Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsőben gáz tesire a tépőzáras...

Elsőben gáz tesire a tépőzáras cipő?

Figyelt kérdés
Elfogadják egyáltalán?
2020. júl. 31. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Maga a tépőzáras cipő nem jáz, a fiam még 4.-ben is azt hord. DE tesire kifejezetten fűzőset kértek 2 dolog miatt is:

ad1. Szorosabban, jobban tart, kevésbé balesetveszélyes, mert nem tud belőle kilépni (ha jól meg van kötve)

ad2. a masnikötést illik tudni, megtanulni, az írás miatt amúgy is jó mindenféle finommotoros fejlesztés.


Nos, az én gyerekemnek 2. év végéig a tesitanár kötötte a cipőjét. Hiába minden próbálkozás, addig nem értette, hogy mit mikor hol hurkolunk.

De ezzel a tesitanár is tisztában volt, hogy legalább az 1. félévben a tornaórák jelentős része azzal megy el, hogy újra és újra cipőfűzőt kötözget.

2020. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem, szinte mindenki ilyet vett tornára, sőt utcaira is. Ebben a méretben sokkal nagyobb is a választék tépőzárasban és szerintem, pont, hogy ez nem olyan balesetveszélyes.
2020. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Lányomnak még másodikban is tépőzáras volt a tesicipője. Könnyebb kezelni, szerintem kevésbé balesetveszélyes, mint a fűzős, könnyen ki tud oldódni egy rosszul megkötött fűző.
2020. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Fiamnál külön kérték ne legyen fűzős mert zavarja az órát.
2020. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz és elfogadják, sőt, valahol külön kérik, hogy tépőzáras legyen, mert a fűzős balesetveszélyes.
2020. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha rendesen meg van kötve, akkor kevésbé balesetveszélyes a fűzős, mint a tépőzáras. Utóbbi nem elég szoros, könnyebb kilépni belőle, esetleg az elhasználódott tépőzár sem tart megfelelően.

Mondjuk ehhez kell egy olyan tesitanár, aki foglalkozik ezzel is, és nem derogál neki akár 30x is lehajolni, megkötni egy fűzőt (mert ha ő köti meg, vajmi kevés az esély, hogy utána újra kibomlik)

2020. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
#6 ez nem igaz! Ha egy kicsit is lelóg a fűző a földre és valaki rálép, akkor mindketten elesnek. De egy tépőzárasból pedig senki nem lép ki, hacsak nem valami szart veszel, amit nem lehet normálisan becsatolni. És nem hiszem, hogy egy kisgyerek évekig ugyanazt a cipőt használja (legalábbis én örülnék, ha egy évig nem nőne a lába a fiamnak, mert akkor nem kellene a 130 ezres cipőt lecserélni). És a tesi tanár miért kössön meg 30 (nálunk maximum 20) cipőt, amikor az egy megfelelően megtartott tesi óránál mindenkinek kikötődik és úgy körülbelül 60× kell cipőt kötözgetni, ami maximálisan hülyeség, mert egy tépőzárat pedig mindenki be tud csatolni és az is kicsatolódhat, de azt a gyerek vissza csatolja magának.
2020. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem még 9.-ben is tépőzáras tornacipőm volt. :D Egyszerűen olyan került. :D


Amúgy most is van tépőzáras cipőm. Sima fehér, felnőtt cipő, de tépőzárat tettek rá, így nem értem miért lenne gáz.

2020. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
7es: milyen az a 130ezres cipő??
2020. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak 3.osztályos volt tépőzáras tornacipője volt gyorsabb volt fel,le venni mint szórakozni a cipőkötésel .
2020. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!