Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan zajlik a általános...

Hogyan zajlik a általános iskolás gyereketeknél az évnyitó?

Figyelt kérdés

Hiába már csak 3 hét (amiben van egy 4 napos ünnep), de a mi sulinkban még semmi hír erről.

Kolléganőméknél már kihirdették, hogy nem lesz "össznépi" gyülekezés, minden osztály a saját termében nyitja az évet. Így nem kell ünneplő sem.

Tudom, piti dolog, de most azon morfondírozom, vegyem meg a méretnek megfelelő ünneplőt, vagy sem?? :D Nem szeretnék utolsó héten kapkodni, amikor már egyébként sem lesz sehol.


Kíváncsi vagyok, az iskolákban kihirdették már az évnyitót? Vagy az 1. szülőit?


2020. aug. 13. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Még semmit nem tudunk. A lányom másodikba megy. Megvettem az ünneplőt már tuti kell majd. Az évzáróból kiindulva lehet, hogy hasonló lesz most is. Akkor egy órás intervallumban voltak beosztva az osztályok. Fél óra sem volt az egész. Remélem legalább a Facebookra felrakják, hogy mi lesz.
2020. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 10 percre kell bemenni. Gondolom köszönnek a tanároknak, kapnak egy kis csokit és mehetnek is haza.
2020. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Egeri alapotványi suliban nem lesz évnyitó. Minden osztály a saját termében tart egy kis ünnepséget. Nem kell ünneplő sem de a maszk kötelező minden napra.

Ma vásároltam be 20 maszkot vettem.

Nem örülök neki reggel 8tól délután 4ig maszkban lesznek.

2020. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jesszusom, 3-as, a maszk eszembe se jutott.
2020. aug. 13. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülői az elsősöknek lesz aug végén. Az évnyitóról nincs hír, de a nagyoknak alapból van ünneplőjük, a kicsinek meg kellett a ballagásra, szóval pipa. :)

De amúgy rendes évzáró se volt, olyan tömeges, csak osztályszintű, de mindenki ünneplőben ment oda is, szóval én vennék. :)

2020. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
A maszk bízom benne, hogy nem fog kelleni, egész nyáron maszk nélkül táboroztattak a suliban, nem igénylem.
2020. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Az én gyerekeimnél így van:

Ünneplőt kell venni, osztályonként sorakoznak az iskola előtt, ezen még szülők is részt vehetnek. Az igazgató úr mond egy rövid beszédet, aztán megkongatják az iskolaharangot,és az osztályok bevonulnak a termeikbe,(aki szeretne átöltőzhet váltóruhába), ahol beszélgetnek az osztályfőnökkel,elfoglalják a helyüket, megkapják a tankönyveket,utána (aki ott eszik,annak) ebéd, a többiek meg már mehetnek is haza.

Most a játványhelyzet miatt biztos lesznek változtatások,de még nálunk is kész rejtély,hogy mi lesz,hogy lesz.

2020. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tudunk még semmit, éppen most kérdeztem meg a tanár nénit.
2020. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig úgy volt, hogy 1-jén reggel ünneplőbe mennek, 1. óra elején van egy rövid ünnepség, majd átöltözés, tankönyvosztás, és ennyi. Semmi különös. Sőt, pár éve még csak az elsősöket érintette a dolog.


Most 31-én lesz délután, mert hogy vannak "elmaradások", amiknek az évzárón lett volna a helye, de az meg egyáltalán nem volt.

2020. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiírták az iskola fb oldalára, hogy 09.01. 8:00 évnyitó, aztán délig osztályfőnöki órák. Vigyen mindenki táskát, mert adják a könyveket.


Most lesz elsős a lányom, ennyi infóval kezdünk!


A tanszerlistát is mikor elküldték írták, hogy tájékoztató jellegű, majd szülőin pontosítanak, de szóba sem került eddig hogy szülői mikor lesz (az itteni anyukák azt mondják, hogy majd szept.ben valamikor)

2020. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!