Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt pedagógus, tudna...

Van itt pedagógus, tudna tanácsot adni nekem? A szülők véleménye is érdekel!

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Az én csemetém másodikos. Nehezen indul az év. Már az első héten érezhető volt a stressz a gyereken. Ez valamilyen szinten normális is, de a zárkózottság nem. Nem mert mesélni semmit, ez a tavalyi évben is így volt. Az osztály remek, remek kisgyerekekkel, de tényleg. A tanárnéniket nem jellemezném, de hogy nem az elhivatottság vezérli őket az már biztos. Két fiatal tanár, akiknek zéró türelmük van. Állandó az ordítás, a csapkodás, a szitkozódás. A gyerekek többsége, mondhatni az osztálynak a nagyobb része félve, hasgörccsel megy az iskolába. Oda jutottak, hogy a gyerekek nem tudnak teljesíteni. Van amelyik szülőnek olyat szólt az egyik tanár már az év elején, ha nem fog változni a helyzet, akkor év végén bukás lesz a vége. Meg, hogy írasson nyugtatót a gyereknek... Pedig látom én is, hogy otthon megcsinálja gyerek a feladatokat, még, ha pici hibával. Ugye két egyforma gyerek nincsen. Pozitívan nem is dicsérik őket, viszont napi szinten hordják haza az egyeseket. És kiemelem megint, hogy nem csak 1-2 kisgyerek, hanem az osztály több, minta a fele. Pozitív osztályzat alig akad, még piros pont sem... Az nem lehet, hogy az egész osztály hülye!?

Az én kicsim is hasfájással és fejfájással megy minden reggel. Felvetettem a szülőknek, hogy beszéljünk a tanárokkal, de csak 4-5 szülő lenne benne. Ez szerintem kevés. Az igazgató nem nagyon foglalkozik vele, tavaly is lett szólva neki. Az orvosunknak említettem, csak fogta a fejét, már a többedik szülő vagyok, aki panaszkodik. Ő is azt javasolta, hogy fogjunk össze. De a szülők nem akarnak, mert mi lesz, ha a gyerekeken csapódik le. Az orvos azt mondta, megpróbál ő is tenni valamit hivatalból, mert náluk csapódik le ez az egész.

Van tanfelügyelő is, ő tudna nekünk segíteni?

Mondtam, hogy én megoldom, elviszem másik suliba. Nekünk remélhetőleg megoldódik ez, de ott marad a többi, velük mi lesz? Már egyet átvittek máshová, 2 gyereket alapból nem ide írattak, mert tudták kik lesznek a pedagógusok.


Vannak problémáik a tanároknak, egyikről konkrétan tudom, családi gondok. De kérem, az (is) mindenkinek van. A dühét nem kellene talán ezeken a kicsi gyerekeken letölteni. Ezek az évek meghatározóak egész életükre.


Tudnám még hosszasan írni, de felesleges, a lényeg azt gondolom, hogy itt van, remélem, hogy érthető is.

Köszönöm, hogy végigolvastátok, és köszönöm, aki megpróbál tanácsot adni.


2013. okt. 13. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy iskolának nagyon fontos a jóhíre, én közölném az igazgatóval, hogyha nem történik drasztikus változás az ügyben, akkor az iskola előkelő helyen fog szerepelni a helyi napilap friss hírei között, sőt pár nagyobb médium is ráharaphat a "Terror az iskolában" címre. A történetet persze szépen ki lehet színezni stb.
2013. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én most 9.es tanuló vagyok. Mi 5.-6.ig olyan osztályfőnököt kaptunk, aki nagyon önfejű volt, büszke, és nem igazságosan büntetett minket (nő volt). A szüleink már 5.ben szervezkedtek, és 6.ra annyira nagy volt a felháborodás, hogy osztályfőnöki órán kitöltettek velünk egy lapot. Rajta volt a kérdés, hogy : ha leválthatnád osztályfőnököd, megtennéd-e? Valahogy így szólt a kérdés. Az osztály nagy többsége igent írt, és év végére már "lemondott". A tesitanárunk volt 1-6.-ig. Az utolsó 2 évben már nem tartott tesit sem. Helyette egy új, de nagyon kedves osztályfőnököt kaptunk, akivel még 9.ben is szívesen találkozunk páran.Szerintem ha a szülők nagy többsége összefog, nem kell félni, mert úgyis leváltják, főleg ha nem ofő(én úgy gondolom).
2013. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!