Erre én is sokat gondolok,hogy egy csupa játékkal,mesével teli világból belecsöppennek a magyar oktatási rendszer szintén mesés világába....háááát na. Tudom elvileg érettek rá
2020. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Suli után haza megy, olvass neki mesét otthon. Amúgy a suliban sem tudományos cikkeket tanulnak meg olvasni...
2020. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Én mondjuk 2007-ben kezdtem az iskolát, de határozottan emlékszem, hogy az alsós olvasókönyveinkben rengeteg mese volt, a kötelezők sem mindenféle felnőtteknek szóló irodalmi művek voltak, hanem Bambi, Téli tücsök meséi, Keménykalap és krumpliorr, ilyesmik. Mindig lehetett meseolvasó, mesemondó versenyekre is jelentkezni. Nem tudom, hogy most is van-e még valami ezekből, de remélem, hogy igen.
2020. jún. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 qkker1 ***** válasza:
37%
Nem.
2020. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tűnik el a mese az életükből. Egyrészt azokból tanulnak olvasni, másrészt otthon is lehet mesélni. De például az én lányoméknál első osztályban ebéd után volt fél óra pihenő, mielőtt kimentek volna az udvarra. Abban a harminc percben a gyerekek a padra borulva pihenhettek (vihettek be párnát, plüsst, ki mit igényelt), közben pedig a tanító néni mesét olvasott nekik. Most negyedikes és még mindig van olyan, hogy délután, ha végeznek a leckével, felolvasnak nekik. Járnak az iskolai könyvtárba foglalkozásokra, ott is rengeteg jó mesét hallanak. Egyébként teljesen átlagos állami iskolába jár. Szóval én elégedett vagyok a sulis meseadaggal. :)
2020. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a napköziben anno olvastak mesét minden nap. Plusz ugye magyar órán is. Először a tanító néni aztan amikor már tudtunk akkor mi. Most nem tudom hogy van.
2020. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányom osztályában volt egy nagy játszósarok játékokkal, könyvekkel, egy nagy, puha szőnyeggel, rengeteg párnával. Ott szoktak délután mesét olvasni, még le is lehetett dőlni pihenni.
2020. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mese-zene módszerrel tanítják őket, szerves része lesz a mese a tanulásnak. De ha hagyományosan tanítják, akkor is nagyon sok mesével fog találkozni a gyerek. Ha nagyon aggódsz, olvass utána magad a mese-zene módszernek, és otthon kiegészítheted az iskolai dolgokat.
2020. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben még bővel olvasnak nekik mesét. Még másodikban, harmadikban is... Heti többször is akár. legalábbis nálunk.
2020. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!