Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyereked minden...

4-5 éves gyereked minden mondatot utánad tud ismételni meseolvasásnál? 6-8 szavasat mondjuk első hallás után?

Figyelt kérdés

Pl olyat is, amiben számára ismeretlen kifejezés van, vagy beleakad a nyelve/máshogy ragoz, mert nem érti, amit hallott?


Margarétarétnél és az esze ágánál is elakadt a gyerekem, a margarétát biztosan nem hallotta még, és az esze ágát sem használjuk, kuncogott is rajta.


De a kidobta a taccsot is furcsa neki, pl kidobjam a taccsodattá alakult.. kutya bajom van is furcsa, ha baja van ezt mondja, ha nincs akkor ninccsel.


Nálatok vannak ilyen furcsa dolgok a nyelvhasználatban?


Kicsit rá vagyok görcsölve erre, mert ezen a területen le van maradva, de mintha csak én venném észre, a logopédus szerint csak pár hang nem oké(l,r,ty,ny).


Több mondókát tud, de új dolgoknak mintha csak a tartalmára figyelne, pl amíg “a kiskakas elkezdte keresgélni a garast a margarétaréten - “kiskakas keresgélte a garast a réten” lesz belőle


Másnál is?


Másodszorra majdnem jó, harmadszorra már vissza tudja mondani.


Továbbá nálatok mennyire veszi észre a gyerek a hasonló hangokat? malom-majom csak szövegkörnyezetben megy neki, bicikliben Gt hall, papagájban Kt..


Gondolkozok egy hallásvizsgálaton, bár most volt az 5 éves státuszon, volt, amit tévesztett benne, de a védőnő szerint az nem baj.


2019. aug. 26. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem kísérletezgettem a gyerekkel, álmomban eszembe nem jutott volna, hogy mondatokat kéne vele ismételtetni, és egészen biztosan nem vártam volna el, hogy 8 szavas, köztük sosem hallott szavakat tartalmazó mondatokat betűhíven visszamondja 4-5 éves korában. A betűtévesztések teljesen természetesek, nálam a porszívó porsziló volt, a Királyi Pál utca királyuci páluci, a fűbe fúba, a műsor músor, osztán mégis felnőttem, és süket se vagyok!
2019. aug. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja, mert az ember emlékszik, hogy beszélt ovis korában és korra pontosan meg tudja mondani mi hogyan volt.


Nyilván azért nem jutott eszedbe, mert a gyerekednek nincs beszédhibája, mi gyakoroljuk itthon a hangokat, beszéltetem, mert csak úgy fejlődik, ha rögzül a helyes kiejtés.


Nem egy betűt téveszt, hanem hasonló hangzású betűpárokat cserél fel, elég ijesztő, ha a gyerekednek azt mondod táj és tálat mond, vagy majmot mondasz és malmot mond sorozatban ez van, egy egy tévesztés nem zavarna, de ez nem olyan, sok van és sokféle, félek, hogy nem vesszük észre elég korán és más gondokat fog okozni, ha majd jön az iskola, egy két év fejlesztéssel ugyanott lehetne, mint a társai, nem érné kudarc, megspórolnám.

2019. aug. 27. 00:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen max. 3-5szpt tud vissza mondani! Inkább dalokat tanuljatok, kis verseket.
2019. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valtozo

A nagylanyom ennyi idosen ha csak egy betut is teveszettetem a meseben kijavitott fejbol pontosan hosszabb verseket dalokat is elmondott

Szoval siman meg tudnak jegyezni akar 2oldalas meseket is.


A masik lanyom 3 evesen meg nem beszelt 🙂

4-5 evesen volt kb 2 eves szinten 6 eves korra hozta be a lemaradasat


De talakoztam mar olyan 2 eves kisfiuval aki tisztan valasztekosan beszelt osszetett mondantokban.


Ugyhogy szerintem abszoluta semmi baj nincs vele. Meg 2 ev a suli neki addig boven van ideje 🙂

2019. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Még 6 évesen sem jézusom, amúgy még én sem tudnám

A lányom is mást mond, pl tűzautóautó, balázsol, unikolmis.. nincs vele semmi baj, sokkal szebben beszél mint a legtöbb csoporttársa

2019. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azta szegény gyerek.. Azért néhány tévesztéstől nem kell ám így panikolni. Nagyon sok gyereknek vannak ilyen gondjai. Nekem anno az S betű nem ment, T betűt mondtam helyette. Jártam logopedushoz én is.
2019. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs a gyerekednek, de neked nem ártana egy pszichológus,kicsit túlaggódod a dolgokat!

Ha még ennyire izgulsz,miért nem viszed el egy logopédushoz?

2019. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jár hozzá, most nyáron csak egyszer vittem, szeptembertől majd az oviban folyik tovább a dolog, korábban artikulációs zavart állapítottak meg tévesen(3 éves korában), mert fejlesztés nélkül 2 hónapra rá mondatokat mondott érthetően, azóta is rohamosan javul a dolog, de mintha most tavasz óta, mióta betöltötte az ötöt, stagnál a fejlődés, az ovistársak meg gyönyörűen beszélnek nagyrészt.
2019. aug. 27. 09:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan túlzás amit csinálsz és ez meg is látszódhat majd a szülő-gyerek kapcsolatotokban. Járjon logopédushoz, ő ért hozzá, te meg ne vizsgáztasd otthon mondattanból, hanem játszál vele. 4-5 éves gyereknek nem kell tökéletesen beszélni, sőt az se baj ha nem ismeri a kidobja a taccsot kifejezést, meg a margarétarétet. Ezeket úgy tanulják meg, hogy hallják másoktól, de nem ilyen eröltetett menetben, mint ahogy te csinálod, hanem normál szövegkörnyezetben. Amúgy kinek lenne abból baja, hogy nem tudja mi az a margarétarét?
2019. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd rá a saját feszültségedet a gyerekre, és ne hasonlítgasd a nála jobbakhoz. Biztos, hogy van nála rosszabbul beszélő is, de azt észre se veszed. Óvodáskorban szinte minden gyerek valamilyen szinte pösze. Jórészt kijavítják maguktól, ha meg nem, ott a logopédus. Te ne gyakorolgass vele, mert nem értesz hozzá, ez egy szakma, amit 4-5 évig tanulnak. Ne csinálj vele iskolást, ne kelljen neki teljesítenie! Ha gyötröd, elégedetlenkedsz vele, úgy aláásod az önbizalmát, hogy 15-20 év múlva itt fog a gyakorin sírni, hogy nem mer emberekkel szóbaállni, mert ő értéktelen ember.
2019. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!