Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolában a gyerekek miért...

Az iskolában a gyerekek miért nézik le azokat az osztálytársaikat, akik kevésbé vagyonosak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és tanári pályára készülök. Valamelyik nap egyik barátommal beszélgettünk, arról, hogy az iskolában a gyerekek egymás között mindig kiközösítik a kevésbé tehetősebb családból származó társaikat, vagy azokat, akiknek a szülő nem veszi meg a legdrágább cuccokat egy csettintésre. Visszagondolva arra, amikor én jártam általános iskolába ez akkor is így ment. Én egy átlagos családból származom, de sosem voltam elkényeztetve és amikor meg is tehettük volna, akkor sem kaptam meg a legdrágább mobiltelefont, ruhát, számítógépet, vagy akármit. A gyerekek mitől lesznek ennyire anyagiasak és sznobok? Előre is elnézést kérek, ha valakit most megbántottam.

2014. júl. 13. 14:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Beléjük nevelik, nekem sok sznob osztálytársam van, na náluk a családban tudod mi megy:csak a luxust nyomatják, tévében is, mindenhol, óriási medence, minden, megjegyzem nem tisztességes úton szerezték a pénzt, Audi, Mercedes, tehát abszolút luxus, ezt szokták meg, ez beléjük égett, az ostoba szülők is azt tanítják a gyerekeiknek, hogy ha nincs pénze, hátat fordítasz neki.Sajnos.De ezek a gyerekek érzelmileg szegények, ezért is szekálódnak.Nálunk mi antisznobok összefogtunk ellenük, igen, nagyok a klikkek az osztályban, de ez így van jól.Ők buta szülők buta gyerekei, ne félj az életben majd nézegetnek nagyokat, ha egyszercsak nem dől a lé.
2014. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
fiaim osztályába nem nézik le a szegényebbeket ,talán mert 1-2 gyerek az akik tényleg vagyonosabb viszont egyátalán nem látszik meg rajtuk .
2014. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden a szülők hozzáállásán múlik. A legtöbb gyerek sajnos azt látja a vagyonosabb szülőktől, hogy aki szegény, az kevesebbet ér, ezért már ők is így fognak hozzáállni.


Mindemellett az általános iskola felsőbb osztályai eléggé egy ilyen "szekáló-tagozat", itt mindegy, hogy valaki szemüveges, pattanásos, vörös hajú, jó matekból, rossz angolból - mindenkin találnak valami fogást, csak lehessen ütni rajta (az én osztályom ilyen volt).


+ ott van a kisebb gyerekeknél, hogy ami drágább, az általában menőbb is, innen már magát adja a dolog.

2014. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az eddigi hozzászólásokat. Írjatok még többen, hogy mit tapasztaltok ezen a téren. Érdekel a szülők, a diákok és a tanárok véleménye is.
2014. júl. 14. 13:01
 5/18 ivilicious ***** válasza:
100%

A szülők hibája.

Mi sosem voltunk pénzesek, és sosem hisztiztem semmiért, ami kellett az meg volt, ennyi. Még is általános 1.osztályban azzal jöttek hozzám, hogy mi biztos gazdagok vagyunk, meg hogy van takarítónőnk is meg stb? :D

2014. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

én 30 éves anyuka vagyok óvodás gyerekekkel.


Amikor én iskolás voltam, és most levelezős fősulisként, szerencsére nem tapasztaltam ilyet, bár jó rég voltam középsulis. Voltak klikkek, de inkább menők-nem menők között. Menők között számított, kinek mije van, és mentek köztük az utálkozások, de akik semlegesek voltak nekik, azt nem piszkálták soha. Én inkább a "nem menők" közé tartoztam, mert bár volt pénzünk, de visszafogott voltam, de akik szegényebbek voltak, őket sem bántották. Tök normálisan beszéltek, viselkedtek velünk, fiúk is, lányok is. Aki viszont a bandájukba akart kerülni, annak már nehezebb dolga volt.

Érdekes ez is. :)


Az ovis lányomnál nem tapasztaltam még semmi rosszat. Normálisan élünk, de oviba inkább a foltos-használt ruhákat adom rá, mert ott is mindig rakódik rá újabb folt. De nem volt még gond. Tudom, hogy kicsik még, de sok helyen az ovisokra is panaszkodnak.


Sajnos a szülőktől tanulják ezt az értékrendet a gyerekek. Nagyon sok múlik a pedagógusokon is, hiszen tudjuk, hogy akit szeretnek, tisztelnek, az nagy hatással van rájuk. Szerintem minél kisebb a gyerek annál jobban lehet hatni rá, egy középiskolásat már nehéz megváltoztatni.


