Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsóban környezet dolgozatnál...

Alsóban környezet dolgozatnál számít a helyesírás?

Figyelt kérdés

Fiam hibátlan környezet dolgozatot írt,de 3 helyesírási hiba volt benne (2 ékezet hiány és egy ly-j hiba) emiatt csak 4-es lett.

Ő nem érti miért,hiszen minden ki volt pipálva,csak nyelvtani szempontból nem volt hibátlan.

4.-es.

Nálatok ez számít?Én nem érzem jogosnak!


2020. okt. 12. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Számít és jogos a négyes.

Csak hibátlan dolgozatra adható ötös.

2020. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Rendben van,köszönöm.Nekem kissé fura,hogy ha a környezet tudást akarják felmérni,akkor miért a nyelvtant osztályozzák,mert ez tul.képp az.

Azért,mert úgy írta,hogy novény,növény helyett?Sietett,izgult?Ki tudja?De attól még tudta mindenre a választ...

2020. okt. 12. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egyáltalán nem jogos mivel ez egy környzet dolgozat volt és nem nyelvtan! Ha a környezet tananyagot tudta akkor jár az 5-ös.

Ráadásul sem is sok hiba volt benne ahogy írod, és az ékezethiány lehet szimpla figyelmetlenség is.

Én beszélnék a tanárral hogy ez miért számít ennyire?

2020. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez teljesen jogos, mivel ha pl erettsegizik es hibasan ir le valamit azt sem fogadjak el.
2020. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát az mondjuk nem igaz, hogy csak hibátlan dolgozatra adható ötös. A legtöbb helyen 91-100% között van az ötös/kiváló értékelés.


Nálunk nem von le ilyenért a tanító néni, nyilván kijavítja a helyesírási hibákat más tantárgy dolgozataiban, de a pont attól még jár. Én nem is tartom szerencsésnek alsós gyerekeknél, de ezek szerint nem vagyunk egyformák. Azért én lehet hogy rákérdeznék a tanító néninél, főleg, ha eddig nem volt ilyen.

2020. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Én jelezném a helyesírási hibát, megkövetelném a javítását (füzetbe pl leírni helyesen az adott mondatokat mint házi feladat), de ha tartalmilag jó a felmérő, akkor környezetismeretből nem vonnék le jegyet.
2020. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én kijavítom, de pontot megadom, ha jó és a jegybe nem számítom bele. Itt ugyanis a környezet tudására vagyok kíváncsi. A helyesírásra majd magyarból kap jegyet. Eszembe se jutott ilyen soha, de ezek szerint ez is tanító függő.
2020. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor tényleg tanító függő.

Hát,elveszi mondjuk kissé a kedvét,az tuti,de nem adja fel.Ma is volt dolgozat,felelés (4 tárgyból is),köztük környezet az eddig tanultakból,plusz egyik kérdés az volt,hogy milyen káposztaféléket ismernek.Azt az anyagot csak ma vették.Már "no comment"...

Nem lehet ötös valaki önszántából,hiába tanul,lehúzzák a jegyét,mi már mindent-is-láttunk,milyen módszerekkel.

Ettől függetlenül tanulunk,a csókosok meg boruljanak össze a tanítóval.Mi nem fogunk...

Sajnálom,hogy egyes osztályokban dívik a kivételezés.

Nyilván a helytelen szavakat tanulni kell,de értékelni nyelvtan órán kéne...

2020. okt. 12. 16:06
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Négyes, nem tudom, mikor érettségiztél, de ez nettó hülyeség.

Egyáltalán nem fontos a helyesírás az érettséginêl. Ha jó válaszod, ugyanúgy elfogadják és nincs pont levonás. Ma már magyar érettségin se vonják a pontokat a helyesírás miatt,mert egyre több gyereknél vannak helyesírási problémák a felgyorsult tanmenet okán. Régebben is úgy volt, hogy maximum 15 pontot vonták le a helyesírás miatt, de csak és kizárólag a magyar érettségi pontjaiból. A többi tantárgy esetében le se...

2020. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem számít.
2020. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!