Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akiknek elsős volt a gyereke...

Akiknek elsős volt a gyereke most a covid19 alatt?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldottátok meg, hogy megtanuljon dolgokat az elsős kisgyereketek?

Pl gyakorolja az írást v számolást- matekot, olvasást-betűket?


Attól félek, hogy most nem fog elkezdődni a suli szeptemberben, vagy legalábbis október november tájékán bezárnak a vírusmiatt.

Most lesz 1. osztályos a fiam.

Aggódok, hogy hogyan fogom tudni esetleg megtanítani itthon dolgokra.



2020. júl. 8. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Szeptemberben kezdte a sulit a kisebb, karanten marciusban jott, leult reggel a tesojaval es csinalta a konyhaasztalnal, ha kellett segitettem. Mar elotte is irt es olvasott, nagy meglepetesek nem ertek tanar nelkul sem. Heti 2-3x volt skypeos oraja a tanarnovel kiscsoportban, ahol leellenoriztek a hazit vele is.

Nekem inkabb azzal volt gondom hogy amikor mar nem volt feladatuk, folyton nyavogtak h uncsiznak, mikozben en probaltam a meloban is helyt allni. Alapvetoen jol ment az egesz.

En is osszel szulok, na az mar nehezitett palya lesz, de legalabb mar nem kell a szamitogep elott pistulnom ha itthon lesznek.

2020. júl. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

A fiam most volt elsős. A tanítónénik szívvel lélekkel adtak kreatív változatos feladatokat. Ezeket nekünk 5 óra alatt sikerült megcsináltatni vele. Fiúként nagyon sokszor elkalandozott a figyelme így állandó felügyeletet igényelt.

A digitális oktatás alatt sokkal lasabban haladtak a tananyaggal. Matekból 20-as számkörben magabiztosan számol bár a tízes átlépés néha gondot okoz. Magyarból csak a kisbetűk írását tanultuk meg. A nagybetűket szeptemberben tanulják leírni.


Én bízom benne, hogy nem lesz online oktatás.

2020. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%
Őszintén szerencsés vagy, hogy szülni fogsz, így meg tudod oldani, hogy a gyerek mellett legyél és tanulj vele. A jó tanító el fogja tudni online vagy videókon keresztül is magyarázni a dolgokat, a nagyobb baj az, hogy a gyerek nem fog tudni beilleszkedni egy olyan rendszerbe, közösségbe, ami azért a következő sok évét meghatározza.
2020. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy atmeneti allapot es az osszes tobbi elsos ugyanezt fogja atelni, tehat ugyanakkor fognak visszaintegralodni a rendszerbe, hasonlo elmenyekkel. Teljesen mas mint amikor ev kozben valt iskolat valaki es mindenki osszeszokott, csak o log ki.
2020. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

huh, kitartást, majd szurkolunk :)

esetleg ha vannak a családban ráérő rokonok, őket is befoghatod majd iskolázni amíg te kipihened a szülést...

nálunk mondjuk nagyon szerencsés a felhozatal, egy elsős és két harmadikos unokahúgunk van, és az én anyám tanár (mondjuk nyelvtanár, nem tanító), de valami módszertani fogalma csak van, a gyerekek angol korrepetálálsát az öcsém vitte, én a németet, hála istennek az apa jó matekos, úgyhogy nagy küzdelmek árán befejeztük velük a tanévet... bár sokat segített, hogy öcsém gimnazista, én egyetemista, anyánk magánban tanít, tehát valamivel több mozgásterünk volt mint más embereknek...

2020. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat!
2020. júl. 9. 11:50
 17/22 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes, hogy újfent azokat pontozták le, akik nem nyafogtak, akik úgy érzik, hogy sikeres évet zártak. Pár azért esik a zöld kategóriába, mert én például felpontoztam, de van, akiknek ez sem segített. Jók vagytok... a rosszban.... Hátha még elújságolnám, hogy az egyik első évesnek az anyukája nekem azt mondta, hogy még jó, hogy jó jegyei vannak a gyerekének, még csak elsős.. Érdekes, hogy ő is egész nap dolgozott, de azért mégis meg tudta oldani.
2020. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14%
Leirtad, amit gondoltam, koszi:)
2020. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
Mi is meg tudtuk oldani, és sokkal jobb jegyei lettek a gyereknek, mintha a suliban lett volna. Ennek ellenére én egyáltalán nem örülnék, ha még egyszer erre kényszerülnénk. A gyereknek kell a gyerektársaság, tanító néni ezért kapja a fizetését (én nem), és elég sokat ártott a kapcsolatunknak a gyerekkel.
2020. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
4. vagyok. Az èn gyerekem is jól zàrta az évet, nem erről van szó, de ez akkor sem jó megoldàs. Nem vagyok tanàr, nem is akartam soha az lenni, így kicsit sem élveztem ezt a helyzetet és a gyerek sem. Ràadàsul annak a gyereknek, aki kicsit is szociàlis, ez egy kínzàs volt a baràtok, tàrsak nélkül. Kènyszerhelyzet volt ès nem szeretnénk több ilyet. Ennyi.
2020. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!