Érdekes egyébként, hogy vannak ovik, iskolák, ahol rendet tudnak tartani a gyerekek "fejében" is, és nem kényszerrel(!), máshol meg káosz van.


És a média a másik, ami rossz irányba befolyásol.


Én sokat gondolkoztam azon, hogy mi lehet az oka annak, hogy ilyen rosszul vannak nevelve a mai gyerekek. Vissza kell gondolni arra is, hogy milyen hatással volt a családokra, emberekre a kommunizmus, aztán a 90'-es években a hirtelen jött kényelem, és most a média erős és rossz hatása. Szinte generálták egymást a dolgok, ahhoz, hogy most ott tartsunk, ahol.

Nagyon fontos lenne, hogy jó pedagógusaink legyenek!!! :)


Sok sikert!! :)

2014. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szülő is vagyok és pedagógus is.

Én is úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű problémák otthonról jönnek.

Sajnos a saját családunkban is van rá példa...

Az unokatestvérek már lesik, hogy kin milyen ruha van, milyen biciklit teker és sajnos hangot is adnak a véleményüknek.

A szüleik számára is fontos ez. Fontos, hogy hol vásárol be, mert Pennybe nem teszi be a lábát, saját elmondása szerint sem. Minimum Interspar és minimum márkás ruházati üzletek.

Mivel a gyerek ezt látja, ezt tanulja otthon, ő is ebben az értékrendben él.

Az enyémeknek ezt nem fogom példaként felmutatni...

Nem is zavarja egyiküket sem, hogy használt a bicikli vagy használtan vettük a kerti hintát stb...

Nagyon bízom abban, hogy később sem lesz ilyen gond.

Még nálunk az oviban sem jelent meg a különbségek firtatása, egy-két kirívóbb esetet kivéve.

2014. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát én általánosban pont az ellenkezőjét tapasztaltam.

Egy világvégi faluban nőttem fel, szóval itt nem igazán veti fel a pénz az embereket. De én egy eléggé "gazdag" családból jövök. A suliban folyton emiatt cseszegettek. Annyi volt igazából, hogy a szüleim néha támogatták a sulit, hogy még év végén is legyen kréta meg papír, meg segítettek a különböző programok és események szervezésében. Emiatt egyfolytában azt hallgattam, hogy én biztos azért vagyok kitűnő, mert a szüleim fizetnek érte, meg a versenyeken is azért vagyok eredményes. Az valahogy sose jutott eszükbe, hogy esetleg én tanulok, vagy valami... -.-

Tényleg nem turis cuccokban jártam és szerettem a szép dolgokat, de nem gondolom, hogy ettől én lennék maga az ördög.

Amúgy itt is írták, de máshol is olvastam már, hogy ha valakinek egy kicsit jobban megy, az biztos maffia/rabló/gyilkos/szélhámos a gyerekei meg csak is agyatlan idióták lehetnek... Hát kérem szépen, hogyha az iskolában a tanulással és nem a másikkal lettek volna elfoglalva, akkor lehet most nekik is jobban menne.

2014. júl. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenek az emberek. Még a gyerekek is. Látják otthon, ha nem otthon akkor úton útfélen.

Én úgy gondolom, hogy ezért van az erkölcstan óra. Na azon lehetne már elsős kortól kezdve sok ilyen témát boncolgatni játékos formában. Sok-sok beszéltest, szituációs gyakorlatot. És nem csak tanitani, hanem a hétköznapokban is igy mutatni. Persze tudom, hogy otthon is kéne ehhez a szülőknek is példát mutatni, de hát ez vagy müködik vagy nem. De ha a suliba kiskortól kezdve kedvesen, nem erőltetve állandóan témában van és ott jó példákat látnak akkor sokat javithat a helyzeten, szerintem. Az is igaz, hogy egy szeretett tanár nénitől sokkal jobban elfogadnak a gyerekek dolgokat mint akár a saját szüleitől, vagy bárkitől.

Az is igaz, hogy sok múlik a szülők hozzáállásán egymáshoz. Egy osztályon belül. Például egy szülői értekezleten nem nézik le egymást, próbálnak csapatként müködni. Ha hazamennek akkor a gyerek nem azt hallja, hogy ennek vagy annak az anyja ilyen vagy olyan, meg hogy azok milyenek stb.

A nyitott világ szerintem mindenre ráteszi bélyegét!

2014. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

alap emberi ösztön

az óvodában is azt nézik, "mert neked békás bugyid van, e vagy a barátom"

2014. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!