Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy pedagógus (tanár, óvónő)...

Egy pedagógus (tanár, óvónő) csak akkor releváns (a véleménye) ha van gyermeke? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem tudom mekkora visszhangot kapott a dolog, de pár napja kering az ismerőseim oldalán egy poszt a hihetetlenül neveletlen gyerekekről és a letojom szüleikről.


Nem határesetekre kell gondolni, hanem igazi bicskanyitogató megnyilvánulásokra: svédasztalos ételek összefogdosása, az étel szétdobálása az étteremben stb.


A posztoló ha jól emlékszem pedagógus, de megemlíti, hogy "bár nincs gyermekem", azonban szerintem kitűnően megfogalmazta, hogy mi a probléma: a gyermekeknek kellenek a határok, az illemszabályokat meg kell nekik tanítani, és a szülők nem attól jó szülők, hogy rájuk hagynak mindent.


Nyilván sokan sutba vágták az egész kritikáját annyival, hogy nincs gyermeke, mittudjaő - ugye...


Korábban valamelyik tévériport is foglalkozott a kérdéssel, hogy most mennyire befolyásolja egy tanár szakértelmét, hogy van vagy nincs gyermeke.


A vége az lett, hogy diploma mellé nem kötelezhető legalább egy gyermek, mielőtt egyáltalán dolgozhatna, meg mi van azzal, akinek egészségügyi okokból nem lehet gyermeke, és így párttalanul le lett zárva a dolog.


Pedig szerintem a mai napig 3 állásfoglalás van:


- a mi óvónőnknek nincs gyermeke, de nála jobban senki nem bánik a gyerekekkel, szerintem ez hülyeség


- nekem ne mondja meg az a 28 éves fruska, hogy hogyan neveljem a gyerekem! Én már szültem hármat, csak tudjam már jobban!


- az én gyermekem neveletlen? Nézze meg a sajátjait



Adott szituáció: a gyermekedet kritizálja a nevelője (most mindegy miért, tegyük fel, hogy jogosan) a véleménye szempontjából neked számít, hogy van-e gyermeke ( és ha igen, hogy milyenek) vagy sem?


Felkérem a válaszolókat két dologra:


- a saját gyermek az más! Érveket mellőzzük, ha csak nem követi ezt valamilyen logikus alátámasztás (pl érzelmi elvonatkoztatottság)


- egymást ne a véleménye miatt ne pontozzuk le!


2020. júl. 25. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Nem számít van-e gyermeke
Szakmailag is számít, van-e gyermeke
61 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Nyilván akinek van gyereke az jobban belelát a dolgokba, de ahoz nem kell gyerek, hogy az átlag ember is lássa (nem is kell pedagógusnak lennie), hogy neveletlenség az ételt összefogdosni és szétdobálni.

Egy óvónő rengeteg féle gyerekkel találkozik, és ha neki nincs is saját, azért azt meg tudja állapítani, hogy vannak e bajok a gyerekkel, vagy nincsenek.

2020. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít. Ő a szakmabeli, neki lehet kiállítani a szakvéleményt, ebből kifolyólag ő ért hozzá! Illetve a gyermek nevelésébe nem is szólhat bele (kivéve a nem megfelelő körülmény), de abba jogosan ha az iskolai közéletet rontja.


Ha a tanár elmondja, hogy közösségileg mi a problémája a gyerekkel akkor jönnek az ilyen felháborodások, de ha a diák feltesz egy olyat, ami a tanárra nézve kellemetlen (szélsőséges példa, de hogy megverné, mert köcsög, mert neki az nem tetszik) akkor meg a szülők jönnének az ilyen-olyan nevelési módszerekkel.

Picit vicces, hogy mindkét oldalnak igaza van, de csak akkor ha a másik támadja.

2020. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem gondoltam még arra, hogy a gyerekem óvónőjének van-e sajátja, miközben bármit is mondott a fiamról. (Egyiknek nincs egyébként.)

Mint pedagógus, úgy érzem, nem változtam a gyerekekhez hozzáállásomban, mióta nekem is van. (Bár én a sajátommal is "szigorú" vagyok.)

A pedagógusnak pont az a dolga, hogy objektíven (is) lássa a gyereket. Ezt szülőként szerintem nem is lehet, én legalábbis képtelen vagyok rá.

2020. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában véve az számít, olyan korú gyerekekkel foglalkozik-e.

Vagyis másodrangú, hogy van-e gyereke vagy nincs. Azt azért nem mondanám, hogy tökmindegy, de igenis bátran fogalmazzon meg kritikát olyan esetben, mint a svédasztalos ételek összefogdosása, ennivaló szétdobálása étteremben. Ezek teljesen nyilvánvaló, extrém bunkóságok. És a szülő is bunkó, ha ezt nem állítja le.

