Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akiknek elsős volt a gyereke...

Akiknek elsős volt a gyereke most a covid19 alatt?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldottátok meg, hogy megtanuljon dolgokat az elsős kisgyereketek?

Pl gyakorolja az írást v számolást- matekot, olvasást-betűket?


Attól félek, hogy most nem fog elkezdődni a suli szeptemberben, vagy legalábbis október november tájékán bezárnak a vírusmiatt.

Most lesz 1. osztályos a fiam.

Aggódok, hogy hogyan fogom tudni esetleg megtanítani itthon dolgokra.



2020. júl. 8. 18:18
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
(Az lemaradt, hogy mindemellett télen fogok szülni is. )
2020. júl. 8. 18:19
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezen az anyukám is aggódik. Alsó tagozatos tanítónő. Szeptembertől ismét első osztályt kap. Másról sem beszél,csak erről,hogy mi lesz ha megint bezárnak a sulik. Most negyedikesei voltak,az azért más.
2020. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha a tanár lelkiismeretesen adja az instrukciókat, a methodikát, mit, hogyan kell tanítani a gyereknek, órarendet készít, magyarázatot a tanulnivalóhoz, és a szülők tudnak elegendő időt rászánni, akkor nem probléma. A többi már a gyereken múlik: mennyire hajlandó, tud, akar otthon tanulni. Kell a szoros tanár-szülő eszmecsere online, egy nyitott kapcsolat, hogy a szülő fel merje tenni a kérdést. Mi külföldön élünk, nálunk működött tökéletesen. De nagyon sok áldozatot jelentett a tanár részéről és a szülők részéről is, nem beszélve a gyerekről. A lényeg, ha adottak a fenti dolgok, akkor működik. Kell a biztatás, a visszajelzés, oda-vissza. Szerintem elsősöknél épp könnyebb, mint nagyobbaknál, mert elsőben a gyerekek elég jól haladnak és csak pár gyereknek okoz nehézséget a tananyag. Elsőben sok gyerek már úgy érkezik, hogy jól ismeri a számokat, társasozott eleget, szóval az összeadás megtanulása is jól megy. Némelyek már kicsit tudnak is olvasni. Rengeteg múlik a gyakorláson és az otthoni körülmények ezt pont nagyon jól lehetővé is teszik, ha rendelkezésre áll elegendő feladatlap.
2020. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Leültünk ès csinàltuk. Nem volt egyszerû, de így, hogy az év vègère esett, megoldottuk valahogy. Viszont szerintem egy kb 1-2 hónapja iskolába jàró, mèg èppcsak a tanulàst szokó gyerekkel ez nem fog menni, lehetetlennek tartom. Az èn fiam 2. osztályba megy, de èn is nagyon fèlek, hogy újra kitalàljàk ezt, mert èn meg szeptemberben szülök, újszülött mellett nem tudom hogy tanulunk majd.
2020. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Már márciusban meg kellett volna beszélni a tanulási házirendet.

Olyat ami a szülővel/bébicsősszel végezhető,ill önálló feladatok.

De még talán nem késő.

A hétfőtől-péntekig napi 2-3 óra tanulás...

(DE Nem csak az iskolai tananyag számít annak😉 ,a valós élet is.)


Nem ártana sajnos otthon hosszú távú tanulásra berendezkedni,kortól függetlenül.

2020. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Detto úgy gondolom mint a 4es válaszoló. :/
2020. júl. 8. 19:10
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
5-ös, én simán 4-5 órát tanultam az elsősömmel. Voltak a kötelező feladatok, amiket meg kellett csinálni és voltak ajánlottak, amik a tananyaghoz kapcsolódóak voltak. Nagyon jó évet zártunk. Az első osztály az 1-es számmal kezdődik, szóval egy nagycsoportos ovis, hacsak nem tartották burokban az oviban és otthon, minden gond nélkül bele tud rázódni a tanulásba. A legrosszabb, ha a szülők görcsölnek rajta. Ha ezt látja a gyerek, a stresszt, a problémákat, akkor neki se kezdjetek.
2020. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Saját munkák mellett nem volt időnk még 4-5 órákat tanulni vele. Heti 3x3 órát volt itt egy magán tanár. Nagyon aranyos, kedves volt. Vele tanult a fiam. Így nincs is lemaradva
2020. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Mi is szeptemberben kezdünk, és nagyon félek ettől :( Sajnos nekem olyan a munkám hogy nem fér bele mellette egy elsőst oktatni. 8-16:30ig én nem tudok mással érdemben foglalkozni, már ovis mellett is nagyon szörnyű volt ez a 3 hónap :(
2020. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Alsós gyerek nem tanul egyedül. A fiam harmadikos volt, és a tanárok meg sem próbálták azt, hogy őket szólították meg, egyértelműen a szülőknek küldték a feladatokat. A hócipőm tele volt már vele.

Szeptemberben viszont az elsős gyerek még nem is szokta meg az iskolai házirendet, a szeptember-október nagyjából erről szól, sok helyen még a 45 perces órákat sem tartják be év elején.

Ha ez megtörténik egyértelműen a szülőknek kell otthon a tanítónő szerepét átvenni, amit nem sokan tudnak megtenni, pláne, ha mellette még dolgozni is kell.

Szerintem egyébként nem fogják megtenni. Most is hazudoznak össze-vissza, hivatalosan alig van esetszám, holott tudjuk, hogy azért ennél sokkal több beteg van. Hacsak nem halnak tömegesen az emberek, még egyszer nem lesz ilyen, mert az ország gazdasága sem bírná el. A szülők szabija is kifogyott, nem is tudnának otthon lenni a gyerekekkel.

2020. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!