Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az év végi dicséretet milyen...

Az év végi dicséretet milyen pedagógiai szempontok szerint adják?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Tantárgyi dicséretre gondolsz? Jegyek, szorgalom, külön teljesítmény, pl. versenyek. Vagy nevelőtestületi dicséretet kap a tanuló, ha több tárgyból kiemelkedően teljesít, versenyeken képviseli az iskolát.
2020. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Kiemelkedő teljesítményért az egész évben (nem egy versenyen, hanem az egész évi munkát értékelik).Az 1-es nem írta jól, " külön teljesítmény, pl. versenyek." mert nem tartozik bele.
2020. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Kiemelkedő teljesítmény az amikor szín kitűnő vagy egész évben.
2020. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
3+Egy db 3-as nem szedsz be egész évben, mindig a full maximumot nyujtod pl.
2020. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
1-es voltam. 2-es, hol olvastad, hogy egy darab versenyért adják? Úgy értettem, hogy több helyen a kiváló tanulmányi eredmény MELLETT figyelembe veszik, hogy letett-e valami pluszt az asztalra.
2020. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Én 4,84-re dicséretet kaptam történelemből tizedik osztály szakközép iskolában kettő darab négyessel. Jártam versenyekre, külön feladatot végeztem a karantén alatt, amit a tanár értékelt. Emellett még öt tantárgyból lettem dicséretes ötös. Kitűnőt (5K-t) még nem kaptam, de ha jól tudom annyira nem is használják a tanárok.

Nem muszáj kitűnőnek lenned a dicsérethez. Ha látja benned a szorgalmat, és néha-néha becsúszott egy-egy nemötös, attól még kaphatsz dicséretet. + a tanév közben ha végig kitűnő voltál, akkor is járhatna az 5D, de ezt a tanár dönti el.

Íme az én dicséreteim a tanévben:

[link]

A következőket kaphatod feljegyzésként az év végi eredményed mellé:

a, dicséretes ötös (5D)

b, kitűnő (5K)

c, mentesített (MT)

Forrás: [link]

2020. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
6 Tantestületi dicséretről van szó. Még mindig nem figyeltek:D Aminél-legalábbis a mi gimnáziumunkban, ami nem egy gyenge gimi, az összes tantárgy 5D-nek kell lenni az összes jegynek a bizibe, hogy ezt meg tud kapni..
2020. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Van olyan, akinek csak ötösei voltak a tanévben? :D

Ez szerintem egy oltári hülyeség az értékelés szempontjából...

Amúgy ha jól tudom a bizonyítványba beírt tantestületi dicséret az a kitűnő tanulmányra utal; nem szükséges az összes tantárgyból dicsérettel végeznie.

Habár én igazgatói dicséretet kaptam erre, de van egy szabályzat nálunk, amit a házirend utasít a nevelőtestületi/igazgatói dicséretre:

- kiemelkedő tanulmányi munkáért, kulturális és sport

tevékenységért

- Országos, területi szakmai, tantárgyi tanulmányi

versenyen elért eredmény

- Országos sportversenyen elért eredmény

- Országos egyéb (művészeti, kulturális) versenyen

elért 1 - 10. helyezés (oklevél)

- a tanulmányok befejeztével kimagasló közösségi

munkáért (oklevél)

Igazgatói dicséretet kaptam, mert a felsoroltak közül sporteredményt nem értem el. Nagyon ritka esetben jár érte (sztem iskolafüggő) tantestületi dicséret.

2020. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

8 *Amúgy ha jól tudom a bizonyítványba beírt tantestületi dicséret az a kitűnő tanulmányra utal; nem szükséges az összes tantárgyból dicsérettel végeznie.


Nálunk szükséges.

2020. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Mondtam, hogy iskolafüggő ez az egész. Minálunk eddig senki se kapott, szerintem nem is lesz ilyen. :)
2020. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!