Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az egyik osztálytársa "rászáll...

Az egyik osztálytársa "rászállt" a lányomra az iskolában Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
7-8 éves gyerekekről van szó. Az én lányom visszafogott, béketűrő, sajnos túlságosan is. A másik kislány azt csinálja, hogy pl. ha az én lányom játszik valakivel, akkor odamegy hozzájuk, és szó szerint elráncigálja a másik gyereket onnan, és így a lányom egyedül marad. Ha csapatban játszanak, akkor kitiltja a lányomat a játékból, elküldi, hogy "te nem játszhatsz". Valahogy mindig odafurakodik, és úgy intézi, hogy az én gyerekem egyedül maradjon. Tavaly is így volt. Reménykedtem benne, hogy ennyi kihagyás után (online oktatás, nyári sz<net) ez megváltozik, békén hagyja a lányomat, de nem... egyébként egy nagyszájú, az akaratát a másikra erőszakoló gyerekről van szó, aki sajnos simán "lenyomja" az én lányomat. A tanárok megígérték, h odafigyelnek, de vagy valószínűleg nem foglalkoznak vele, csak engem nyugtattak ezzel. A kislány szülei megmondták, hogy "ők nem szólnak ebbe bele, majd a gyerekek lerendezik egymás között". Ti mit tennétek a helyemben? Volt már hasonló szituációban valaki közületek?
2020. szept. 22. 09:33
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*de valószínűleg nem foglalkoznak vele
2020. szept. 22. 09:34
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Semmit. Ha közbeavatkozol, azzal a lányodnak teszel rosszat. A lányod tanulja meg megvédeni magát. Hasonló cipőben jártam, bár én a középiskolában. Sajnos én is sokáig tűrtem, mire visszavágtam. Egyébként, mikor én mondtam el anyunak, hogy zaklatnak, nem csinált semmit. Azt mondta, oldjam meg, elég nagylány vagyok már. Meg is oldottam. Szerintem annyit mondhatsz a lányodnak, hogy nyugodtan vágjon vissza, de ha beleavatkozol, akkor a lányod csak azt fogja megérteni, hogy te mindent elrendezel helyette. És később neki sokkal rosszabb lesz.

A másik gyerek egyébként szemmel láthatóan el van kapatva, megszokta, hogy mindig minden úgy van, ahogy ő elgondolta. És valószínűleg, mivel ő a hangadó az osztályban (otthon meg a kis zsarnok, aki agyon van babusgatva), az ún. méhkirálynő, senki sem mer neki ellentmondani. A lányod pedig a gyenge láncszem, akit lehet b*szogatni, hiszen úgyis gyáva, hagyja magát.

2020. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2 Általánosban nem volt ezzel problémád, ott milyen voltál? Meg tudtad akkor védeni magad? Egyébként a középsuli azért az más, annyi idősen már jobban ki tud állni egy gyerek magáért, de egy 7 éves kisgyerek még nem biztos. Ilyenkor még a felnőtteknek szerintem közbe kellene avatkozni, ha konfliktus van a gyerekek között.
2020. szept. 22. 09:50
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell tanulnia kiállni önmagáért.

Bátorítsd,biztasd,hogy ne hagyja magát.

2020. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 Próbálom bíztatni, hogy ilyenkor ne hagyja, menjen utánuk, hogy márpedig "te nem parancsolsz nekem, nem zárhatsz ki a játékból" . Az a baj, hogy annyira félénk és konfliktuskerülő, hogy inkább ilyenkor egyedül marad. A többiek sem állnak ki mellette, behódolnak a kislánynak, pedig más anyuka is mondta már, hogy a lánya panaszkodott, hogy milyen erőszakos a kislány.
2020. szept. 22. 10:10
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Akkor közösítsék ki a kislányt.

Lehet,hogy hülye ötlet,de én ezt csinálnám.

2020. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, 2-es vagyok. Igen, volt ilyesmi általánosban is, de kiálltam ott is magamért. Akkoriban ugyanis még nem volt szokás, hogy a szülő minden hülyeség miatt beroncsoljon az iskolába, meg beleszóljon a gyerekek dolgába. Nem is volt ennyi nyomorultul elkényeztetett, életképtelen gyerek, mint most. Mi megoldottuk a saját problémáinkat és egy pedagógus sem szólt közbe. Kivéve, ha valaki tényleg megsérült, de ilyen 1000-ből 1 esetben fordult elő.
2020. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

#6 hülye ötlet. Ezzel csak olyanok lennének, mint a kislány. Azt tanítani, hogy a kiközösítés megoldás, sosem jó.


Esetleg más szülőkkel beszélni, hogy játszanak a gyerekeddel és ha elhívja őket a másik gyerek, akkor ők mondják, hogy most nem mennek. Sulin kívül összejárni egy-két osztálytárssal és akkor összetartóbbak lesznek.

Én ezt tenném.

2020. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

Bemenni az iskolába,szülőkkel készülődni stb. inkább ne.


A kislány egy erőszakos kis csitri,majd jól kiközítik és akkor megtanulja a leckét.

2020. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
#9 a filmekben valóban a rossz megkapja méltó büntetését. A valóságban mindig fog találni olyanokat, akik mellé állnak.
2020. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!