Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanárokat, szülőket kérdeznék....

Tanárokat, szülőket kérdeznék. Szoktátok ezt jelezni gyámügynek, rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Ha van az osztályban olyan gyerek, akit a szülei rendszeresen ellátnak cigarettával, alkohollal, és ezt tudjátok róla.

Ha nem, mért nem?



#mérgezés #veszélyeztetés #gyermek ellen bűncselekmény
2020. júl. 6. 05:13
A kérdező szavazást indított:
Szoktam feljelentést tenni, szülő vagyok.
Nem szoktam feljelentést tenni, szülő vagyok.
Szoktam feljelentést tenni, tanár vagyok.
Nem szoktam feljelentést tenni, tanár vagyok.
Egyik sem vagyok, de teszek feljelentést ilyen esetben.
Egyik sem vagyok, és nem teszek feljelentést ilyen esetben.
42 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Semmi közöm hozzá
2020. júl. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért tennék? Sem a dohányzás, sem az alkohol fogyasztás nem büntetendő. Sehol nincs erről se törvény, se jogszabály. A 18 év alatti nem vásárolhat se alkoholt, se dohányterméket, de a használata, fogyasztása nincs korlátozva. Nem írtad mekkora gyerekekről van szó, de az átlag kamasz, középiskolás már kipróbálta az alkoholt is, cigarettát is. Ha nem a szülő veszi meg neki, akkor megoldja máshogy.

Az én gyerekem 16 éves, hamarosan 17. Ha buliba megy, iszik valamennyi alkoholt, de soha nem volt még részeg. Vannak nagykorú barátai, ők szerzik be a piát. Dohányzik is. Ha úgy jön ki a lépés, akkor megveszem én neki, ő meg kifizeti. Nem örülök neki, én egyszer szívtam el életemben egy cigit, alkoholt meg csak szilveszterkor iszom, de ez van, a fiatalok korábban kezdenek ma mindent.

2020. júl. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Senki se fogja jelenteni. Éhező,fázó,télen rongy cipőben járó gyerek ügyével sem foglalkozott soha senki.
2020. júl. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Mekkora gyerekről van szó?

Egyet értek az előttem szólóval: fogyasztása nem büntetendő.


Én is éltem vele tinédzserként. 12 évesen dohányoztam, 14 évesen ha buli volt, ittam. Nem mondom, hogy nem csapnám agyon a gyerekemet hasonló produkcióért, de azért ehhez a gyámügynek vajmi kevés köze van.


Most 3 diplomás családanya vagyok, teljesen normális élettel.

2020. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Inkább adjon a szülő otthon kontrollált környezetben mint igya magát hulla merevre bárhol ahol pillanatok alatt megtörténhet a baj
2020. júl. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De bizony, bűncselekmény, kiskorú veszélyeztetése, ahol a gyerek az áldozat, a szülő az elkövető.
2020. júl. 6. 10:15
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem most halt bele abba egy barátom 20 évesen, hogy a szülei 13 éves korától ellátták cigarettával, alkohollal, nyugtatókkal. Megállt a szíve.
2020. júl. 6. 10:17
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem bűncselekmény, nem kiskorú veszélyeztetése. Még mindig semmi torveny nem tiltja a kiskorúak dohányzását vagy alkoholfogyasztást.

Olyan jó, hogy a világon mindent a szülőkre lehet fogni újabban. Tán a barátodat kényszerítették arra, hogy 13 évesen dohányozzon, igyon és nyugtatókat szedjen? Nyilván nem. 20 évesén pedig már 2 éve nagykorú volt, leszokhatott volna mindenről, van hozzá orvosi segítség. Nem a szülők hibája volt ez, hanem a barátodé. Tudod ha valaki inni, vagy bagozni akar, nem kell hozza se szuloi engedely, se szuloi segitseg.

2020. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

18 szavazóból 4 írta, hogy szokott feljelentést tenni.

Iylenkor el is engeditek az ügyet, vagy figyelemmel kíséritek? Gondolom, a 2 tanár igen.

Mi szokott történni? Elveszik a gyereket?

2020. júl. 6. 11:11
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanmár, senkinnemmtesz iylenert feljelentést.
2020. júl. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!