Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Évközben is felvehetik bölcsibe?

Évközben is felvehetik bölcsibe?

Figyelt kérdés
Januártól szeretnék újra munkaba állni,(gyesen leszek akkor) de nem a jelenlegi munkahelyemre szeretnék visszamenni. Így most még nemtudom beiratni bölibe a kisfiam mivel oda kérik a munkáltatóit, de még fogalmam sincs hol fogok dolgozni, hova vesznek majd fel. Évközbe beiratni őt (miután már van fix új állásom) lehetséges? Felveszik ha van hely? Köszi
2020. ápr. 25. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt konkrétan a kiszemelt hellyel kell megbeszélni. Ha van hely, általában rugalmasak minden téren. Az sem árt, ha már jóval előtte felveszed velük a kapcsolatot.
2020. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk úgy volt hogy beirattam, ezt kb szülés után érdemes, akkora a várólísta. Amikor szóltak hogy van hely -ez év közben is lehet igen, mennek át oviba- akkor kellett munkát keresnem pontosan a kezdés időpontjára (szàndéknyilatkozat két héttel elôtt). Illetve mert ezt nem sikerült így kicentizni, és be is kell szoktatni, néhány hétig kénytelen volt apa itthon lenni vele és ő is szoktatta be. Szívás az új munkahely bölcsivel. De nem egységesek a szabàlyok, kérdezd meg. De kevés helyen van úgy hogy gondolsz egyet és viszed mert kaptàl munkát.
2020. ápr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, mert a bölcsiben nincs külön beiratkozási időszak. De érdemes a kiválasztott intézményt megkérdezi, pláne hogy ha van hely, munkáltatói nélkül is felveszik
2020. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De megvan még a munkaviszonyod? Ha igen akkor azt úgy kell csinálni hogy onnan kérsz igazolást, kiveszed a szabadságaid (eközben beszoktatod bölcsibe), és közben gőzerővel munkát keresel. Viszont tényleg nem értem miért nem jártál már rég utána a ti bölcsitekben (ahogy írtam nálunk 1-2 év a várólista..)
2020. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez a legnagyobb gond hogy itt a faluba nincs bölcsi! Úgyhogy majd ahova felvesznek dolgozni városba ott kell néznem bölcsit
2020. ápr. 26. 10:08
 6/12 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyom él még igen. Gyes alatt se rúghatnak ki onnan ők?
2020. ápr. 26. 10:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem rúghatnak ki. Ha papíron visszamész és a szabadságod töltöd akkor már igen, de akkor is van ugye felmondási idő, meg végülis te is ezt tervezed - felmondasz.
2020. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 babyboom567 ***** válasza:

Nálunk(Debrecen),hosszú várólista van.És van jelentkezés, meg beiratkozás.Tavasszal van a jelentkezés a következő tanévre,2020/2021.Most a vírus miatt gondolom online jelentkezés volt,szóval nálunk ezek már lezajlottak.És a jelentkezési lapon meg kell adni,hogy mikortól akarod vinni a gyereked.Nem tudom hol laktok, de év közben szinte alig vesznek fel valakit.Olyan túljelentkezés van, hogy a jelentkezési lapra 3 bölcsit kell bejelölni, hogy valahova bejusson a gyerek.

Azt meg jól írták előttem, kérsz a mostani munkahelyedről munkáltatóit, kiveszed a szabijaidat ezalatt beszoktatod a gyereket,és utána keresel munkát.Senki sem kér többször munkáltatóit,és a gyereket nem teszik ki(ne reklámozd hogy nincs munkád amíg nem találsz)ha megszűnik a munkaviszonyod.

Szóval amit tenned kell

1.Sürgősen utánanézel, hogy van a felvételi a bölcsibe nálatok

2.Ha szerencséd van, beíratod akár januártól

3. kérsz a mostani munkahelyeden munkáltatóit,és kiveszed a szabijaidat amikor van a beszoktatás.

4.Közben keresel munkát

Nem tudom miért nem akarsz visszamenni a régi helyedre,sok minden miatt lehet, de jól gondold meg, mert egy új munkahely(sokszor a régi sem)nézi jó szemmel,hogy a gyerek mindig beteg.

2020. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Háát én olyat nem nagyon hallottam, hogy üres hely van egy városi bölcsiben. Legalábbis mifelénk. Magán bölcsibe lehet felveszik.
2020. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk még a magánbölcsi is kéri a munkáltatóit.
2020. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!