Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskola tényleg megtilthatja...

Az iskola tényleg megtilthatja, hogy év közben kiíratkozzon valaki egy szabadon választható tantárgyról, ami a rendes órarenden felül van?

Figyelt kérdés

Elsős kislányomról van szó. Az iskola azt mondja csak év végén lehet kiiratkozni,de én látom h a kislányomnak ez a tantárgy már sok, nem tud odafigyelni rá, jobb lenne ha nem járna és annyival kevesebb órája lenne. Idegen nyelv egyébként. A szükséges létszám nélküle is bőven meg van.

A kiíratkozásról egyébként egyáltalán nem kaptunk eddig semmilyen tájékoztatást, hogy mikor lehet és mi a módja... mivel tavasszal szülői sem volt.


2020. okt. 10. 21:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
Ez a drága kislány hány éves?
2020. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%

Elsős elsős, tehát 6-7 éves??

Középsulis elsős, tehát 14-15 éves??

Vagy egyetemista elsős??

Egyetemistáknál vannak a szabválok. Ha egyetemista akkor max szimplán ne járjon be, vagy pénzért elvileg még letudja adni.

2020. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk sem lehetett kiiratkozni. Benne volt a jelentkezésben, hogy ha jelentkezel, végig csinálod.
2020. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Miss Endzsi ***** válasza:
58%
Nálunk igazgatói figyelmeztető járt érte, ha kiiratkozol.
2020. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

1-2-re:

A körülményekből elég egyértelmű, hogy ált.isk. elsős. Amúgy a középisk. elsőst már sok éve kilencedikesnek nevezik.


Kérdező, ha jól értem, amikor ezt választottátok, nem tájékoztattak arról, hogy év közben nem lehet kiiratkozni. Ha így van, akkor ezen az alapon vitatkozhatsz velük. Mondd meg, hogy mutassák meg, milyen tájékoztatóban, vagy e-mail üzenetben van szó az egy éves elköteleződésről. Ha ilyet nem tudnak mutatni, akkor mondd meg, hogy úgy hoztatok döntést, hogy a következményeiről nem voltatok tájékoztatva. Úgyhogy eleve a jelentkezésetek semmis. Ha kötik az ebet a karóhoz, fordulj a felügyeleti szervükhöz.

Másrészt természetesen az égvilágon semmi értelme ott ülnie a gyereknek még 9 hónapot, ha már most látszik, hogy nem tud figyelni. Nem tudom, ki nyerne ezzel bármit is.


Annyi a tanulság, hogy minden ilyen önként vállalt plusz tantárgynál, szakkörnél célszerű megkérdezni, hogy mi történik, ha a gyerek év közben nem bírja vagy elmegy a kedve tőle.

2020. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Elsős, általános iskolában.
2020. okt. 10. 22:36
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

A covid miatt semmilyen tájékoztató nem volt, sem szülői, sem nyílt nap, semmit nem kaptunk a kiíratkozásról feltételeiről.

Az augusztus végi szülőin úgy vettem észre hogy sok szülő úgy íratta be a gyerekét angolra vagy németre h azt sem tudta h heti hány nyelvóra lesz(mondjuk én ezt pont tudtam de mást nem) , és rengeteg egyéb fontos info is csak augusztus végén derült ki, ami alapvetően befolyásolta volna a szülők döntését!

2020. okt. 10. 22:41
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

A szakkörökről a legtöbb helyen nem lehet év közben kiiratkozni. Ennek az az oka, hogy a szakkört tartó tanár óraszámában ez benne van és, ha a sok kiiratkozó miatt megszűnik a szakkör akkor év közben nem tudnak neki másik órát adni.

Azt értem, hogy megvannak nélküle is, de ha egyszer egynek megengedik akkor elég gyakori, hogy egy csomóan mennek még el és akkor már nem lehet megállítani, mert a későbbiek jogosan hivatkoznak rá, hogy az előzőeknek még lehetett. Ezért nem szokták megengedni, hogy bárki otthagyja. :(

2020. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%
Ha egy szakkörről van szó, akkor az nem igazán lehet oka bukásnak vagy egyéb súlyos dolognak. Ha lehúzzák a magatartás jegyét azon meg csak nevetsz egy jót. Tanulmányozd át a házirendet, kérdezz meg más szülőket, még jobb ha van olyan tanár a brancsban, akiben megbízol és kevésbé karótnyelt. Ha meggyőződtél a lehetséges következményekről és el tudod fogadni őket, akkor kész, egyszerűen nem megy be a foglalkozásra.
2020. okt. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem szakkörről van szó, rendes tanítási órákról, de ami a rendes órarenden felül van
2020. okt. 11. 03:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!