Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy pedagógus (tanár, óvónő)...

Egy pedagógus (tanár, óvónő) csak akkor releváns (a véleménye) ha van gyermeke? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem tudom mekkora visszhangot kapott a dolog, de pár napja kering az ismerőseim oldalán egy poszt a hihetetlenül neveletlen gyerekekről és a letojom szüleikről.


Nem határesetekre kell gondolni, hanem igazi bicskanyitogató megnyilvánulásokra: svédasztalos ételek összefogdosása, az étel szétdobálása az étteremben stb.


A posztoló ha jól emlékszem pedagógus, de megemlíti, hogy "bár nincs gyermekem", azonban szerintem kitűnően megfogalmazta, hogy mi a probléma: a gyermekeknek kellenek a határok, az illemszabályokat meg kell nekik tanítani, és a szülők nem attól jó szülők, hogy rájuk hagynak mindent.


Nyilván sokan sutba vágták az egész kritikáját annyival, hogy nincs gyermeke, mittudjaő - ugye...


Korábban valamelyik tévériport is foglalkozott a kérdéssel, hogy most mennyire befolyásolja egy tanár szakértelmét, hogy van vagy nincs gyermeke.


A vége az lett, hogy diploma mellé nem kötelezhető legalább egy gyermek, mielőtt egyáltalán dolgozhatna, meg mi van azzal, akinek egészségügyi okokból nem lehet gyermeke, és így párttalanul le lett zárva a dolog.


Pedig szerintem a mai napig 3 állásfoglalás van:


- a mi óvónőnknek nincs gyermeke, de nála jobban senki nem bánik a gyerekekkel, szerintem ez hülyeség


- nekem ne mondja meg az a 28 éves fruska, hogy hogyan neveljem a gyerekem! Én már szültem hármat, csak tudjam már jobban!


- az én gyermekem neveletlen? Nézze meg a sajátjait



Adott szituáció: a gyermekedet kritizálja a nevelője (most mindegy miért, tegyük fel, hogy jogosan) a véleménye szempontjából neked számít, hogy van-e gyermeke ( és ha igen, hogy milyenek) vagy sem?


Felkérem a válaszolókat két dologra:


- a saját gyermek az más! Érveket mellőzzük, ha csak nem követi ezt valamilyen logikus alátámasztás (pl érzelmi elvonatkoztatottság)


- egymást ne a véleménye miatt ne pontozzuk le!


2020. júl. 25. 09:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem számít. Én ismerek olyan óvónőt, hogy volt gyereke, de non-szop a tableten lógott 4 évesen... Ráadásul sokszor járkált a tablettel a kezében, pedig nem egyszer volt megmondva neki, hogy ne cipelje, mert leejti.
2020. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem számít. Pont olyan tanárt fogtunk ki, akinek nincs gyereke és irreális ekvárásai vannak, voltak. Egyszerűen nem tudja, hogy mit lehet ekvárni egy 6-7 éves gyerektől. Majd ha lesz saját gyereke, meglátja.

Nyilván ahhoz, hogy azt lássa hogy neveletlen egy gyerek, se szakmai diploma, se saját gyerek nem kell - viszont úgy is jártam, hogy régen nagyon el tudtam ítélni a hisztiző gyerekeket és pl ezt is másképp látom, amióta nekem is van gyerekem. Aki csak a teremben látott gyereket el se tufja képzelni, hogy otthon mennyivel másabb ugyanaz a gyerek vagy mennyire elfárad délutánra és használhatatlan, sírva írja a leckét otthon.

2020. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!