Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha ok nélkül...

Mit tennétek, ha ok nélkül közösítik ki a gyereketeket?

Figyelt kérdés

5. osztályos gyerekem, tavaly félév után került ebbe az iskolába, 1 hetet járt, akkor jött pont az online oktatás, de már abban az 1 hétben is furán viselkedtek vele az osztálytársai.

Most az van, hogy kiszorítják mindenből, levegőnek nézik, rosszabb esetben megjegyzéseket tesznek rá, kötekednek vele, egy elkezdi, a többi csatlakozik.

Nem szeretném, hogy tönkretegyék lelkileg, idegileg, sem, hogy a tanulmányi eredménye lecsússzon emiatt.

Nagyon zavar a dolog.

Hasonló helyzetben aki volt, mit tett, hogy oldotta meg?



2020. szept. 20. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem beszélj a gyerekeddel, hogy ő nem tehet erről (azért nagyon durva dolgot kellett volna tennie, hogy ezt érdemelje), mondd meg neki, hogy te támogatod mindenben, és neked bármit elmondhat. Esetleg keressetek neki valami hobbit, amivel el tudja terelni a figyelmét.


Az iskolát illetőek először az osztályfőnöknél próbálkoznék, viszont nem minden esetben elég talpraesett egy tanár, hogy tudja, hogyan kéne kezelnie a helyzetet. Esetleg megkérdezheted a gyerekedtől, hogy kik kezdték, és az illetékes szülőkkel kéne elbeszélgetned.


Sokszor történik ilyen az iskolában sajnos, mondd meg a gyerekednek, hogyha nehéz is de engedjen el mindent a füle mellett, mert ezek annál inkább bántani fogják, minél jobban mutatja, hogy mennyire rosszul érzi magát.

Végső esetben marad az iskolaváltás.


Amikor engem bántottak anyukám az osztályfőnök jelenlétében azzal a gyerekkel váltott egy-két szót, aki bántott. Ilyen helyzetben egyébként minimum egy bőgést elengednek, mert teljesen más, ha egy idegen felnőtt beszél velük, mint egy osztályfőnök.


Én ebben az időben rajzolgattam, sorozatokat néztem, nyelvet tanultam és próbáltam kizárni mindenkit, aki bántott. Most középiskolában találtam meg az első igazi barátomat, de megérte várni.

Nem lesz könnyű semelyikőtöknek, de sok sikert és kitartást nektek!

2020. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Annak idején (nagyon sok éve) nekem az iskolaváltás volt a megoldás, igaz, ott a tanító nénitől indult a dolog.
2020. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon uj meg a gyerek

Hagy neki idod h alkalmazkodjon az uj kozosseghez es a kozossegnek is h elfogadja

Egy osszeszokott kozossegnek tobb ido kell h befogadja az uj tanulot. Es neki is amig megtalalja a helyet benne.

Alig 2 het iskola utan ne vard h a tikikor kuszoben tartkarokkal fogadjak az ujgyereket.


Majd akkor legyen ez gond ha januarban is ez a helyzet

2020. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Vérmérséklettől függő. Érdemes kideríteni azt is ki áll mögötte. Mondjuk nálunk durvább volt, de egyszer elszakadt a cérna, miután a gyerek szinte rettegett visszamenni a suliba. Szülőin óriási patáliát csaptam és közöltem az ofővel, hogy vagy leállítja a kis ribit vagy én teszem meg. Leállította. Az is segített, hogy közben kiderült, hogy egy másik gyereket az enyémnél is csúnyábban kikészített, annak az anyja bement és elkapta egy kis elbeszélgetésre a rohadé_kot. Ráadásul ahogy elkezdtem mondani, nem csak ez derült ki, hanem az is, hogy van még egy gyerek, akit zaklat csak az az anyuka nem mert lépni.
2020. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly félévtől, az azt jelenti, hogy kb 2 hónapja van ott..


Ezt az osztályfőnöknek kell kezelnie, na meg idő kell hozzá.

2020. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk pár iskolaváltáson már (költözések miatt, tehát nem arról van szó, hogy nekünk nem jó sehol), de ilyet nem tapasztaltunk sehol.

Mivel már márciusban éreztük, valami nem okés, 1 hét meg nem a világ, próbáltam iskolát váltani, csak mindenhol azt mondták, nincs hely. És sajnos ez a körzeti.


Az is a tudomásomra jutott, hogy volt olyan gyerek, akit ugyanez miatt vettek ki innen, mert ez a társaság kb szétszedte.


Ha csak szimplán nem foglalkoznának vele, mondván, hogy új, nem is problémáznék, de napi szinten éri a sz.r, és ami a leggusztustalanabb, hogy 3 gyerek játszotta el eddig, hogy normális volt vele, mintha barátkozni akarna, másnap beállt a sorba, és együtt csesztette a többiekkel....

2020. szept. 20. 11:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem túl gyors megoldás lehet a gyermeket beíratni egy jó küzdőportra. Nekem a Hapkido suli jött be. Ad egy olyan fellépést, hogy leszálljanak róla, igaz ahhoz kell egy fél év
2020. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Osztályfőnökkel beszélni első körben.

Ha másik iskola nem megoldás, akkor párhuzamos osztály esetleg?

Ha nemkívánatos az osztály összetétele, és más osztályokban sem jobb a helyzet, és most értse meg mindenki, hogy miféle gyerekekre gondolok, akkor mégiscsak tűzzel-vassal kellene keresni másik intézményt.

2020. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van 1-2 hangadó az osztályban, amolyan vezéregyénisége, akik után mennek a többiek. Őt/őket kéne valahogy elcsípni és jobb belátásra bírni, elbeszélgetni velük

A gyerekekkel egyébként a lehető legrosszabbat teszed h még csak ötödik és de már több (?!) iskolaváltáson is túl van. Lehet hogy már ő is belefáradt az egészbe és annyira nem is próbál barátkozni mert gondolja hogy ebben a suliban sem lesz sokáig.. . A többiek pedig lehet hogy ezt is érzik rajta.

2020. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Biztos van 1-2 hangadó az osztályban, amolyan vezéregyénisége, akik után mennek a többiek."

Igen, így van, erre hatással van az is, hogy az egyik gyerek anyja tanár ebben az iskolában. Ez a gyerek a vezér, a többiek a csatlósok.



A dolog másik része nem ilyen egyszerű, albérletekben laktunk, előre nem tervezett költözésekkel (a legutolsót leszámítva, mivel ez már nem albérlet, ezt a gyerek is tudja, de ilyen helyzet sehol nem volt, és alapjáraton közvetlen, könnyen barátkozó, de félek, hogy ezek hatására ez megváltozik.)


Utolsó előtti:

Ha arra gondolsz, nem jellemző, még a környéken sem igazán. Az osztályváltás is szóba került, mint opció, nem kizárt, ha nem lesz más megoldás...

2020. szept. 20. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!