2020. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Semmi jelentősége szerintem.

Az autószerelőn sem kérem számon hogy van-e egyáltalán autója.

2020. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szükséges saját gyerek ahhoz, hogy egy kívülálló lássa, ha egy gyerek neveletlen. Ezt a "saját gyereke sincs, tehát fogalma sincs arról..." csodálatos érvet azok szokták puffogtatni, akiknek elfogytak a normális érvei és ő is tisztában van vele, hogy a gyereke neveletlen és ez főként az ő hibája. Egy 16 éves középiskolás is láthatja gyerek nélkül, ha egy gyerek neveletlen. Max arról nincs fogalma, hogy mennyi meló jól megnevelni egy gyereket, de attól még láthatja annak hiányát.

Mellesleg nekem az iskolában a legjobb tanáraimnak nem lett gyereke (hogy mi okból, nem tudom, nem is tartozik rám). A lányom ovijában a legjobb óvónőnek szintén nincs még gyereke. De a gyerekek imádják, a szülők is versengenek érte, hogy hozzá kerüljön a gyerek. De nyilván gyerekes pedagógusok között is vannak ugyanolyan jók.

2020. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolás tanítónénimnek nem lehetett gyereke, de szerintem az egyik legszuperebb pedagógus volt.


A szakmai tudás egy pedagógusnál csak elhanyagolható mértékben függ attól, hogy egy pedagógusnak van e gyereke.

2020. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van gyerekem. Étterem. Megyek be fizetni. Ki vannak téve egy dobozba az evőeszközök, onnan viszik a pincérek a pult elől ki. Anyuka a gyerekével. 2-3 év közötti. Kiscsaj MINDEN tiszta evőeszközt osszetaperolt. Az összeset. Teszem hozza járvány idején a szurtos kis kezével. Az anyja 1x sem!!!! Szólt rá. Nem kell senkinek ahhoz gyerek, hogy ez kiverje a biztosítékot, de anyukának a fejet jól bele kellett volna verni a pultba. Ha egy 2 évesnek nincs ennyi esze az nem baj. A minimum hogy anyuka raszol, elnézést ker és beküldő lemosni az evőeszközöket. Teszem hozza ránézésre nem mondtad volna meg hogy ekkora tirpak ez a nő.
2020. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A világ legjobb tanító nénije volt a lányomé, és nincs se férje, se gyereke.
2020. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

A pedagógia (a nevelés) egy tanulható szakma. Kb. annyi értelme van a kérdésednek, hogy pl. egy orvos műthet-e úgy, ha őt magát még soha életében nem műtötték... Egy pszichológus praktizálhat-e, ha neki magának soha életében nem volt még lelki problémája... Egy tanár nevelheti-e a gyereket, ha neki magának nincs... Elég nagy ostobaság kell ahhoz, hogy ilyen hülye kérdések valakiben felmerüljenek, sőt, főleg ahhoz, hogy valaki tényleg így is gondolja ezeket.


Teljesen elfogadható egy pedagógus szakvéleménye egy gyerekről minden tekintetben, hiszen neki ez a szakterülete, ebből van diplomája. Teljesen lényegtelen, hogy neki magának van-e gyereke. Ha egy szülő ezért nem fogadja el, amit mondok, vagy nem tart arra alkalmasnak, hogy tanítsam a gyerekét, akkor az az én szememben egyszerűen egy hülye, és csak annyi a válaszom erre, hogy vagy fogadja el, amit mondok, vagy írassa át máshova a gyerekét, külön arra tekintettel, hogy a leendő tanárainak legyen gyereke...


Egyébként én inkább megfordítanám a dolgot, az eddigi szülők közül, akiket láttam, a többségüket nem értem, hogy miért vállalt gyereket, az én tapasztalatom szerint teljesen éretlenek a gyereknevelésre, teljesen alkalmatlanok arra, hogy ilyen felelősségteljes életet éljenek. A legtöbb szülő maga is neveletlen, simán elférne egy ötödik osztályban a viselkedése, hozzáállása, de még a helyesírása, beszédstílusa alapján is. Olyat is sokszor tapasztaltam már (sajnos), hogy egy kedves, jólelkű lányról kiderült, hogy az apja alkoholista, és rendszeresen veri. Más családban az alkoholista szülők helyett az általános iskolás nővérük főz-mos a kisebb testvéreire. És akkor az ilyeneknek van azzal problémájuk, hogy nekem nincs gyerekem, és szakvéleményt mondok az övékről?

2020. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!